Артекс инженеринг - апартаменти

  • 29 716
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, от няколко месеца се оглеждаме за апартамент в София, но за сега нищо не ни е привлякло вниманието. С малко дете сме, така че ми се иска да има някакви условия за това - училище в близост, или парк, а може и затворен комплекс (но не чак 200лв/месечна поддръжка). Също държим на качественото строителство, може да не е супер лукс, но да не е пестено от материали или да са слагани некачествени такива.Като квартали - започнахме да търсим около Южен парк, но тъй като не намираме нищо сме склонни да разширим периметъра, в южните райони е предимство заради работата. Да кажем от Борово до Младост, от Драгалевци/Бояна, до центъра....нещо такова. С изключение на комплексите на Симеоновско шосе или около Студентски град, от там надалеч...
Разбрах, че като качествени строители се спрягат тези от Артекс, Филто-с, Торин, Контракт, но последните три в момента нямат сгради, които да ми харесват и като разпределение и като местоположение. Харесах няколко от разпределенията на Артекс Инженеринг - в комплекса Стела Бояна, в св. Каприян и в една сграда в кв.Изгрев, която миналия месец са започнали. Писах им за подробности, но са ми изпратили някакви общи приказки, за стандарта на живот, за лукса, за спокойствието.....така и нищо не са обелили каква е цената на квадрат в момента (още са на груб строеж или на кота терен, но специално за тази фирма нямам притеснения да купим нещо непостроено).
Въпросът ми е: има ли някой с преки наблюдения към някой от изброените комплекси и с впечатления от фирмата строител. Има ли вече закупили и горе-долу как се движи цената, каква е таксата за поддръжка? Аз и с тях ще си ги говоря тези неща, но сега търся мнения. Второ: ако се сещате за друг надежден строител, който в момента продава някъде в тези райони, моля да ми споделите, защото обикаляхме пеша да търсим строежи, но безуспешно. Всичко се продава преди акт 16, а след него остават най-лошите апартаменти, северно изложение или първи етаж...
Много благодаря и се извинявам за дългото словоизлияние Simple Smile

# 1
  • Мнения: 520
Арабите казват - По добре врабче в ръката, отколкото сокол в небето...
По добре се огледайте за нещо готово в посочените райони.
Тогава Вие ще избирате и Вие ще си казвате желанията.
Успех, и не забравяйте че освен апартамента и инфраструктурата около него е от значение...

# 2
  • Мнения: 18 542
До колкото знам Бокал продават някаква сграда в Младост някъде около магазин Била. Това което съм виждала тяхно изглежда доста прилично като изпълнение.

# 3
  • Мнения: 0
Здравей,
Напълно разбирам темата, защото и мен ме вълнуваше до скоро. Много е трудно да улучиш жилище, отговарящо на всичките ти изисквания. Ако случайно се намери, е непосилно или неоправдано скъпо. Към списъка на търсенето, който си направила, можеш спокойно да добавиш и Делар ООД. Това са инвеститори, които предлагат изключително качествени апартаменти. Казвам го от собствени наблюдения и опит, тъй като живея в апартамент, построен от Делар ООД. Не знам в момента какво могат да предложат, но имат сайт със същото име и можеш да погледнеш. На мен също преди години ми ги препоръчаха и съм изключително доволна. Изпълнението е прецизно, не пестят от материали дори и в общите части, а срещу това цените им са изключително разумни. Пожелавам ти успех!

# 4
  • Мнения: 4
Бих ти препоръчала  http://ebonit.light.bg/bg/pages/index  -много добро и качествено стройтелство,изгодни цени,акт 16 ,но...сградите им са на Симеоновско шосе,а ти не искаш там.
Все пак погледни-може и да си харесаш нещо Simple Smile

# 5
  • Мнения: 5
Благодаря ви за отговорите, наистина се оказва много сложна задача...
Изобщо не ми се иска да купуваме нещо преди акт 16, мислех че вече никой не купува на зелено. И останах страшно изненадана да разбера, че апартаментите на Артекс се разпродават почти изцяло още с първата копка. До кота било не остава почти нищо. Може би са сигурни, предпочитани, качествени, но....скоро видях замразен строеж на Крит, които уж са голяма компания, така че няма нищо сигурно.

# 6
  • Мнения: 1
В Бояна и Драгалевци има няклко нови сгради, сигурна съм, че ще намериш. Не мога да кажа кой ги строи, защото само съм ги забелязвала, но не съм се интересувала от имот в тези квартали.
На този сайт са представени нови сгради и кой е строителят: http://novatasofia.com/bg/index/all.html
Мисля, че не са включени всички нови сгради, но все пак има какво да се види.
Знаеш ли адреса на сградата в кв. Изгрев ? И ние обикаляме този квартал, но не си спомням новострояща се сграда на Артекс там, може да сме я пропуснали някак.

# 7
  • Мнения: 5
Ето това е сградата http://www.arteks.net/projects.php?pid=149
Намира се непосредствено до Борисовата. В сайта пише кв.Изток, но всъщност е кв.Изгрев. Не знам на какъв етап са от строителството, апартаментите като разпределение са много добри. Изобщо архитектите на Артекс са добри, защото и аз съм архитект и разпределението е особено важно за мен, това е първото нещо, което гледам и съм много взискателна. А техните са добре обмислени. Но и цените са високи....

# 8
  • Мнения: 10 618
Gabbi_,
какви са цените?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 023
Ще следя темата. Като цяло мисля, че в момента не се строи много и няма много избор.

# 10
  • Мнения: 1
Gabbi, благодаря за информацията Grinning. Елемаг наистина си е чист Изгрев, а не Изток. Странно, че не ми е познат блока, а редовно обикаляме тези квартали.
И моето впечатление е , че в Изток, а и Изгрев не се строи много. В Изток има една нова сграда на Building international, но апартаментите имат съществени недостатъци за цената си-без мазе /малко складово помещение в самия апартамент, което да замести мазето/, 1 баня и тоалетна, малка дневна и  без гараж. Иначе локацията на блока е хубава.

# 11
  • Мнения: 487
Някой има ли информация за сградата, която строят в Младост 3? Гледах на сайта им, но там не намерих информация за нея. 

# 12
  • Мнения: 673
До колкото зная, въпреки  че държат от по-високите цени, строят горе-долу добре и може би за това бързо се продават. Братовчед ми на скоро си купи втори от тях - в строеж и въпреки, че според мен цената е доста висока за днешно време - 1 200 евро на кв. м. нямаше шанс да го разубедим да си купи от друг.

# 13
  • софия
  • Мнения: 103
Бокал строят наистина качествено и имат нова сграда в младост 1а.

# 14
  • Мнения: 487
Бокал са главният строител на city of fontains, а там доколкото знам не е най-доброто.

Общи условия

Активация на акаунт