Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 8

  • 61 745
  • 711
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 219
Ако питаш за на английски, мисля че скоро я гледах в книжарница Бууктрейдинг на Графа. (всъщност в София ли си?) при това на прилична цена.

# 61
  • Мнения: 534
Мерси на Ваня за темата   bouquet Dt, продължаваш да ни зареждаш с предложения (и за следващите прераждания  Laughing)   bouquet



И аз запецнах на 1-ви еп. на Парада, добре че е тв-рипа от ХБО-то, че да видим превод и нататък. Излъчиха ли всичко  newsm78 Мисля да го изтегля накуп  Thinking

# 62
  • Мнения: 18 571
Да, да за английски говоря. В София съм. Мисля да си я купя.
На каква цена е?

# 63
  • София
  • Мнения: 6 219
не помня... просто не помня...
но по принцип продават и в Ориндж, има една поредица английска класика ли беше... световна класика... от същата поредица си бях Купила Север и Юг на Гаскел за нещо от сорта на 5 лева. Но не знам дали не е било някакво намаление. Отдавна беше и не помня. Сини книжки са такива, не много луксозни.

# 64
  • Мнения: 18 571
ахам, мерси  Simple Smile 5 лв. направо не вярвам, ама за преди доста време е възможно и ако са били на промоция, щото аз очаквах да ми кажеш някаква цена от сорта на около 50 лева и повече  Grinning
ще се поразровя да ги видя

# 65
  • Мнения: 1 992
Някакви отзиви за Ана Каренина?

На мен много ми хареса, писах по-рано, че съм със занижени очаквания, но ме изненада приятно. Красиво заснет филм, хубава музика, сценография, пищни костюми, добро актьорско изпълнение.
Особено ми хареса режисьорското решение да има театрални сцени. Мислех че ще нарушат гладкостта на действието и ще са като закърпени, но напротив много добре се е получило. Също ми хареса играта със светлината, сенките, цветовете, хумористичната нотка около Стива.
Скрит текст:
Повечето ключови сцени от книгата са включени(прострелването на Вронски не знам защо го избягват, във версията със Софи Марсо пък го изиграха като руска рулетка Rolling Eyes), много красиво е заснета любимата ми коситба на Левин със селяните и също моментът, когато той вижда Кити на път към Ергушево.

Изпълнението на Кийра също беше много добро, Арън Тайлър-Джонсън(Вронски) отначало ми беше странен, прекалено момчешки вид, въпреки мустаците, в кино темата го бяха сравнили със сукалче до Кийра Laughing, но после свикнах с вида му, който може би е имал за цел само да подчертае скандала. Справи се добре.
Матю Макфейдън беше прекрасен Стива Облонски, да отдам значимото и на Domhnall Gleeson като Левин и Джъд Лоу като Каренин.

# 66
  • Мнения: 534
Криста, страшно зарибяващ коментар  Grinning ... Гльодам кат' надъхан доберман  Laughing

# 67
  • Мнения: 18 571
Чак сега разбирам, че и Матю Майкфийдън играе. Джо Райт май си ги подбира едни и същи  Grinning
О, вече на 100% ще отида на кино да го гледам.

# 68
  • Мнения: 1 992
На кино си струва да се отиде да се види, да.


# 69
  • Мнения: 2 545
Някакви отзиви за Ана Каренина? Казаха ми, че е излязъл в Замунда. Дали го има вече по кината, че съм мераклиийка да го гледам?

Ако го има в Замунда, моля споделете линк. Аз откривам само филмите с Вивиан Лий и Софи Марсо, а добрите отзиви за филма от 2012 много ме заинтригуваха Laughing

Тази вечер ще гледам "Клетниците"(2012), а утре (може би) - "Ана Каренина"

# 70
  • Мнения: 1 992
От арена го свалих аз. В замунда май го няма.

# 71
  • Мнения: X
Сега гледах по ТВ 7 реклама на нов бг сериал, започващ от март - Дървото на живота. Като гледам кадрите си попада в нашата категория. Пред уикенда аз и сестра ми разказвахме на баща ми за Тюдорите и колко ни е впечатлил филма /нали го даваха по Нова, та бях загряла/ и той изрази съжаления колко много знаем за Хенри Осми и колко ли знаем за българската история. Та този сериал по ТВ 7 дано да е направен добре и най-вече достоверно. Аз лично съм голям фен на Третото българско царство и мисля, че ще ми хареса.

В този ред на мисли пак през март по БНТ започва още един български сериал - Недадените. 
Съжалявам, че е фейсбук линк, но не намирам другаде по-подробна информация. Съзвездието тук направо ми спира дъха (Камен Донев, Мариус Куркински, Владо Пенев, Стефан Вълодобрев) и въпреки че Втората Световна Война ми е една от най-омразните теми за гледане, го чакам с голямо нетърпение.

# 72
  • Мнения: 534
Magrat, супер новини  Party Party Party, мноУ любимци  Heart Eyes, верно, мерси за линка   bouquet

Ето и 1-ствената снимчица  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 115
Мали, Магнат, направо настръхнах - Куркински и Донев, ей това наистина не трябва да се пропуска.  Grinning

# 74
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Някой дали може да ми каже откъде мога да си намеря първия сезон на Борджиите (The Borgias)? В Замундата намирам само втори сезон  newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт