Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 8 тема

  • 112 319
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 355
Много благодаря, Биби, ще се разтърся тук, досега съм ползвала само кокосово мляко, което е супер гъсто, та реших да не би да има и друга употреба Simple Smile

# 46
  • Мнения: 10
Момичета, момичета, какво е това НЕНАДУВАНЕ и НАДУВАНЕ на мъфините??? аз винаги ги украсявам и НИКОГА не са ми се надували в повече от нужното, тоест няма значение дали са с прясно мляко, с яйца, без яйца, с плодове, без плодове, с шоколад или без, те винаги са ми едни и същи. Един единствен път сипах повече бакпулвер и само тогава ми цъфнаха отгоре като рози, но пък точно за тях получих комплимент от майстор готвач, че били идеално изглеждащи разпукани и втасали мъфини. Иначе винаги са  ми  без сметана, правя ги като американски мъфин - основно с прясно мляко. По принцип у дома мразим класическия кекс и затова избягвам рецепти приличащи на класическия кекс на баба. Мъфините винаги ми се получават равни отгоре /, но понякога са леко под наклон, защото печката не ми е нивелирана/. Никога не включвам вентилатор. Ползвам около 200 различни вида хартии за печене /това с хартиите ми е мания, събирима си различни и имам доста цветове и шарки/, но никога не са залепвали хартиите за самата тава. Мазнина в тавата не слагам.   Simple Smile

# 47
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
А аз търся изцяло постни, вегански рецепти за мъфини - не само без яйца, а и без всякакви млечни. Wink
Аз правих по тази рецепта мъфини и станаха много добре

# 48
  • Мнения: 9
Здравейте,искам рецепта за шоколадови мъфини .Ако някой е пробвал и е била успешна,моля да пише Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 777
Здравейте,искам рецепта за шоколадови мъфини .Ако някой е пробвал и е била успешна,моля да пише Simple Smile
Погледни на първата страница има много рецепти за шоколадови мъфини,всички за изпробвани и успешни.

# 50
  • Мнения: 9
могат ли да се пекат направо в хартиени форми,сложени в обикновенна тава

# 51
  • Мнения: 498
dodipi, това сме го обсъждали многократно) Могат, АКО са ти хубави (от по-твърда хартия) капсулите. Ако сместта ти е по-"течна" рискуваш да ти се излеят. Ако нямаш форма, сложи ги поне в огнеопорни чашки или нещо подобно. Peace

# 52
  • Мнения: 11 823
dodipi, Могат, АКО са ти хубави (от по-твърда хартия) капсулите. Ако сместта ти е по-"течна" рискуваш да ти се излеят.
.. или ползвай по 2 хартиени капсулки за мъфин! Peace

# 53
  • Мнения: 1 111
Момичета, момичета, какво е това НЕНАДУВАНЕ и НАДУВАНЕ на мъфините??? аз винаги ги украсявам и НИКОГА не са ми се надували в повече от нужното,

моите винаги се надуват,бухват,като с калпаче....в рецептата си /ползвам основно една/ имам като съставка  и лъжичка бакпулвер и малко сода. Тези на Ина със сметаната н еми се надуха,въпреки,че вътре има цяло пакетче бакпулвер Peace

# 54
  • Мнения: 36
само един гол запис от мен  Embarassed

# 55
  • Мнения: 6 105
Вчера направих шоколадови мъфини за първи път.Малко ми се напукаха отгоре,но съм доволна.Станаха много вкусни.

Е,не са красиви колкото виждам,че са на всички вас в темата,но се надявам занапред да ги правя по-хубави Simple Smile



# 56
  • Мнения: 1 466
И аз вчера правих мъфини за пръв път. Използвах рецептата на Marieta за Мъфини - мързеливки. Станаха страхотни на вкус. Проблема е, че залепнаха много за хартиената формичка. Пекох ги в алуминиеви формички за еднократна употреба от този тип:
 

Не съм намазнявала нищо, та искам да питам дали трябва да намазня следващият път и кое - алуминиевата или хартиената формичка?

# 57
  • Мнения: 1 111
романтичка, много хубави са...аз правя предимно шоколадови, и не украсявам-точно такива се получават и моите,въпреки че ги правя за М-найсти път,така че и твоите са ок Peace

Манията да украсявам ме хвана напоследък,покрай другите подстрекателки тук,в темата  chef

като пуснат някоя снимка,от която ми иде да оближа екрана, и си викам-и аз трябва да пробвам....
но украсени или не-мъфините са си супер. /а и практиката доказа,че ако са украсени ги ям повече,така че ще украсявам само за подаръци или поводи Blush/

# 58
  • Мнения: 6 105
tuly , благодаря за комплимента  Blush

Не съм пробвала досега да украсявам,мисля си,че може и да не се справя-да не ми се получи,но някой път и аз ще пробвам.Моите както са с похлупаче не знам дали ще се получи с украсата.

А момичетата едни снимки публикуват,че и на мен чак ми идва да взема мъфината от екрана и да изям.  Laughing

# 59
  • Мнения: 1 111
първите, и за сега остават последни, мъфини ,които украсих,аз изрязах с къдрав нож,т.е. изрязах калпачетата им,до ръба на чашката,за да ги направя равни и да залепне и пасне добре фондана

а иначе,тези мъфини на ина със заквасена сметана,не се наддигат така,т.е. стават си равни отгоре и няма нужда да се изрязват

Общи условия

Активация на акаунт