Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти

  • 201 206
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 166
Момичета тортите Ви са страхотни ,а може ли да ми напишете рецепти за кремове.Много благодаря!  bouquet

Тъкмо и аз това щях да попитам. Аз винаги правя торти с едни и същи кремове  - един карамелен, млечен и обикновена сладкарска сметана, смесена с някакви пасирани плодове. Ама ми се ще и нещо нова да пробвам!

# 256
  • Мнения: 5 873
За тортата Трюфел се прави крем от сметана и разтопен шоколад.Разбиваш сметаната и добавяш шоколада ,като продължаваш да бъркаш до хомогенизиране.В самата рецепта,крема е даден да се прави по-сложно,за пълномаслена сметана е .Много е вкусен и не бие на сметана Crazy.

# 257
  • Мнения: 1 341
Тортата зайче е с д-р Йоткер, следващата с къщичката е с фондан и купени фигурки Embarassed. Цветята съм ги правила от мастика по рецепта дадена от Зори. Бялата торта е завита с фондан и украсена с бял шоколад. А кафявата торта е с шоколад Милка.

# 258
  • Мнения: 22 867
Ето в помощ на майсторките още един линк: Grinning

как се изработват листенца на лилия. Много са красиви!

# 259
  • Мнения: 3 166
Преди малко приключих с една торта. Направих следния крем. Изцедих кисело мляко - да стане по-гъсто отколкото за млечна салата. Смесих със сладкарска сметана. Добавих и накълцани много на ситно смокини от сладко. Сложих и малко желатин. Ааааа, забравих. След като отцедих млякото, му добавих малко пудра захар. Стана страхотен.

Продължавам да мисля за други варианти на крем!

Ако някой има идея - чакам я с нетърпение! Wink

# 260
  • София
  • Мнения: 362
Извинете, че рзвалям хубавата тема  Embarassed , но...откъде купувате следкарски бои, за да оцветите глазурите или фондана???
Не мога да намеря, а в събота е първата ни годишнина и искам да изненадам домашния любимец с красива торта Simple Smile

# 261
  • Мнения: 286
Момичета вижта на какво попаднах днес,не ми се вижда трудно!


http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=2975

# 262
  • Мнения: 6 243
Момичета вижта на какво попаднах днес,не ми се вижда трудно!


http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=2975
Не е трудно, но трябва да имаш формичките, а и тия шоколадови пелети хич не са ми познати.
Шоколадовия кувертюр аз лично съм го намирала пък само в големи опаковки... абе въобще - непрактична идея в БГ условия май newsm78

# 263
  • Мнения: 3 216
Хайде и аз да се похваля с не нещо по-така http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1209190
                                                                        http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1209191

Братчето ми е на гости и реших да го зарадвам Simple Smile   

# 264
  • Мнения: 903
Мале изглежда супер Peace Как го направи?

# 265
  • София
  • Мнения: 723
В момента по ТВ7 показват как се правят декорации за торти - момичетата са от сладкарници "Лъки". Рецептата им е :
 150 мл вода
70гр масло
150 гр брашно
около 0,500 кг пудра захар
 Водата се слага в някакъв съд на котлона. Добавя се маслото и се чака сместа да заври. После се изсипва брашното /на веднъж/ и се бърка , докато се отдели от стените на съда. Изважда се и се разстила на плот, за да изстине по-бързо. Когато е студено се замесва с пудра захар.
Показаха как се прави лилиум. След малко ще покажат фигурки и украса с марципан.

Може рецептата да я има тук, но сега не ми се четеше цялата тема.

# 266
  • Мнения: 3 216
Мале изглежда супер Peace Как го направи?

Ами много лесно и мьрзеливо. Embarassed Нямах никакво време ,а и умения,за това купих от магазина едни такива насипни шоколини и три близалки. Близалките са много мекички,нещо като гумени бонбони и са много ефектни.вьрху разтопения шоколад ги подредих-всичко ми излезе 1,60 лв.

# 267
  • Мнения: 903
А самата торта как направи, изглежда много вкусна?

# 268
  • Мнения: 3 216
А тортата е от тук-от форума. С 2 рула ,сметана и желатни и плодове-доста известна и тачена из форумските среди рецепта Wink. Ако не се сещаш ще я напиша.

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Леле Кремена, ще ти идваме на гости, няма как  Embarassed
До сега само бях слушала за тия торти ама сега като видях  smile3508

Общи условия

Активация на акаунт