Жестоки болки в гърба

  • 9 187
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 976
Здравейте дами,

най-накрая се реших да пиша тук относно един мой проблем, защото знае ли човек, може някой да е имал/има същите проблеми. Аз съм много кекав човечец и редовно съм по лекари (редовно бактерии в урината заради къс пикочен мехур, болезнени кисти в коляното, хемолитична анемия доста често и пр.), а съм едва на 23г. пресни пресни. Поради някои лични развития в момента не мога да отида на лекар, при който трябва,защото вече на всички около мен им е писнало от моята болнавост  Blush , а това е проблем , който започна да се появява преди около 5 години мисля. Болки в гърба точно в областта на закопчалката на сутиена по средата - самия гръбнак. Болките са много наистина много силни все едно ми слагат гръбнака в менгеме и стягат, стягат, стягат  #Crazy #Crazy #Crazy .. понякога отихват. Преди се появяваха само ,когато спя върху меко легло сутрин, но си отиваха. Бях направила снимка на гр.стълб дали няма изкривяване, но ортопедът тогава каза,че всичко е ок. Да ,ама напоследък започна да става нетърпимо. На зазоряване ме буди от сън жестока болка, като правя нещо с леко изпънати ръце почва веднага да боли(напр. движението при миене на чинии, при рязане на нещо, сещате се). Когато легна и ми изпукат внимателно гърба пука все едно Трета световна война и болката малко утихва, ако легна по корем и опъна ръцете малко по се търпи. Пробвах с мазане с Дийп релииф,но ми запалва гърба и ефект нула. Дадоха ми да пия Мидокалм- отпуска ме, успокоява болката ,но като наближи другото хапче пак заболява, а ако го спра-болките наново.
Знам,че ще ми кажете отивай на лекар, но просто искам да споделите, някой ако е имал такова нещо, ако има представа симптомите на какво отговарят нека сподели.
Само да кажа,че болките не са плексит или подобното му там със сигурност.

Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не мисля, че някой с подобни симптоми може да ти помогне в случая.
важното е да разбереш какво причинява тези болки.
това мазилце - дийп релийф е с ибупрофен - само намалява болките, но не лекува.

аз имах силни болки в гърба по време и след бременността и тъй като не можех да взимам лекарства ходех на акупунктура и на още една терапия (натиска определени точни, разтяга мускули) и сега правя редовно йога и упражнения, които ми показаха, че трябва да правя.

та, според мен е най-добре да разбереш от какво се получават тези болки и после да търсиш адекватно лечение.
успех!  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 6 365
Пиша, понеже и мен ме накацваше подобна болка, и още се случва. Главно се дължи на неправилна употреба на гръбнака и на напрежения поради обездвижване. Болката е много драматична, но ако няма структурни изменения, по-вероятно да е придърпване или вид местна крампа. Около гръбната има доста мускули, така че все нещо не е наред.

За точно тази точка под сутиена решенията ми са:
1. Максимално ходене през деня с добра стойка. Правилното натоварване на гръбнака само разрешава напреженията
2. Вечер се отъркалвам с фоум ролер, потърси какво е в нета, продават се в БГ и са много приятна инвестиция. Става и с топка за тенис.
3. Обща хигиена на битието, гледам да не се стягам, да не трупам психично напрежение, доколкото мога.
4. Вечер като се прибера, ходя с тежест над главата, взимам гиричка в две ръце и така правя няколко обиколки на стаята, като се старая гръбнакът ми да е подреден добре.
5. Специално се грижа за мобилност в областта на торакалния гръбнак. Обикновено човек е свикнал при движение да си усуква кръста, а да държи гръбнака в областта на гърдите неподвижен, а трябва да е обратното. За това си има хубави упражнения- от йога упражнението котка, без майтап въздушният бокс помага, ако удряш с движение от тялото, не само с ръце, а може би най-ценното упражнение за торакална мобилност е arm bar, но то е за напреднали:

http://www.youtube.com/watch?v=N__NUTWsgoI

Може и с по-малка тежест, може и без тежест, но е много важно торакалната част на гръбнака да не е скована.

А, иначе е полезно да се спи на твърдо легло. Спането на пружини и на мен ми разказва играта.

Общи условия

Активация на акаунт