Стопанска академия - Свищов

  • 4 561
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте, имам няколко въпроса към скоро завършилите академията.
Есента ще съм 4 курс и досега всичко минаваше добре, но времето минава и трябва да се замислям за държавен изпит и всичко свързано с него.

В общи линии всеки ми казва различни неща, а като питам в канцеларията и ме гледат намръщено.

Една позната ми каза, че при добър успех имам избор дали да карам държавен изпит или да пиша дипломна работа, но не знам дали е вярно, а и в сайта не пише нищо, което според мен е много тъпо ама карай.

В графика има преддипломна практика, която е 45 дни. Какво представлява тя? Това означава ли, че ще трябва да седя там месец и половина, защото работя и това ще е  проблем?

След това идва ред на държавния изпит, един професор каза, че ще е тест, но нищо повече.

Ще съм благодарен на всякакви отговори относно втория семестър и държавния изпит, защото съм в пълна мъгла и това ме тревожи.

Става дума за специалност Застраховане и социално дело - задочна форма.

Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 33
Никой ли не може да помогне?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
По принцип дипломна работа пишат магистрите. Бакалаврите се явяват на държавен изпит. Дали в деканата няма да ти отговорят най-точно?

# 3
  • Мнения: 4
Завършила съм преди няколко години редовна форма.
Доколкото си спомням - преддипломната практика е стаж, които трябва да изкараш по специалността. Аз лично го изкарах в една фирма, имаше колеги които просто намриха познати, които има написаха документ, че са изкарали стажа. Но това при нас не беше задължително.

При завършване на бакалавърска степен имаше държавен изпит, не сме имали право на избор. Държавният ни изпит беше развиване на въпроси от конспекта за изпита.

При завършване на магистърската си степен, тогава защитавахме дипломна работа.

# 4
  • Мнения: 34
   Здравей,
 Завърших в Свищов преди броени дни, специалност "Финанси" -задочна форма. От тази година стажа за студенти редовна и задочна форма е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН /преди беше само за редовните/ с  период 01.06-15.07 ,но само ако не работиш. Ако си на работа е нужно само да си пратиш копие на трудовия си договор. За държавни изпит- ще трябва да напишеш Дипломна работа, която да пратиш заедно с трудовия договор или бележката от стажа и отделно се явяваш на изпит по специалността си. При нас /Финансите/- трябваше да учим теми -100, на изпита се изтеглиха 2 и писахме по тях. Счетоводството не са имали теми, изпита им е бил предимно задачи , други специалности чух, че са били на тестове. Като цяло няма нищо страшно Simple Smile . Надявам се да съм ти била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт