Голямата тема за малките масла 4

  • 74 523
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54
Благодаря за новата темичка   bouquet
Някоя дама беше споделила в предишната темичка за кокосовото масло, че го е ползвала вместо слънцезащитен лосион за тялото. Въпроса ми е дали е подходящо за плаж и дали има достатъчен фактор. Аз по принцип си изгарям първите ден-два на плажа, независимо от лосиона който ползвам и после почернявам. Много искам да ползвам кокосовото масло, защото ми харесва за кожата на тялото. Но се притеснявам да не си навредя от силното слънце. Някакви съвети?
Кокосовото масло далеч не е подходящо за предпазване от слънцето, факторът му е прекалено малък. То се използва по-скоро на кожи, които нямат големи проблеми, в смисъл просто да ускори придобиването на тен.  Peace

# 31
  • Мнения: 1 640
Записвам се.
Продължавам да се мажа с кайсиево масло и такова от ший,редувам ги,но не съм редовна.Иначе в маските за коса редовно слагам масла и така косата ми живва.

# 32
  • Мнения: 0
Записвам се.
Продължавам да се мажа с кайсиево масло и такова от ший,редувам ги,но не съм редовна.Иначе в маските за коса редовно слагам масла и така косата ми живва.
А за какво използваш кайсиевото масло и това от ший?  А лично ползвам маслото от ший след плаж и понякога си мажа гърдите, заради стриите. Peace

# 33
  • Мнения: 1 640
За кайсиевото масло пишеше в упътването,че най се доближава по състав до бадемовото,затова реших да го ползвам за всичко- в маска за коса, мазане на лице преди поставянето на нощния крем, за мазане на кожички около ноктите, прибавяне към крем за крака и т.н. Ще ползвам и двете масла за всякакви нужди, докато свършат, а после минавам на гроздови семки масло - него също - навсякъде.

Дописвам се: С масла си мажа и кожата в зоната на деколтето и после лосион за тяло.

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 11:28 от ФЕЯТА

# 34
  • Мнения: 0
Благодаря за отговора!  Simple Smile

# 35
  • Португалия
  • Мнения: 4 319
маслото от кайсиеви ядки ползвам като алтернатива на зехтина-за масаж
ший ползвам много ,заради консистенцията му,когато правя стик за устни,а и заради естествения му УВ фактор

# 36
  • Мнения: 490
аз в петък си сложих на краищата на косата арганово масло. Цял ден косата ми беше една мекичка и хубава.А вечерта като я измих стана като коприна и се разресваше с лекота Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 6 310
Не можаха в аптеката да ми доставят масло от цитронела, но купих ТОВА и сме доволни в къщи. Дори смятам, че е по-ефикасно от таблетките на Байгон. Отделно на децата им харесват самите лепенки. Simple Smile

И аз благодаря за новата тема!  bouquet

# 38
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
аз открих ново приложение на гераниевото масло.
Понеже сме на море, по закона на Мърфи цъфнах първия ден. Аз съм с тежък МЦ и много обилен. Две вит. С, и понамаля, ама малко. Втория ден прочетох, че гераниума се ползва при менструални проблеми и спира кръвотечението. Две капки в 200 мл. сок и до вечерта имах слабо течение. Третия ден пак така и вече ми е спряло.

Та така Whistling

# 39
  • Мнения: 490
аз се сдобих с жожоба масло и си купих още едно парфюмче,този път  жасмин. Капнах няколко капки на салфетка и я сложих в тоалетната, още мирише на жасмин Peace харесва ми:)

# 40
  • Мнения: 54
Ох супер, темата се раздвижи. Кожата на лицето ми е в ужасно състояние в момента, и третирам с чаеното дърво. Направо не се понасям. Дано скоро отмине.  Praynig
Не е подходящата тема, ама мен тук ми е най-хубаво, та някой да има идеи за разширени пори?

# 41
  • Мнения: 20
Ох супер, темата се раздвижи. Кожата на лицето ми е в ужасно състояние в момента, и третирам с чаеното дърво. Направо не се понасям. Дано скоро отмине.  Praynig
Не е подходящата тема, ама мен тук ми е най-хубаво, та някой да има идеи за разширени пори?

И аз така и се включвам във въпроса. Simple Smile

# 42
  • Португалия
  • Мнения: 4 319
не знам как се лекуват,нито дали е обратимо състоянието,но най-добре се повлияват при мен/почистват се и не се възпаляват/от миене с хума или маски с хума

# 43
  • Мнения: 221
Момичета, да споделя аз какво правя за разширените пори - имам не особено големи на носа и в началото на бузите, близо до носа. Дано ме разбрахте с тези обяснения  Mr. Green  Та лятото, поради топлината се изразяват още повече и единственото нещо, с което се свиват е два пъти седмично почистване със сауна за лице и след това маска. При мен се повлияват най-добре от млякото с маята или хума с кисело мляко. Тези две маски ми избистрят тена, освежават лицето, почистват порите и ги свиват. Ползвам и готово маски от тези, които се отлепват и от тях също съм много доволна. Дано съм била полезна  Hug
Във връзка с това да попитам, според вас дали е удачно да слагам някакво масло към водата в сауната за лице, за да е още по-добър ефекта за кожата  Grinning

Сега се сетих и за ексфолирането с кафе - също почиства много добре  Peace

# 44
  • Мнения: 490
в предната тема исля ,че се беше коментирало за разширени пори шипково масло.Аз също съм с разширени пори и все се каня да си купя.ъщо знам че е хубаво обтриване с ледени кубчета,дори аз си правя ледени кубчета с 1-2 капки някакво масло и така обтривам лицето. Peace

Общи условия

Активация на акаунт