Търся съвет как да науча бебето да ползва залъгалка

  • 11 877
  • 35
  •   1
Отговори
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Бебето ми навърши 3 месеца. Само на кърма е. От около 15-20 дена ме ползва като залъгалка. Насуква се и след това продължава на празен ход. Като усетя че вече не гълта и вадя зърното, но почти веднага се буди и почва да плаче. Има моменти в които дори не е гладна, а иска само да се успокои или да се приспи. Почна да си яде ръцете по всяко време но знам от предната ми дъщеря, че това е етап на опознаване и не ми е проблем, но залъгалката би помогнала. От нейното успокоение зърната ми са доста болезнени понякога. Питах в темата за кърмене дали не е някакъв проблем че суче нервно и лапа и пуска по над 30 пъти на ядене и от това само аз страдам, но не намерих отговор. Моля ви дайте съвет как да науча вече голямо бебе да ползва биберон залъгалка. С голямата ми дъщеря нямах проблем тъй като и дадох залъгалка още в болницата и я отказах едва на 2г. 8м. За целия период беше ползвала над 30 залъгалки и дадени над 200лв. Затова с второто си казах, че ще изтърпя 3м. когато са коликите и най-много майките се поддават, но не знаех че ще се натъкна на проблема аз да заменя залъгалката.

# 1
  • Мнения: 27 524
Леле, 200лв за залъгалки  Crazy Защо толкова много?  Simple Smile

Аз се ужасявам от навикът със смукането на палеца, затова също много държах да науча сина си на залъгалка. Той също не искаше. При нас сработи методът на пробата и грешката - отказваше анатомичните, както и силиконовите (тях само отначало, после ги прие). Хареса каучукова, т.е. значително по-мека и тип обло зърно, обикновена. В началото бях малко настоятелна - слагах му я в устата, той засукваше и почти веднага се опитваше да я изплюе. Ама аз я държах  Mr. Green Пак засукваше, пак се опитваше, като започнеше да се сърди, прекратявах. Но така няколко пъти и накрая прие  Simple Smile

Може би противно на повечето кърмачки, аз също съм твърдо против гърдата да се използва за залъгалка, за приспиване и просто така, за идеята. Тя е за хранене и толкоз  Crossing Arms (не говоря за новородените, които нямат силици много и сучат и дремат с часове на гърдата, това е ок, но големите да се приспиват и забавляват - не  Naughty)

# 2
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Мерси много за бързия отговор Блонди. Залъгалките на дъщеря ми сменях на всеки 3м. и ги събирах в един шкаф, затова знам колко бройки са и понеже бяха все на Авент си бях сметнала колко излишни пари съм дала.
Сега с бебо тъй като много ме боляха зърната сложих силиконови зърна, за да посвикне със силикона, а и мен да ме облекчи, но след 2 мин сукане го изплюваше и не искаше да суче повече и започваше да плаче. Принудена бях да махна протекторите и да си изтърпя болката. Но не мога да изтърпя да стоя по 30мин докато заспи дълбоко. За сега пробвах залъгалки на Авент и Биби, но дали защото са силиконови не иска да засуче. Избутва ги с език (въпреки моето настояване), а ако влязат по-навътре се дави и се мъче да повърне. Потърсих каучукови (на НУК знам че са такива) но не открих по аптеките. Само да почне да ги задържа в устата за няколко секунди ще знам че ще успеем, но за сега е без успех.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 148
ами освен да пробваш веднага с махането на зърното да тикнеш залъгалката, така че реално да не усети   празно и докато спи да продължи със залъгалката, друго не се сещам...
каучукови има и на чико.

# 4
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
това ми хрумна и на мен още първите дни, но за съжаление усеща и се буди веднага, а ако е заспало по-дълбоко не я поема изобщо. Пуснах търсачка и ми излязоха каучукови на Нук и Чико и ще питам за такива. Мерси Angel.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 148
а ако дадеш през деня залъгалката в ръчичка, просто да си играе с нея, тръгва ли да я дъвче и лапа, може ако не му я буташ в устата директно, пък да е по-благосклонен..

# 6
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
пробвах и това, но не поддава. След известно време я е метнало някъде или е паднала до него.

# 7
  • Мнения: 6 713
Рони, здравей!
Честито бебче! Hug
Имах такъв проблем със сина ми и аз - единствено бибите на МАМ най-много му допаднаха явно защото тях си ги смуче и все още де.
Дъщеря ми нямаше такъв проблем - при нея съм давала Авент и МАМ.

# 8
  • Мнения: 9 487
Аз не бих учила насила Peace
С първия се пробвах Mr. Green-как?! всички бебета с биберони-моето, не...купих 6 различни по форма, материал производител Crazy-хвърчаха му от устата като коркови тапи Laughing
Реших,че няма смисъл да го уча на нещо, от което после ще се чудя как да отучвам..и така; имаше период от 3-4мес някъде, в който започна да си смуче палеца, но както започна, така и сам спря.
С втория (и двамата с колики до края на 4-ия мес.) съпруга ми един ден вдигна ръце от коликите му, и рече-купувай биберон...е повтори се сценария с плюенето; но този път купих само 1 Mr. Green

Изчакай да видиш дали не е период Peace

# 9
  • Мнения: 27 524
имаше период от 3-4мес някъде, в който започна да си смуче палеца, но както започна, така и сам спря.

Да, ама може и да не спре, както става в повечето случаи. Пък бибата е много по-малко зло от палеца  Crazy

# 10
  • Мнения: 279
Бебето ми навърши 3 месеца. Само на кърма е. От около 15-20 дена ме ползва като залъгалка. Насуква се и след това продължава на празен ход. Като усетя че вече не гълта и вадя зърното, но почти веднага се буди и почва да плаче. Има моменти в които дори не е гладна, а иска само да се успокои или да се приспи. Почна да си яде ръцете по всяко време но знам от предната ми дъщеря, че това е етап на опознаване и не ми е проблем, но залъгалката би помогнала. От нейното успокоение зърната ми са доста болезнени понякога. Питах в темата за кърмене дали не е някакъв проблем че суче нервно и лапа и пуска по над 30 пъти на ядене и от това само аз страдам, но не намерих отговор. Моля ви дайте съвет как да науча вече голямо бебе да ползва биберон залъгалка. С голямата ми дъщеря нямах проблем тъй като и дадох залъгалка още в болницата и я отказах едва на 2г. 8м. За целия период беше ползвала над 30 залъгалки и дадени над 200лв. Затова с второто си казах, че ще изтърпя 3м. когато са коликите и най-много майките се поддават, но не знаех че ще се натъкна на проблема аз да заменя залъгалката.

Имам 4уство 4е аз съм го писала това:)))И ние сметака сега,децата ни са на една възраст.Според мен е период,който ще отмине,с каката не съм имала такива проблеми,набутах насила биба на Авент и я отказах на 2 години.Сега оба4е номера с биба не минава и аз реших да не се боря,щом не иска зна4и не иска:)
Съгласна съм 4е зърното не е за игра,но те не си играят а си сму4кат и заспиват,зна4и им е нервно и искат мама да е до тях.Не виждам нищо лошо в това,да си ги гушкаме и успокояваме,ще дойде време и за обясненията 4е това не е залъгалка,но сега да се мъ4ем да отазваме ми се струва загубена кауза,а и детето се стресира така.Из4акай да видиш още 1-2 месеца,така или ина4е си го кърмиш Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 107
Съвет как да го научиш не мога да дам, тъй като бях в същата ситуация с моята дъщеря. Не искаше и това е - пробвах с поне 10 вида биберони, не и не. Просто я научих да не се приспива на гърда, иначе си висеше там по няколко часа и нямаше отлепяне. Но така или иначе след месец-два знаеш че стават по-любопитни и не искат вече да сучат толкова.

Дъщеря ми даже наскоро намери едната биберона сред играчките си. Наблюдавах я какво прави- разгледа я, засмука я няколко пъти и я остави.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 054
Аз имах абсолютно същия проблем с малкия, накупих всевъзможни залъгалки...купих и каучукова на Чико с надеждата, че може пък да не харесва силикона. Но не... давеше се и сякаш всеки момент ще повърне. Същото беше и с шишетата. Не искам да те отчайвам, продължавай с опитите, но моите продължиха повече от 7 месеца без резултат.

# 13
  • Мнения: 68
Бебето ми муцкаше биба до навършване на 2 месеца, после категорично започна да я плюе, понеже "не пуска нищо". И така, минахме без биба, само с гърдата Simple Smile

# 14
  • Мнения: 419
ronicat, какво значи "на празен ход"? Според мен е вероятно причината да е в позата или неправилно захапване на зърното. Може и другаде да е. Може да се обадиш на консултант да дойде на място у вас да види дали всичко е както трябва. Когато вадиш зърното като спи бебето, използваш ли пръста за да освободиш вакуума и ваденето да става по-лесно?

Общи условия

Активация на акаунт