Отслабване с диетата на Д-р Гайдурков

  • 217 914
  • 537
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 345
И аз продължавам с бъза,детокс чая,но му добавям още коприва и глухарче(задържам течности).Отделно пия сок от цвят на бъз с лимони и грейпфрути.
По-късно ще се опитам да копитам някои рецепти по д-р Гайдурков.В темата за плодчетата има момиче,което е по-запознато с режима.Дано се включи и при нас.

# 16
  • Мнения: 1 280
Оооо, Миличка  здравей !  Hug Heart Eyes  Много се радвам, че си в отбора ! Аз днес ще гуляйствам.... Утре ще намаля храната и в понеделник започваме... До сега приготвях една  салата и глзорийки  да занеса за гостито, ише ми се да имам малко време и да поспя, ама няма да стане .. ,че маратона щее дълъг... Blush 
 Предлагам ви, ако искате от понеделник,като пишем в темата , дапишем и менчтата си, какво сме хапвали и ако има някоя интересна рецепта също...Вчера нали Ади беше писаа за тиквичкии аз днес купих , направих ги на салата , обаче със сметана и кисело мляко..това не по Гайдурков естествено.. Да ви кажа  месото няма да имам проблем, но с млечните,как ще устискам, не знм.. аз хапвам доста млечни... Без олио от понеделник, нали правилно съм рабрала? Лелее, какво хрупане ще пада, все едно сме на някоя полянка...току виж ми пораснала и брадичка... Joy

# 17
  • Мнения: 0
Здравейте,момичета!Може ли и аз да се включа при вас?Имам за сваляне около 5 кг SadПо принцип броя калории и ограничавам въглехидратите-така от началото на април досега свалих 5 кг.Виждате,че свалям бавно и затова реших да опитам с вас HugНе спортувам,но се движа много и почти напълно съм изключила солта;пия по 2 л.вода дневно,но годинките си казват своето и килограмите не искат и не искат да си идат Tired
Надявам се,че с вас ще ми е по-лесно пък и са само двадесетина дни.Няма да се  отказваме я Naughty

# 18
  • Мнения: 97
vessit, мерси че си ми посочила грешката.   bouquet  Редактирах я по-горе. Ти всъщност ще се присъединиш ли към нас?


Засега само ще ви чета, т.к. за другия уикенд имам пътуване извън БГ, а да отидеш някъде, особено когато е за първи път, и да не опиташ местната кухня... За мен това е 1/4 от задължителните неща за да усетиш духа на тази страна и да я опознаеш.
Колкото до режима, естествено, че ме заинтригува за да реша да пиша в темата, но бих се пробвала за не повече от 3 дни като начало. Още повече, че и аз като Pinkito съм пристрастена към млечните.

# 19
  • Мнения: 1 274
Здравейте,момичета!Може ли и аз да се включа при вас?Имам за сваляне около 5 кг SadПо принцип броя калории и ограничавам въглехидратите-така от началото на април досега свалих 5 кг.Виждате,че свалям бавно и затова реших да опитам с вас HugНе спортувам,но се движа много и почти напълно съм изключила солта;пия по 2 л.вода дневно,но годинките си казват своето и килограмите не искат и не искат да си идат Tired
Надявам се,че с вас ще ми е по-лесно пък и са само двадесетина дни.Няма да се  отказваме я Naughty
Paia4e_54, заповядай при нас! Надявам се, че този режим ще ти помогне да постигнеш целта си! А и ще ни оказваш подкрепа, както и ние на теб.
vessit, щом имаш наднормено тегло, както и Pinkito, добра стратегия е отказване от млечни и зърнени храни, каквато е този режим. Както вероятно знаете, млечните са една от храните, която дава най-много алергии и затова, твърде често, е причинител на затлъстяването. vessit, като се завърнеш, винаги можеш да се присъединиш за 3 дни или колкото прецениш!
sun sea, тази сутрин кантарът е учудващо надолу, само като знам що нещо изядох вчера! Дали пък бъзчето не действа? На 13-ти ще направя месец.

Да се похваля на всички, че вчера направих 30 мин. степ аеробика и 30 мин. на степерчето и ходих навън за около час. Не е някаква много интензивна гимнастика, но ще гледам всеки ден да правя по нещо докато спазвам режимчето.

Хубав ден на всички и не забравяйте днес да се подготвите за старта (с ядчици, лимончета, таханче и каквото друго решите)!  smile3525

# 20
  • Мнения: 1 280
Сега се прибирам от гости. Беше прекрасна вечер... Не усетих кога минаха толкова часове... Сега лягам и утре ще се подготвям психически. Напазарувала съм всичко  необходимо...Как мислите да започнете? С какво например ще закусвате? А за обяд и вечеря? Следобедни закуски ще правите ли или ще се придържате към 3 дневно хранене?  Аз до обяд ще съм на плодове и плодови сокове , /прясно изцедени/,  от обяд  нататък ще падат майтапите, и особенно вечер...Ако чуете странно виене късно вечер, да знаете, че съм аз... Joy

# 21
  • Мнения: 4 345
Здравейте,момичета! Hug
Paia4e_54,добре дошла! Hug
Adriana71,страхотна новина! Hug  bouquet
Pinkito,д-ра предлага за закуска точно сокове.Ей сега ще напиша примерна схема.
Днес си пия кафето с мляко,айряна,шопската салата и от утре-край.
Прекрасен последен нережимен ден! Hug

# 22
  • Мнения: 4 345
Плодов сок-фреш: Цитруси (грейпфрут) и др.
                               Зеленчуков сок-фреш:,моркови+ целина, магданоз, коприва, тученица, червено цвекло, парченце джинджифил-корен,картоф и др.
Плодове-диня,боровинки,круши,къпини,малини... и др. по избор
Суров зеленчук: морков,домати,краставица,магданоз, целина, рукола, кълнове от
люцерна, глухарче, зеленолистни и др.
Зелени подправки - джоджен,копър,босилек, (чесън, лук) + лимон, парченце джинджифил-корен и др. БЕЗ сол и МАЗНИНА!
Сурови ядки -конопено семе, небелен сусам(смила се преди консумация), шам фъстък,орехи, кашу, кайсиеви ядки, бразилски орех, лешник, тиквено семе,  слънчоглед и др. Без фъстък!
Препоръчителни рецепти: "ФРЕШ - ГАСПАЧО" - настъргани моркови,домат, червено цвекло и др. зеленчук по "избор се пасират, добавят се смляни ядки (сусам,конопено семеи др.). По желание се подправя с лимонов сок, джоджен,копър,босилек, (чесън).
домашни бонбони: кашу, бадем, смлян шам- фъстък и др., петмез фурми, канела,, (ванилия), щипка джинджифил - прах ,сурово какао,спирулина.
Крем-фреш от пасиран банан и авокадо
Прясно мляко” от кашу, бадем, орех (като дресинг от кашу, но по-разредено)
НЕ СЕ ПОЛЗВА ГОТВАРСКА СОЛ! ВМЕСТО СОЛ – “СОЛЕН ДРЕСИНГ”: настъргани червено цвекло и/или целина, смляни на прах сушени зеленчуци, лимон, чесън, парченце домат или чери-доматче – пасират се.  (По желание – МИНИМАЛНО количество диетична калиева сол – 66% калий LoSalt).
ДОБАВКИ:
   ПЧЕЛЕН ПРАШЕЦ -  1-2 суп. л.
   СПИРУЛИНА – 1-2 ч.л.
   МАКА – 1-2 ч.л.
   КУРКУМА – ½ ч. л.
Бирена мая – 2-3 суп.л. дневно МЕЖДУ храненията
Бъзак – 20 зрънца дневно се сдъвкват и изяждат.
Чай – полски хвощ, троскот, дребноцветна върбовка, котешки нокът и др.

 СЛЪНЦЕ!
 ДВИЖЕНИЕ: виброгимнастика, танци и др
Д-р Гайдурков препоръчва книгата на Владимир Мутаров “Стани столетник”, книгата на Дейвид Улф “Суперхрани”, книгата на Пол и Патриша Брег “Чудото на гладуването”
http://gaydurkov.wordpress.com/%d0%b7%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d1%81/
http://sanitasbooks.wordpress.com/



# 23
  • Мнения: 1 274
sun sea, мерси за идеите!

За любителите на млечните продукти - ядковото мляко се прави като първо се накиснат ядките докато набъбнат, после се блендират с вода и накрая се прецежда. Това което остане в цедката, с малко лимон, пък може да замести киселото мляко.  

Друга рецепта, която мога да предложа е постният таратор. Прави се както обикновния, но се добавят счукани орехови ядки и млякото се замества с вода с оцет. Аз ползвам непастьоризиран ябълков оцет от био магазина.

Третото - както вече споменах е, че сусамовият тахан успешно замества олиото в салатите, като, след като режимът е на сурови ядки, най-подходящ е суровият тахан.

Друго - традиционната рецепта за гаспачо е: домати, зелени чушки, краставица, малко лук и чесън се блендират с вода до хомогенна консистенция. Гарнира се с нарязани на малки кубчета лук и чушки в малко количество. Традиционното гаспачо е със зехтин и сол, ние можем да добавим за вкус малко тахан и солени подправки. Такава подправка, която ми замества солта е мленият кимион, също мленият сминдух и сухият чесън.

Аз лично мисля да избягвам плодовите фрешове, за да консумирам всички фибри - за перисталтиката и за по-бавно усвояване на въглехидратите. Евентуално бих могла да правя зеленчукови сокове, но малко ме мързи да се занимавам със сокоизстисквачката.

Книгите, ако ги видя, ще си ги купя.  

Последна редакция: нд, 10 юни 2012, 20:00 от Adriana71

# 24
  • Мнения: 0
Сега се прибирам от гости. Беше прекрасна вечер... Не усетих кога минаха толкова часове... Сега лягам и утре ще се подготвям психически. Напазарувала съм всичко  необходимо...Как мислите да започнете? С какво например ще закусвате? А за обяд и вечеря? Следобедни закуски ще правите ли или ще се придържате към 3 дневно хранене?  Аз до обяд ще съм на плодове и плодови сокове , /прясно изцедени/,  от обяд  нататък ще падат майтапите, и особенно вечер...Ако чуете странно виене късно вечер, да знаете, че съм аз... Joy
А аз мисля цял ден да съм на плодове,защото така е най-удобно през работно време.Салатите ще ги оставя за вечеря,а от ядките ще се  въздържам поне в началото,заради многото ккал ThinkingАко ми е трудно,ще си хапвам от тях следобед към 16 ч.
Благодаря на всички за милите думи и от сърце ви желая успех HugАз започвам от 60 кг.А вие???

# 25
  • Мнения: 4 345
Много ми хареса и режима за здраве на д-ра.
http://sanitasbooks.wordpress.com/2011/12/15/икономично-меню-за-здраве/
След постите смятам с него да продължа.

# 26
  • Мнения: 328
 newsm78

Засега само ще ви чета

Аз започвам от 80 кг.

салатата със сурови тиквички    bouquet

# 27
  • Мнения: 1 280
И аз ще започна , както Силве55 ,  на плодчета и салатки, и аз утре съм на работа... Днес отивам на басейна малко да се попека... релакс.... Hug

# 28
  • Мнения: 4 345
Къде сте,мили сладурки? Heart Eyes
 Pinkito,ден 1-ви е ,нали? Hug
silve 55, Hug
Paia4e_54,и аз от тези започвам.Тази зима така се отгледах свински...Но като почувствам намаление,ще се престраша за среща с кантара.Ти колко искаш да свалиш? Hug
Adriana71,липсваш! Hug
Започнах вече със сок от моркови и чай.
А вие?
Прекрасна и успешна нова седмица! Peace

# 29
  • Мнения: 1 274
sun sea, да днес е първи ден. Аз за сега съм на билки и отвари. Яденето ще го започна колкото се може по-късно днес. Че ако изям всичко от сутринта, довечера ще е вълчи глад.
При положение, че аз самата отворих темата, няма как да се измъкна...  Нали аз ви подкокоросах Laughing Приготвила съм си домати, краставици, чушки, кайсии. Освен плодовете, ще дояждам тиквичките, мисля си за традиционно гаспачо и евентуално постен таратор за днес.

Мисля, че си струва това режимче. Аз се окуражавам като си мисля колко съм недоволна със сегашните си килограми. Пък и би трябвало да си помогнем на здравето ако го спазим цялото.

Хайде, пишете как вървят нещата, довечера и утре сутринта пак ще се отчета.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт