Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - 23

  • 74 033
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • shumen
  • Мнения: 18 144
Меричери бяхме 10 дни в болница с бронхеолит на инжекции.Дени нямаше 40 дни като се разболя и го объркаха.Казаха,че е вирус,а се оказа бронхеолит.Сега и на консултации ревем няма спиране.Ужас е направо.

# 691
  • Мнения: 5 531
ооо, много мъничък се е разболял. Нормално е да плаче сега, но не се тревожи. Михаил също от бебе е по болниците, и с бронхеолит лежахме, е малко по - големи от вас, но съответно и с по - ясни спомени, и с 3 операции е, и август пак бяхме с цистит в болница. Стреса се преодолява, Михаил сега си хпди без проблем на лекар, а на доктора който го следи казва - моя пиятел. Просто бъди търпелива, и го гушкай много.

# 692
  • София
  • Мнения: 2 082
Стреса се преодолява, Михаил сега си хпди без проблем на лекар, а на доктора който го следи казва - моя пиятел.

Много мило  Heart Eyes Това специално ми го обясняваше психоложката, че щом детето има положително отношение към лекарите, въпреки негативен опит с тях, това означава, че родителите са успели да компенсират, така че браво на вас, marychery. Малко е извън темата, но не се сдържах... Blush

# 693
  • Мнения: 5 531
Стреса се преодолява, Михаил сега си хпди без проблем на лекар, а на доктора който го следи казва - моя пиятел.

Много мило  Heart Eyes Това специално ми го обясняваше психоложката, че щом детето има положително отношение към лекарите, въпреки негативен опит с тях, това означава, че родителите са успели да компенсират, така че браво на вас, marychery. Малко е извън темата, но не се сдържах... Blush
благодаря endira , аз наистина много говоря и обяснявам, четеме книжки. Но определено и доктора ни има голям принос, защото му казва здравей приятелю, всеки път щом сме в кабинета му се радва и наблюдава сам всяко негово постижение и го хвали за това. А когато ни приеха лятото в отделението с цистита, Михаил беше адски наплашен от цялото бодене, но виждайки го в коридора такива радостни възгласи нададе, че сестрите просто не се въздържаха и прихнаха в смях.
Малко в страни от темата е наистина Embarassed

# 694
  • shumen
  • Мнения: 18 144
Меричери,браво на Мишето.Той е батко-герой.
Аз много гушкам Дени и дано се справим и ние.Сега в Понеделник ще сме на консултация и ще сме 2 сами,че незнам как ще го одържам за ваксините милото.Изпадам в ужас като трябва да ходим по доктори.
И аз съм била като Мишето и Дени по болници от малка.А и с тоя пиелонефрит изживях доста.Беше ми писнало по болници все да съм.

# 695
  • Мнения: 4 202
danaeka, след това тежко боледуване на детето, не е ли по-добре да отложите ваксината с месец-два  Thinking

# 696
  • shumen
  • Мнения: 18 144
Ред Шу,доки ще реши.И според мен е по добре да е отложим,но не съм лекар.

# 697
  • Мнения: 19
Здравейте,
поздравявам ви с денят на християнското семейство, като ви желая много, много здраве и успехи.

Родителите на деца с бъбречни заболявания започнаха инициатива "Приказна Коледа".
Предвижа се организиране на празнична програма за децата, които през месец декември са в отделенията за лечение на деца с бъбречни увреждания/В Пирогов, Университетска болница и Токуда/, както  и на техните връстници извън болничните заведения.

На 21 ноември 2012 година сдружението получи писмо от Министерство на здравеопазването във връзка с молба да бъдат възприети мерки за внос на продукта "Инфектотримет" и за извършване на профилактични ехографски прегледи на децата до 6 месечна възраст, с оглед  своевременното откриване на вродените аномалии на отделителната система.
В писмото от Министерството на здравеопазването е посочена процедурата за  внос на продукта Инфектотримет в страната, както и, че "извършване на ехографско изследване на деца до 6 месеца възраст" е "целесъобразно с оглед ранното откриване на аномалиите в отделителната система,", поради което предложението на организацията "е "представено на работната група, която ще направи преглед на постъпилите предложения и ще изготви промени в нормативната уредба, касаеща профилактичните прегледи".

Пълен текст на писмото можете да видите на: http://www.rdbz.org/.

Информация за инициатива "Приказна Коледа" периодично, ще публикуваме на:http://www.facebook.com/RDBZ.ORG

Желая на всички приятна вечер!

 

Последна редакция: ср, 21 ное 2012, 19:05 от vesi-raia

# 698
  • Мнения: 4 202
vesi-raia, дано има успех начинанието  Peace

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 84
Здравейте отново, за съжаление...Два месеца на пиелосептил ,само вечер без никакви бактерии през това време. Преди 5 дни го спряхме и вчера-39.5, в момента е 37.5, а аз отивам да нося урина.Най-лошото е,че вчера споменаваше за болки в корема, а днес няма болки но я "щипело малко дудата".Направо сме изтръпнали- мнението на доц.Буева беше, че е от запека, но през тоя период 1.5 месеца не сме допускали запек.Започвам да се съмнявам в "диагнозата", но не знам към кой друг да се обърна, особено сега в Бургас.На 9.12 сме на преглед при нея във Варна в клиниката на Д-р Лисичкова, но периода дотогава е прекалено голям. Айде, чао засега !

Последна редакция: чт, 22 ное 2012, 08:25 от sardaesox

# 700
  • Мнения: 2 891
Ех, страхотна новина е тази инициатива на сдружението. Много се радвам. Ако пък започнат да внасят Инфектотримета ще е разкошно.

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 84
От обикновената урина-левкоцити 20-25, 1-2 еритроцита, всичко друго е в норми.Стерилната не е излязла още, но вече ми е ясна картинката-възпаление в уринарния тракт или бъбреците. Познайте как се чувстваме.

# 702
  • Мнения: 4 202
sardaesox, не помня, тя беше ли с инфекция, като започнахте с пиелосептила или е на профилактика?

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 84
Не беше с инфекция, защото преди това бяхме в детската нефрология във  Варна, където инфекцията беше потушена,това беше началото на септември.След изписването -пробиотици, пиелосептил вечер,на 4.10 бяхме при Буева- мнението и беше запек и оттам проблемите като каза да си пием още 1 месец пиелосептила и после на преглед ( на 09.12.)Но, дотогава има много време , а сегашните симптоми ме ОТЧАЙВАТ= температура, левкоцити(обикновена урина), не са изолирани бактерии визуално, но това не ме успокоява.И, както казах-бог високо, цар далеко-тук искат да излезе антибиограмата и тогава да започнем лечение, но не ми се чака 3 дни, а и не ми се ще да е в Бургаска болница, и изобщоо пълна каша.

# 704
  • Мнения: 5 531
Здравейте,
поздравявам ви с денят на християнското семейство, като ви желая много, много здраве и успехи.

Родителите на деца с бъбречни заболявания започнаха инициатива "Приказна Коледа".
Предвижа се организиране на празнична програма за децата, които през месец декември са в отделенията за лечение на деца с бъбречни увреждания/В Пирогов, Университетска болница и Токуда/, както  и на техните връстници извън болничните заведения.

На 21 ноември 2012 година сдружението получи писмо от Министерство на здравеопазването във връзка с молба да бъдат възприети мерки за внос на продукта "Инфектотримет" и за извършване на профилактични ехографски прегледи на децата до 6 месечна възраст, с оглед  своевременното откриване на вродените аномалии на отделителната система.
В писмото от Министерството на здравеопазването е посочена процедурата за  внос на продукта Инфектотримет в страната, както и, че "извършване на ехографско изследване на деца до 6 месеца възраст" е "целесъобразно с оглед ранното откриване на аномалиите в отделителната система,", поради което предложението на организацията "е "представено на работната група, която ще направи преглед на постъпилите предложения и ще изготви промени в нормативната уредба, касаеща профилактичните прегледи".

Пълен текст на писмото можете да видите на: http://www.rdbz.org/.

Информация за инициатива "Приказна Коледа" периодично, ще публикуваме на:http://www.facebook.com/RDBZ.ORG

Желая на всички приятна вечер!

 
newsm10  Супер. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт