Програмата "Личен асистент"

  • 96 877
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 510
Не знам нещо ми се струва недоизмислена работа ако е вярно. Та затова реших да питам вас дали сте чули нещо.
Лошото е, че повечето неща са недомислени. Дано, поне този слух се окаже фалшив.

# 736
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Не знам нещо ми се струва недоизмислена работа ако е вярно. Та затова реших да питам вас дали сте чули нещо.
Лошото е, че повечето неща са недомислени. Дано, поне този слух се окаже фалшив.


Дано  Sad

# 737
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Когато през март станах ЛА на детето си, ми казаха, че е много трудно родител да стане ЛА н а собственото си дете. При точкуването това отнемало точки и ако има дете със същите нужди и външен човек кандидат за ЛА то се класирало. Дано не променят закона съвсем в ущърб на родителите,които искат да станат ЛА.

# 738
  • Мнения: 32
Във всички интервюта министъра казва че от първи ще бъдат назначени 9000бройки за личен асистент .Аз бях на детето си до юли месец и се надявам да ме назначат отново .Вече2 пъти ходих този месец в социялните да искам молба от там един господин ми казва ,че няма такова нещо .Мисля си вече че умишлено ме въртят. От НОИ ми казаха че няма проблем всички стари асистенти ще бъдем назначени не знам на какво да вярвам .Има ли някоя майка на която да са и приели молбата този месец? Моля да пише.

# 739
  • Мнения: 3 540
didi 2 ,В АСП на ул. ,,Цар Асен" ли които са си ходила.

# 740
  • Мнения: 32
Не в нашите раионни Владиславово защо трябва на ''Цар Асен ли да отида?

# 741
  • Мнения: 3 540
За по сигурно ,допитай се там.
Когато стартира за 1ви път тази програма в много райони на социалните не бяха й чували за нея. И една от служителките спомена ,че там в дирекцията се занимавали с това  newsm78
Провери за всеки случай.

# 742
  • Мнения: 32
Благодаря ваня66, още утре ще отида. Щом казва министъра че от 1 октомври ще бъдат назначени ЛА дано имаме шанс и ние .

# 743
  • Мнения: 32
Мили мами на болни дечица , не пишете .Защо ? Да не би всичките да сте назначени ? Зимата наближава и аз съм много уплашена .От АСП ми казаха да се обадя на 30 септември да ми кажат повече подробности,за това дали ще бъда назначена. Моето сладко момиченце е с 91 % НСА с чужда помощ досега винаги съм била личен асистент отговарям на всички изисквания.Моля ви мами ако всички сте назначени поне ми пишете да знам , за да питам защо аз не съм. Може да има някаква друга причина или както ми казаха да отида на 30 септември може битогава ще ми кажат.Моля ви ако някой има повече информация да пише!!

# 744
  • Мнения: 106
здравейте някой знае ли колко лева се получават за личен асистент на роднина-баба-пенсионер ,който е 100%инвалид на легло,искам да кандидатствам за отглеждането и по тази програма тъй като съм безработна,имам епикриза и всички документи искам да знам колко лв мога да получа?питам тук защото като ходих да социално подмомагане ми казаха че за сега няма отпуснати места ,по нататък ще ми се обадят,и се чудя дали да не почна работа и после да гледаме кой ще я гледа то работата я стане я нестане,поне дали си струва ходенето и разправията дали поне дават 240-минималната?

# 745
  • София
  • Мнения: 1 942
Здравейте!
Първо искам да изразя съчувствието си, защото не съм една от вас, просто нахълтах в темата с най-много постове, за да популяризирам сред вас нещо, което прочетох и ме заинтригува. Бих искала да го споделя с вас, защото зная, че форумите на bg-mamma са голяма сила (участвам активно в други теми) и, ако може да се направи нещо, да се промени във ваша полза, то тук е мястото за обсъждане. Не познавам автора на това, което ви пращам, попаднах на четивото съвсем случайно
http://www.facebook.com/note.php?note_id=435059576810&id=1253748788
Пожелавам ви успех в трудния ви път!

# 746
  • Мнения: X
Вече са отпуснати нови пари за програмата,отпаднало е изискването само по 6 месеца в годината да бъдат лицата  лични асистенти.Могат да се подават заявления за включване в програмата.

Последна редакция: пт, 01 окт 2010, 15:40 от Анонимен

# 747
  • Мнения: 176
  За коя програма точно става въпрос?Вероятно за националната,защото тя е по 6 месеца newsm78
А за какъв период ще се назначават,сигурно за година,аз така или иначе съм до края на декември,но може да опитам да ми я продължат

# 748
  • BG
  • Мнения: 2 217
Тъй като темата достигна 50-та страница, започнах нова.

Заповядайте!  Peace

# 749
  • Мнения: 18
Здравейте,
През март 2010 кандидатствах по 2 програми за ЛА.............веднага ми се обясни, че шанс и места няма.
Раздрадних се, когато научих че има класирани с релкове от август 2010 /нови/ и за 10 дни след това и ЛА.
Отговориха ми, че вероятно се овободило място и така. Ако това е истина - а то не е, за какво са тези входящи
номера и изобщо има ли ред или пак става дума за баджанаци и рушвети. Няма живот в тази държава щом децата са пратени в трета олуха. Моля, ако някой знае повече по въпроса какво може да се направи нека ми
отговори.

Общи условия

Активация на акаунт