ГЛАДОЛЕЧЕНИЕТО-ПО-КРАСИВА, ПО-МЛАДА, ПО-СТРОЙНА, ПО-ЗДРАВА

  • 40 155
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • на село
  • Мнения: 3 927
ако до 13.00 часа не съм хапнала нищо се разтрепервам и мога да припадна от безсилие или ниско кръвно.много ми е интересно какво ще стане ако се подложа на лечебно гладуване-сигурно на 5-тия ден ще умра.добре че все още нямам нужда от диета. ...
При мен е по същия начин. Пробвала съм, не да не съм опитвала, но следобяд започва да ме боли глава и ми прилошава и съм си решила, че това не е за мен.
Единствения начин, по който аз си поддържам килограми и не дебелея е редовно хапване по малко  Simple Smile
Абе стига сте го нападали момичето,изказва мнение ,отваря ви очите ,аз гладувам,мой приятелки и приятели и ни се отразява чудесно ,хората с глад лекуват хиляди болести,подмладяват се,но някой хора просто не са дорасли за такива неща,
Уфф аз явно съм от недораслите още ...ще почакам да порасна и тогава да се подмладявам, какво да се прави!

Последна редакция: нд, 08 яну 2006, 16:01 от nelisa

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
. Мисля, че вегетарианството и суровоядството дава по-добри резултати (аз съм пример  Mr. Green)
А...а...а не вярваме Crossing Arms око да види.....
Офф... в тая връзка-  какво стана с януарския купон на бг-мамма?  newsm78
Ами аз мразя месо и готвено. Другият месец ставам на 31. Нямам и следа от бръчка, страдам от излишък от енергия, теглото ми е нормално (въпреки колосалните количества хляб, вафли, шоколад и т.н., които изяждам; сега съм малко на диета, понеже искам да съм пак "гърчава").
Пресните плодове и зеленчуци и ядките съдържат всичко необходимо за организма. А с такова хранене се чувстваш и изглеждаш по-добре.

# 47
  • Мнения: 3 164
Пресните плодове и зеленчуци и ядките съдържат всичко необходимо за организма. А с такова хранене се чувстваш и изглеждаш по-добре.

Аха, а за ядките ми е чудно newsm78 аз до колкото съм в час мисля, че са полезни само в суров вид ooooh! иначе аз ги обичам , но печени Grinning

# 48
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Белтъчините в ядките заместват тези в месото. Аз не ям много ядки, но по принцип и тях предпочитам сурови.
Забравих да спомена за кълновете- те съдържат максимум хранителни в-ва при минимум калории.

# 49
  • Мнения: 3 164
Белтъчините в ядките заместват тези в месото. Аз не ям много ядки, но по принцип и тях предпочитам сурови.
Забравих да спомена за кълновете- те съдържат максимум хранителни в-ва при минимум калории.


Ох, като съм започнала да спамя, та поне до край да докарам нещата Mr. Green от къде си набавяш кълнове и сурови ядки?Много ме заинтригува-ако искаш вече на лични Laughing

# 50
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много ме заинтригува-ако искаш вече на лични Laughing
Писах ти.

# 51
  • Мнения: 5 647
Когато организма почива в смисъл не приема храна отвън той сам изяжда всички онези шлаки,

които, разбира се се възстановават с първата хапка.

# 52
  • Мнения: 1 464
Аз прочетох книгата на Лидия Ковачева,познавам и много хора които гладуват.Не можах да издържа повече от 5 дни но все някога ще го направя PeaceИскам обаче да е в санаториума на д-р Е милова.
Междудругото Лидия призовава за гладолечение,а след него промяна на начина на хранене завинаги-преминаване към вегетарианство и суровоядство.В краен случай месото да се употребява много рядко.

# 53
  • Мнения: 3 164
Аз прочетох книгата на Лидия КовачеваМеждудругото Лидия призовава за гладолечение,а след него промяна на начина на хранене завинаги-преминаване към вегетарианство и суровоядство.В краен случай месото да се употребява много рядко.

Да, това наистина е така, макар че повечето които са писали си мислят, че нищо не трябва да се яде и пие- а в действителност си ядеш плодове и мед и си мечтаеш за една сочна свинска пържолка с чаша мавруд hahaha

# 54
  • Мнения: 229
Абе стига сте го нападали момичето,изказва мнение ,отваря ви очите ,аз гладувам,мой приятелки и приятели и ни се отразява чудесно ,хората с глад лекуват хиляди болести,подмладяват се,но някой хора просто не са дорасли за такива неща,чак  викало момичето ,главни букви простотии,ами вика отваря ви очите ,а вие като змии,засрамете се Stopи прочетете малко повече преди да плювате Blush

Знаеш ли, ти и авторката на темата ми припомнихте за един арабин, който много разпалено се опитваше да спечли християни за мюсюлманската вяра, а накрая се оказа, че ... дори не е чел Корана!  ooooh!
Ако ти е трудно да схванеш , означава, че човек, който не е наясно с нещата, не може да отваря очите на останалите, защото всъщност неговите не са отворени!

Не си ти човекът, който ще говори тук за срам! От 15 твои мнения 14 са отрицателни (а в 1 искаш нещо да ти подарим). С такъв тон и груб език няма дълго да вирееш тук (и където и да било), запази си го за вкъщи!
Ти наистина си голяма заядливка!!! Чак ме развесели и повярвай ми изчела съм толкова много литература по-темата и не можеш да твърдиш , че дори не съм запозната.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 6 961
Както вече ни убеди: чела не  означава разбрала! На твое място нямаше да ми е  смешно, а тъжно!  Rolling Eyes
Явно ти е трудно да си признаеш грешката или да намериш доводи да ме обориш, та ме изкара злобна, заядлива и какво ли още не.  Аз се въздържах от лични квалификации, защото целта ми не е да обиждам някого и да участвам в просташки скандали, каквото имах да казвам по въпроса го казах вече. И да повтарям, пак няма да бъда разбрана от някои,  затова  няма смисъл да пиша повече в темата!  Peace
Радвам се , че има и интелигентни жени, заради които си струваше да обясня принципа на детоксикация!

# 56
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето някои цитати от книгата на Лидия Ковачева....за който не я е чел...

     Защо боледуват хората? Отговорът в основата е един: поради Нарушения и отклонения от природосъобразните принципи на живот. Рисковите фактори за човешкото здраве са много, но на първо място трябва да се постави приетият и установил се начин на хранене.
     Статистиката сочи, че в страните с висок стандарт на живот, с увеличаване консумацията на месо и колбаси, яйца, мляко и млечни продукти, захар и сладкарски изделия, както и на консерви, расте и броят на социално значимите заболявания като атеросклероза, диабет, хипертония, кариес на зъбите, болести на нервната и храносмилателната система, рак и много други.


Учените са единодушни в това, че храненето на цивилизования човек се нуждае от корекции. Отчетените грешки се оказаха много, но в основни линии те се свеждат до превишаване на количеството и нарушения в качествения подбор на храната.


Ние се храним обилна и калорично, а работният ни ден протича по канцеларии, бюра, офиси и фабрични помещения, където машините са отменили и улеснили труда на човека. Балансът между получената и изразходваната енергия е нарушен.


Това, което се регистрира като главна причина, водеща до пълна разруха на здравето, е начинът на живот според нормите, установени в цивилизования свят. А това означава изобилна хранене с употреба на месо, месни и рибни консерви, колбаси, захар и захарни изделия, сладкиши, бял хляб, шоколад, кафе, алкохолни и безалкохолни напитки, тютюн и пр. И всичко това съпътствано с напрегнат живот и сексуални излишества.


     Най-здравият народ - хунзийският, от който има какво да научим, се храни два пъти на ден - само на обяд и на вечеря - пропуска се сутришната закуска.
     Подобно на тях древните елини, които също са били истински здрав народ, създател на висока световна култура, са се хранели два пъти на ден. Останало е изказването на техния голям философ и мислител Сократ, че само варварите се хранят повече от два пъти на ден.
     Българският народ, който се е славел в миналото с доброто си здраве и големия брой столетници, традиционно е практикувал двукратно хранене.



На трапезата трябва да се сяда само при чувство на град
без да се мисли дали е дошъл часът за хранене или не. И ако ние се научим да се самонаблюдаваме, дневната ни програма скоро ще претърпи корекция.


     Нека си спомним за ежедневието от изтеклата седмица - никой не е пропуснал нито една закуска, обяд или вечеря. Стомахът вечно действа
Не може да се говори за здраве, ако храносмилателният апарат не е пълноценен и в здрава форма. От неговата работа зависи изхранването и зареждането на тялото със сили, както и поддържането на очистителните процеси. Има ли пълноценно преработване и абсорбиране на храната - тъканите са нахранени и добре поддържани. А те от своя страна осъществяват нормални функции и на всички останали органи. Има ли добре работещи очистителни органи, поддържа се и необходимата за здравето чистота на тъкани и течност. Без здрав стомах, чисти и добре действащи черва, както и редовно функциониращо дебело черво с редовно изхвърляне на отпадъците, не може да съществува добро здраве

Лошите влияния, които остават своите вредни и агресивни следи в организма на човека, са наши постоянни спътници. Напрежението, стресовите ситуации, нарушеното екологично равновесие, отровните химикали, приемани с храната и вдишвани чрез въздуха, неправилното хранене, остатъците от  лекарства и т.н., дълбоко нарушават нормалната химия на организма и за чисти и добре функциониращи органи не може да се мисли. Живата клетка, поставена да съществува в тази изместена от естествените изисквания среда, е вече недохранена, с намален силов потенциал и неустойчиви на агресии и болести. Отслабване на клетката, отслабват и съответните тъкани и органи, както и техните функции.
     За да се възстанови здравата форма, е необходимо възстановяване на вътрешната чистота на организма, както и сериозно противопоставяне на всички рискови фактори. Единственият начин за това се оказва гладолечението


Често лечебното гладуване се отчита като нещо елементарно, примитивно, едва ли не като най-обикновена и знаеща се от всички билкова рецепта от народната медицина. Гладолечението не е народна медицина. То се основава на свои научни принципи, различни от тези на ортодоксалната медицина.
     Известно е, че главната причина за развиване на болестните състояния са токсичните и патологичните наслойки, водещи до увреждане на функциите и до развиване на дегенеративни процеси. Със спиране на храненето и минаване на глад в каквато и да е било форма - по-строга или омекотена, на организма се дава възможност да елиминира всички тези чужди за него субстанции, възстановявайки чистотата на тъканите и тъканните течности. Успоредно с този очистителен процес върви и друг, възстановителен, градивен и общооздравителен. И с колкото повече запазени вътрешни органи разполага един организъм, толкова по-бързо и ефективно протича този очистващо-възстановителен процес.
     Първото, което започва своето възстановяване, е храносмилателната система - излекуване на възпаления, зарастване на рани. Успоредно с това започва почистване и възстановяване на кръвоносната система. Природата никога не греши и действа умно, защото това са пътищата, по които трябва да се достави храната на тъканите и да бъдат елиминирани отпадъчните материали. Тялото трябва да бъде нахранено и почистено. Само за дни (понякога от втория-третия ден) може да се наблюдава оросяване на кожата на лицето, като безжизненият и блед цвят до момента се заменя с естествена руменина и студените ръце и крака започват да се затоплят, подпухналостите и отоците започват да се оттичат.
     Всичко в организма, натрупано като излишни килограми, тлъстини, патологични наслойки, токсични елементи, химикали и пр., започва да се оттича, като същевременно щателно се подлага на разграждане. Със спиране на храненето и преминаване на глад се дава възможност на “природния лекар”, носен от всеки организъм, да действа. Този природен регулатор е до там съвършен, че с изключителна точност и разумност задейства използването на тези отпадъчни материали, като част от тях се употребяват като храна, а останалите, състоящи се от шлакови материали и токсини, подети от кръвното русло, се отправят към очистителните органи, за да бъдат изхвърлени от организма.
     Явно е, че работата през дните на гладуването е двупосочна - разграждаща и градивно-възстановителна, като болнавите клетки и всичко чуждо на организма се отстранява и същевременно става подновяване на тъканите с нови здрави клетки и чисти телесни течности.

Не бива да си затваряме очите и да отминаваме налагащият се факт - тежкото здравословно състояние на нашия народ, вечно “уморената” младеж и децата с все повече сериозни и тежки хронични заболявания. И дали причината за тази нерадостна картина са само обективните външни фактори, както обикновено си мислим? Не е ли крайно време всеки от нас да се разтревожи за личните си грешки и пропуски в храненето и в целия си начин на живот, които имат много по-фатално и решаващо въздействие? Истината е, че има ли болести - има отклонения от изискванията на природата, преди всичко - в личния живот.
     За преситения човек на цивилизования свят с неговото изобилие на храна тладът още от детските години трябва да присъства в живота му, независимо дали има вече изразена болест или не.
     Първата стъпка, която трябва да се направи, е включването на разтоварителните дни и то точно в тяхната Лечебна форма

и т.н........

Приятно четене  Wink







# 57
  • Мнения: 217
Дано го прочетат някои хора да се позамислят,а не да се правят на много интелигентни ooooh!че от такава интелигенция сме стигнали до тук,аз не вярвам някои тук да не е боледувал,да не е взимал антибиотици,няма такива,но аз познавам групи които практикуват гладолечения и не знаят какво е хапче,даже тук се виждаме с един писател който е написал стотици книги за това,ами той никога не е боледувал ,и изглежда чудесно а е на 80 години,ама такъв дух и продължава да пише,така че по добре не обяснявай, и не се излагай за нещо дето ама хич не ти е ясно Naughty

# 58
Преди 3 години правих диеатата  на Др.Емилова- отслабнах с 12 кг,но се получи ефекта йо-йо и след 3 месеца бях качила отново килограмите ,че даже още 5 отгоре всичко,което хапнех и ми се качваше пак.След 1год.отново я направих по същия начин даже спортувах повече-резултата бях отслабнала едва 4 кг,веднъж като бъде направена е добре,но след това,поне  при мен и няколко други хора ефекта е никакъв Sad

# 59
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Явно всичко опира до организма на този ,който прави гладолечението!Моя приятелка дебеличка от десетки години ,с твърде много наднормено тегло и тънка костна система,се реши и отиде при доктор Емилова.ЗАпочна да прави курс след курс на плодове и чай и съответното захранване и почивка.Невероятно много отслабна ,но постепенно и за времето от 6 месеца,просто е неузнаваема!Вече две или май три години задържа новото си тегло,защото промени начина си на хранене-от нищо не се лишава -но хапва с мярка и гледа как съчетава храните,сутрин плодове,вечер след 19ч никаква храна-чайче!Не само тя е променила външният си вид по този начин.Аз dohсамо се каня ,но пуста воля все нестига BangheadСега вече ще предприемам някакви отслабващи мерки ,между които ще има и гладолечение!Важното е човек да знае какво иска и как разумно да го постигне!
Споровете и нападките са излишни тук!Всеки си има убежденията за/против гладолечението!След второто си раждане и аз така се възстанових smile3505 и задържах трайно резултата,но  smile3518това е вече толкова избледнял спомен newsm45

Общи условия

Активация на акаунт