Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Ми и аз мислих да ги пропусна честно казано,но пак ми идва един такъв въпрос сложих да се вари 350 мл вода с 500 г захар,но някак ми се струва много малко за това количество от 500 грама кори.Чувала съм че сироп за баклава се прави 1кг захар 1кг вода или греша.

# 721
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Ми и аз мислих да ги пропусна честно казано,но пак ми идва един такъв въпрос сложих да се вари 350 мл вода с 500 г захар,но някак ми се струва много малко за това количество от 500 грама кори.Чувала съм че сироп за баклава се прави 1кг захар 1кг вода или греша.
Ох недей 1:1, аз ям доста сладко, но това идва прекалено. А пък тази пропорция 350-500 направо ми залепва устата при мисълта Simple Smile 500мл вода мисля, че ще стигне, вече със захарта прецени сама, добави и лимон, за да не се захароса.

# 722
  • София
  • Мнения: 1 455
Да според рецептата на Ева пише че се слага.Или е по добре да не слагам?
Подправките са въпрос на вкус,  не съм споменала това, защото аз винаги съобразявам дадена рецепта със своя вкус и на семейството разбира се  Peace
 В баклавата аз не слагам карамфил, а бахар само ако имам и се сетя в мин. количество.  За моя вкус 350 захар с 500 мл. вода е точно, а обичам сладко.
 

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 466
О разбира се че всеки според вкуса си просто че чудех да не стане суха баклавата не за сладостта все пак не съм правила баклава иначе нямаше да оспамвам толкова дълго темата.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 455
 dan4e rk, няма да стане суха баклавата, не се притеснявай толкова. Сигурна съм, че ще се получи страхотна баклава, щом влагаш толкова старание  Hug  Мисля че въпросите ти не са спам, темата е за взаимопомощ и не само. На мен тук са ми помагали много пъти, опитвах се да помогна и аз, доколкото мога разбира се.

# 725
  • София
  • Мнения: 6 156
Момичета /и момчета/, някой може ли да ми премери колко тежи една филия хляб от т.нар. "Резина" /квадратните/ и колко тежи една филия хляб от нарязания тип "Заводски" в средната му част.
 Praynig

# 726
  • София
  • Мнения: 10 825
Нарязан хляб за тостер на Симид имам в момента. 28 грама тежи филийката.

# 727
  • София
  • Мнения: 6 156
Много благодаря, ЧаритаHug

# 728
  • Мнения: 4 434
Добре, че писахте за баклава, за пръв път и аз ще правя, а тази изглежда ММММмммм.

# 729
  • Мнения: 19
Здравейте.Моля ,да ми кажете къде бъркам в блата за торта. newsm78.
Значи слагам :5 яйца,1 чаена чаша захар,една чаена чаша брашно+ бакпулвер, 1-2 лъжици какао.Пека на функция вентилатор и реотан отдолу.Блата става страхотен ,НО по някое време се набръчква отгоре. ooooh!И като го изкарам от фурната се свива  . Crossing Arms
Къде бъркам ? Thinking

# 730
  • Мнения: 901
Възможно е да е от вентилатора и реотана отдолу. Тортите е добре да се пекат на обикновена горно-долно нагряване.
Долно нагряване с вентилатор се препоръчва за пица примерно..

# 731
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз нали съм сладокуса  Blush и като видях тази баклава взех че я направих. Обаче сиропа ми идва ужасно сладък. Ако взема да сваря сега нов сироп с мъничко захар и повече вода и залея отново баклавата дали ще се получи добре?  newsm78


П.П. Бахар не съм слагала. Сложих канела, индийско орехче и карамфил. Много хубав аромат има от карамфила.

# 732
  • Мнения: 19
marabu,ще пробвам другия път така.Надявам се да открия тайната .  bouquet

# 733
  • Мнения: 1 352
Здравейте.Моля ,да ми кажете къде бъркам в блата за торта. newsm78.
Значи слагам :5 яйца,1 чаена чаша захар,една чаена чаша брашно+ бакпулвер, 1-2 лъжици какао.Пека на функция вентилатор и реотан отдолу.Блата става страхотен ,НО по някое време се набръчква отгоре. ooooh!И като го изкарам от фурната се свива  . Crossing Arms
Къде бъркам ? Thinking

Според мен ти е малко брашното.

# 734
  • Мнения: 4 434
Аз нали съм сладокуса  Blush и като видях тази баклава взех че я направих. Обаче сиропа ми идва ужасно сладък. Ако взема да сваря сега нов сироп с мъничко захар и повече вода и залея отново баклавата дали ще се получи добре?  newsm78


Колко канела сложи на единия пласт, че те нали са два?

Общи условия

Активация на акаунт