Отговори
# 30
  • под тепетата
  • Мнения: 9 368
Обикновено висят при кухненските джунджурии - отварачки, телове...Те са в кутии по 50 бр на Факелман. Шоколадът Стила долче от Кауфланд е разкошен - 200гр за 1,69лв.Търси го под бакпулвери, подправки...поне в Пловдив е така.
 Реа, не знам какво търсиш, но ето няколко идеи - мъфини, меденки, свещници или елхички от тестото за меденки опаковани в целуфан и с панделка. Погледни в коледната тема - все нещо ще си харесаш...

# 31
  • Мнения: 6 781
Много полезна тема! Благодаря, маме!  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 2 435
Обикновено висят при кухненските джунджурии - отварачки, телове...Те са в кутии по 50 бр на Факелман. Шоколадът Стила долче от Кауфланд е разкошен - 200гр за 1,69лв.Търси го под бакпулвери, подправки...поне в Пловдив е така.
 Реа, не знам какво търсиш, но ето няколко идеи - мъфини, меденки, свещници или елхички от тестото за меденки опаковани в целуфан и с панделка. Погледни в коледната тема - все нещо ще си харесаш...
Heart Eyes

# 33
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
   Здравейте,дами!
Възхищавам ви се на изкуството, което създавате!
      Искам малко помощ-някой да пусне лесна и сполучлива торта със сполучлив фондан-който да си приготвя сама!Благодаря на отзовалите се! Аз много се запалих по тези торти и искам да опитам какво ще направя!

# 34
  • Мнения: 1 243
   Здравейте,дами!
Възхищавам ви се на изкуството, което създавате!
      Искам малко помощ-някой да пусне лесна и сполучлива торта със сполучлив фондан-който да си приготвя сама!Благодаря на отзовалите се! Аз много се запалих по тези торти и искам да опитам какво ще направя!


аз бих ти препоръчала да направиш тази торта! бързо, лесно, вкусно!
Wink

# 35
  • Мнения: 1 883
Рецепта за вкусен ябълков пай си търся. Hug
За шоколада знам, че не трябва много да се загрява, защото се пресича.

# 36
  • софия
  • Мнения: 379
как най-лесно да обеля сварени картофи - в студена вода или да ги оставя да изстинат във водата си?

# 37
  • Мнения: 22 867
как най-лесно да обеля сварени картофи - в студена вода или да ги оставя да изстинат във водата си?

Аз заливам със студена, дори я сменям два-три пъти, когато бързам. Може и в топлата да се оставят да изстинат, стига да има кой да ги чака. Според мен еднакво се белят. Peace

# 38
  • софия
  • Мнения: 379
как най-лесно да обеля сварени картофи - в студена вода или да ги оставя да изстинат във водата си?

Аз заливам със студена, дори я сменям два-три пъти, когато бързам. Може и в топлата да се оставят да изстинат, стига да има кой да ги чака. Според мен еднакво се белят. Peace
за картофени кюфтета питам, има ли тънкост?

# 39
  • Мнения: 22 867
за картофени кюфтета питам, има ли тънкост?

За тях е добре да се залеят със студена вода и още топли да се обелят, за да е лесно да се намачкат. А най-добре е да се варят обелени, излива се водата и се намачкват.

Ако ти се чете, ето и темичката, май всеки си ги прави както е свикнал, може и да се пекат във фурната, вместо да се пържат. Напоследък правя тези руски драники, харесват ни! Peace

# 40
  • Мнения: 6
Искам утре да сготвя леща в гювеч,но не знам как!Разбрах от тук,че става много вкусно,обаче никъде не мога да намеря рецепта....

# 41
  • Мнения: 22 867
Искам утре да сготвя леща в гювеч,но не знам как!Разбрах от тук,че става много вкусно,обаче никъде не мога да намеря рецепта....

Рецептата на polin_a

Леща в гювеч

Слагам в гювеча лещата, чубрица, или други подправки, сол, малко мазнина, чесън на цели скилидки. Може също нарязан пипер на дребно - червен и зелен, морков също. Сипвам отгоре 1-2 лъжици червен пипер и брашно и заливам с вода 3-4 пръста над продуктите. Разбърквам и мятам във фурната.

# 42
  • Мнения: 1 883
Рецепта за вкусен ябълков пай си търся. Hug
За шоколада знам, че не трябва много да се загрява, защото се пресича.

Може ли изпитана рецепта?

# 43
  • Мнения: 4 370
Искам да направя нещо в машината за хляб. Харесах си рецепта. Но в рецептата има суха мая - 3ч.л. Каква е тая суха мая дето се мери с чаени лъжички? Това маята която е на кубчета ли е или има някаква на прах? Ако е на кубче, как да я измеря с ч.л.? А знам че за машината пропорциите трябва да са точни.
И още един въпрос имам. Срещам в рецепти сухо мляко. Това адаптирано мляко за бебета ли е или има някакво специално за готвене и къде точно да го открия?

# 44
  • София
  • Мнения: 974
Сухата мая се продава на пакетчета, като бакпулвера например....съответно си я мериш на ч.л.  Grinning Маята на кубчета е друго нещо /прясна мая/ в рецептите ще видиш 1/2 кубче или цяло .
Пропорциите са важни наистина, но с повече практика ще се научиш и да експериментираш. Важното е да запазиш съотношението течност : сухи съставки. Ако в рецептата има 250 мл вода и 400 гр брашно, това трябва да запазиш. Ако добавиш прясно мляко, намаляваш водата, ако има сухо мляко, ще намаляваш брашното...пропорционално. Това е съвет, ако си променяш рецептата, иначе си следваш точно указанията Hug
Сухото мляко си е обикновено сухо мляко, не бебешко/адаптирано/ ..например Nido, дано не бъркам името, че скоро не съм взимала.
Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт