Има ли мами живеещи в Чехия!!!

  • 28 533
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 240
Здравейте,

може ли да ме осветлите по въпроса с реваксинацията против детски паралич и следващата ваксина срещу морбили, рубеола и заушка--по-точно ме интересува кога се правят, тъй като от това зависи кога да си планирам пътуването до Прага, че никак ама никак не ми се ще да пътувам чак юли, когато ще бъда в 30г.с
А и има ли мами с работни визи та да ме осветлят по въпроса дали са плащали за раждането?

Благодаря  предварително, надявам се като дойда в Прага да се видим лично:))

# 31
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
мили майчета
  сега ще се разровя за аз нямам бебче ,но съм мед .сестра и имам един куп материали ,даже сега тука има и в нета ,ако разбира се Ви е по -лесно ще до пусна тука написан на бг... календара обаче не е не същия като за БГ така, самите имунизации са изместени затова е добре да се почнат тука  ,та  да не се получават обърквания за ХЕПАТИТ В в бг 1 доза е през първите 24 часа след раждането а тук след седмици същото важи и за Туберкулозата в бг е От 48-ия час след раждането а тук 4- 6 ден .... Колкото до раждането си плаща го т.н. ,,пойштовна,, само трябва да имаш картичка ,легално работещите с визи имат същото важи и затези койот имат Trvali pobit....

Последна редакция: пн, 27 мар 2006, 14:39 от ivalex

# 32
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
   
Očkovací kalendář

Očkování je nejlepší ochranou našeho zdraví. Kdy a kolikrát se která očkovací látka dětem podává, je shrnuto do očkovacího kalendáře, který zahrnuje očkování proti tuberkulóze, tetanu, záškrtu, dávivému kašli, přenosné dětské obrně, spalničkám, příušnicím, zarděnkám a Haemophilu influenzae typu B.
Věk    Nemoc

4. den až 6. týden    Tuberkulóza

9. až 12. týden    Záškrt, tetanus, dávivý kašel a invazivní onemocnění vyvolané Haemophilem influenzae typu B (1. dávka základního očkování) a virová hepatitida typu B (1. dávka základního očkování)

10. týden až 18. měsíc    Dětská přenosná obrna (dvakrát za sebou v odstupu osmi týdnů, v celostátně stanovených termínech v březnu a květnu)


13. až 16. týden    Záškrt, tetanus, dávivý kašel a invazivní onemocnění vyvolané Haemophilem influenzae typu B (2. dávka základního očkování) a virová hepatitida typu B (2. dávka základního očkování)

17. až 20. týden    Záškrt, tetanus, dávivý kašel a invazivní onemocnění vyvolané Haemophilem influenzae typu B (3. dávka základního očkování)
33. až 36. týden    Virová hepatitida typu B (3. dávka)

14,5 měsíce až 30. měsíc    Dětská přenosná obrna (dvakrát za sebou v odstupu osmi týdnů, v celostátně stanovených termínech v březnu a květnu)

15. měsíc    Spalničky, příušnice, zarděnky (1. očkování)

18. až 20. měsíc    Záškrt, tetanus, dávivý kašel a invazivní onemocnění způsobené Haemophilem influenzae typu B (4. dávka základního očkování)

21. až 25. měsíc    Spalničky, příušnice, zarděnky (2. očkování v odstupu 6 až 10 měsíců po 1. očkování)

2. rok    Tuberkulóza (přeočkování pouze tuberkulin negativních dětí bez jizvy po očkování)

5. rok    Záškrt, tetanus, dávivý kašel (přeočkování)

11. rok    Tuberkulóza (přeočkování pouze tuberkulin negativních dětí)


12. rok    Virová hepatitida typu B (pouze u dětí, které nebyly očkovány v prvních měsících života) - 3 dávky v rozestupu 0, 1 a 6 měsíců

13. rok    Dětská přenosná obrna (přeočkování)

14. rok    Tetanus (přeočkování, další vždy po 10 letech)

http://www.hzp.cz/telo/ockovani.php   

Последна редакция: пн, 27 мар 2006, 14:48 от ivalex

# 33
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
4ден- 6 седмица  Tуберколеза

9-12 седмица от раждането се дава 1 ДОЗА против Хепатит тип В Татаност ,зашкърт е дифтерия , черен кашел или да давиви кашел е Коклюш или Магарешка кашлица-пертусис, и най- накрая срещу минингит предизвикан от Haemophilem influenzae  B

12седмица- 18 месец от раждането винаги през месец март година - 1 ДОЗА портив детски паралич

13-16 седмица от раждането  или  4-8 седмици след 1ДОЗА  се  инжектира  2 ДОЗА против Хепатит тип В и 2 ДОЗА  Татаност ,дифтерия ,  коклюш, и  срещу минингит предизвикан от Haemophilem influenzae  B

май след 8 седмици  1 ДОЗА портив Детски паралич се аликира 2 ДОЗА така е по здравните стандарти на Сz.
 
17-20седмица от раждането или 4-8 седмици след 2 ДОЗА са инжектира  3 ДОЗА  против, Татаност , дифтерия ,  Коклюш и  срещу минингит предизвикан от Haemophilem influenzae  B

33-36 седмица от раждането или 5 месеца след 2ДОЗА се дава  3ДОЗА само срещу Хепатит В
 
14,5-30 месец от раждането или следващата година след 1 имунизация веднага през март реимунизация за детския паралич

15 месец от раждането имунизация против морбили ,паротит ( заушка) ,рубеола

18-20 месечното детенце получажа 4 ДОЗА против   Татаност , дифтерия ,  Коклюш и  срещу минингит предизвикан от Haemophilem influenzae  B

21-25 месечното дете или 6-12 месеца след имунизацацията  реимунизация срещу  морбили ,паротит ( заушка) ,рубеола

2год. се слага нова ваксина срещу туберкулоза при деца с липса на белег от първата и след отрицателно проба  МАНТУ

5 год. против тетеност,Дифтерия и Кокоюш

11год.отново срещу туберкулоза при деца с липса на белег от първата и след отрицателно проба  МАНТУ

12год.  имунизация против Хапатит В само при деца неимунизирани през първата година след раждането

13 год. имунизация против Детски паралич

14год.отново тетаност ,последната ваксина добре е да се помни , може отново при раняване да апликира след 5 год от последното слегане ,същото важи и за възрастните хора при порязвания се слага ТАТ-антитетаничен токсин и в следващите 5 год . има защита


# 34
  • Мнения: 6 390
Привет мацки  Grinning
Много ме радва как ни се разрастна групата  Party
Добре дошла и на Маргото   bouquet радвам се че се включи  Wink

Ванче,
браво бе, медицински кадър е добре да има в редиците ни  Wink Grinning

vihronrav,
ваксината за преносимия паралич мина при нас, беше в разтояние от 14дни, до 24.3.2006, и при нашето педи пишеше че е целостатни термин / за цяла Чехия термин/ ваксината за рубеола и тн, е пак така целостатни термин от 14дни, и е 4.седмици след паралича, защото и двете ваксини са живи бактерий, и трябва точен термин да се спази / поне така ми обясни педито, защото пък ние искахме да ходиме до София за Великден цз и бг/ после чак юни месец каза педито е възможно за рубеолата, та ще изчакаме  Rolling Eyes

Očkovací kalendář
14,5 měsíce až 30. měsíc       
Dětská obrna
1. dávka přeočkování - celostátně stanovený termín v březnu
2. dávka přeočkování - celostátně stanovený termín v květnu

15. měsíc    
Spalničky, příušnice a zarděnky   (1. dávka)
http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cisloclanku=2005082801
тук намерих че следващия термин за цяла Чехия е през май, най добре да се свържеш май с вашето педи и да се разберете


# 35
  • Мнения: 240
мерси за инфото, точно това за целия термин не ми беше ясно--дано да успеем  с този през май та да стане по-раничко пътуването-:))

Последна редакция: пн, 27 мар 2006, 18:16 от vihronrav

# 36
  • Мнения: 6 390
Утре имаме среща с НИНХА  Wink надявам се да не вали  Wink ще докладваме как е било, а може и да документираме  Wink Grinning

# 37
  • Мнения: 6 390
Отлага се срещата, в тоя дъжд  Rolling Eyes
Нищо към края на седмицата се надявам да се видиме  Wink
Вчера жега, жега  Party кеф  Wink хайде да идва хубавото време

Маргото,
Modrá, Kraj: Zlínský kraj, okres: Uherské Hradiště
Тук ли живеете като сте в Чехия  newsm78 Много далече, и този град не го знам, ама и няма веб. страници да разгледам  Wink

# 38
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
 Момичета, имам едно въпросче,  знаете ли какви документи се искат за тървали побит? По-точно ме интересува дали се иска българско свидетелство за съдимост. Чешко искат ама забравихме да питаме за българско дали искат.
Благодаря Ви

# 39
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей Ivalex,

Доколокото си спомням нямаше нужда от българско свидетелство за съдимост, но аз съм си правила trvaly pobit  преди 8 години и нещата може да са се променили - защо не се обадиш в Cizinecka Policie  и не попиташ?    Peace

# 40
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
ем ипитахме ги и ми отговориха че не знаят за моя случай ( става въпрос за някаква програма, на чешкото правителство, дават тървали побит за 2.5 год. след регистрация при тях ) защото е първият им такъв. Със сигурност пак ще се обаждам, но вече нямам нерви.
Благодаря ти. Приятна вечер.

# 41
  • Мнения: 6 390
Ти нали разбираше чешки, пускам ти направо от сайта инфо

Trvalý pobyt na území České republiky

Trvale je cizinec oprávněn pobývat v ČR na základě povolení k pobytu nebo na základě rozhodnutí státního orgánu o svěření cizince do náhradní výchovy, a to buď osobě, která je v ČR přihlášena k trvalému pobytu nebo se v ČR nachází ústav, ve kterém je tento cizinec příslušným rozhodnutím umístěn.
 
Trvalý pobyt na základě povolení k pobytu

Podmínky, za nichž je možno cizinci vydat povolení k trvalému pobytu jsou odlišné v závislosti na okolnostech, pro něž cizinec o trvalý pobyt žádá a dále na době, po kterou se legálně zdržuje na území České republiky.

Zákon přesně vymezuje případy, ve kterých je cizinec oprávněn požádat o trvalý pobyt bez podmínky předchozího pobytu v ČR. Jedná se o případy, kdy cizinec žádá o trvalý pobyt za účelem společného soužití s blízkým příbuzným – státním občanem ČR (manžel, nezletilé nebo zletilé nezaopatřené dítě, osamělý rodič starší 70 let, osvojené dítě). O trvalý pobyt může cizinec dále bez podmínky předchozího pobytu žádat z tzv. humanitárních důvodů nebo z jiných důvodů hodných zvláštního zřetele (např. manžel či dítě osoby, které byl v ČR udělen azyl). O trvalý pobyt může dále takto požádat nezletilý (mladší 18 let) či zletilý nezaopatřený cizinec (např. student) za účelem soužití s rodičem – cizincem, který v ČR pobývá na základě povolení k trvalému pobytu. Žádost o povolení k trvalému pobytu mohou podat bez podmínky předchozího pobytu v ČR též osoby, jejichž pobyt v ČR je v zahraničně politickém zájmu ČR, což musí cizinec prokázat úřední listinou.

Po 8 letech nepřetržitého pobytu na dlouhodobé vízum je oprávněn o trvalý pobyt žádat cizinec, který žádá o trvalý pobyt za účelem soužití s cizincem, kterému již bylo povolení k trvalému pobytu uděleno, a to v případech, že žadatel je manželem takového cizince, zletilým dítětem závislým na jeho péči a nebo osamělým rodičem starším 70 let.

Po 10 letech nepřetržitého pobytu v ČR na dlouhodobé vízum může podat žádost o trvalý pobyt každý cizinec.

Poznámka: kde se hovoří o dlouhodobém vízu, rozumí se tím i povolení k dlouhodobému pobytu.

Žádost o povolení k trvalému pobytu se podává na zastupitelském úřadu ČR v zahraničí. V zákonem vymezených případech lze žádost podat cizinecké policii na území ČR (soužití s manželem, státním občanem ČR, po splnění osmiletého popř. desetiletého nepřetržitého pobytu apod.).

Doklady potřebné k žádosti o povolení k trvalému pobytu:

K žádosti o povolení k trvalému pobytu bude cizinec povinen předložit následující doklady:

   1. fotografie

   2. cestovní doklad

   3. listinný doklad potvrzující účel pobytu (např. oddací list, rodný list apod.)

   4. doklad o zajištění prostředků k pobytu v ČR (tzn. doklad prokazující možnost vynaložit měsíčně částku minimálně ve výši dvojnásobku oficiálně stanoveného životního minima, nebo doklad o příslibu poskytnutí těchto prostředků z veřejných rozpočtů)

   5. výpis z evidence rejstříku trestů v ČR a obdobný doklad ze státu původu cizince a ze států, v nichž se cizinec v posledních 3 letech zdržoval déle než 6 měsíců

   6. doklad o zajištění ubytování v ČR.

Policie by u žádosti podané z území ČR měla rozhodnout do 60 dnů od jejího podání. V ostatních případech ve lhůtě 180 dnů.

С ДРУГИ ДУМИ ДА, ТРЯБВА ТИ  Wink

ЕТО ОЩЕ САЙТОВЕ  Wink
http://domavcr.cz/rady.shtml?x=154977
http://www.mvcr.cz/rady/cizinci/index.html
http://www.cizinci.cz/news.php?lg=1
http://www.czso.cz/ciz/cizinci.nsf/i/cizinci_v_cr

# 42
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Много съм радвам,че така бързо ми отговорили свидетелство ми е необходимо и то до началото на май трябва да го имам на лице тук,  не ми остава много врема за размисли  днес пуснахме със съпруга пълномощни до родители те ни  до БГ. Ели, линкччетата са доста интересни и  има доста неща който ме вълнуват...  Благодаря за бъзината и отзивчивоста с която ми писахте.  newsm51   smile3501  newsm51

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 19:41 от ivalex

# 43
  • Мнения: 6 390
ivalex
Стискам палци да има таква програма, и всичко да е ок за вас  Peace Peace Peace

От 23.4. до 18.5. сме си с Бадемката в София  Party Party Party

# 44
  • Мнения: 884
Здравейте, чешки мами  bye !
Нашия тате пътува до Прага от време на време и се чудех дали да не дойдем с него за 2 дни някой път  newsm78 . Но ще сме сами по цял ден,а не познавам никого там.
Кажете удобен ли е центъра за шляене с количка с бебе,има ли много паркове или нещо подходящо за посещение с бебе? не се изказах  май много добре ,но сигурно ме разбрахте  #Crazy .
ще сме в х-л Ренесанс -на удобно място ли е или не съвсем в центъра?
 Hug тенк ю ! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт