Висок пролактин и аденом на хипофизата - 5

  • 103 203
  • 829
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 66
Здравейте момичета, имам едно питане към пиещите бромокриптин  - позволялахте ли си алкохол докато го пиехте, аз понякога си позволявам вечер една чашка 20-30г. Много ще ми е трудно без никакъв алкохол по празниците Laughing
 Успех на всички и весели празници  bouquet

# 31
  • Мнения: 748
Аз пиех алкохол по малко Simple Smile ракийка ,винце и така ..... Laughing

# 32
  • Мнения: 66
Аз пиех алкохол по малко Simple Smile ракийка ,винце и така ..... Laughing

е значи няма от какво да се притеснявам, особенно като става въпрос за минимални количества Simple Smile

# 33
  • Мнения: 202
ЧЕСТИТА КОЛЕДА!
Много здраве, късмет, щастие, любов и сбъднати мечти! Hug

# 34
  • Мнения: 2 422
ЧЕСТИТА КОЛЕДА!Нека пламъкът на Бъдника сгрее душите ни с вяра и озари дните ни с надежда!

# 35
  • Мнения: 66
Честита Коледа! Желая на вас и вашите семейства много здраве, щастие , късмет и сбъднати желания!

# 36
  • Мнения: 66
здравейте момичета имам много въпроси и се надявам да не ви досадя ....на 24г съм и живея със съпругът си в испания преди 4 дена съвсем случайно при един скенер на главата ми откриха аденом на хипофизата с диаметър 12мм. което не съм запозната все още малък ли е голям ли е не ми дадоха обяснение от болницата изпратиха ме на 14 февруари на невролог и чак тогава ще имам повече яснота по въпроса....
адски сме притеснени защото искахме тази идваща 2012г да работим да бибон и сега това което чета ме потресе.....страхувам се от възможна операция и от последствията след нея....
наистина ли е почти невъзможно забременяване при висок пролаксин....аз все още нямам назанчени изследвания и много се страхувам...налага ми се да работя по празниците а съм като зашеметена немога да разбера как ми дойде всичко това до главата  Cry Cry Cry
надявам се да не съм ви отекчила с разказа си и ще се радвам ако ме запознаете с вашите случаи сигурно има мн написано по въпроса но наистина не ми остава време да чета назад.....
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ И ЕДНА ГОЛЯМА  Hug

# 37
  • Мнения: 2 386
Здравейте,

Само тук не се бях включвала, но какво да се прави - живот!

Преди 2 месеца ми откриха завишен пролактин, тъкмо бяхме започнали опити за бебе и получих подути гърди, като си мислех, че съм забременяла, а то се оказа - висок пролактин. Живея в САЩ и тук референтните стойности са други (при максимална 24, моят пролактин беше 32). На следващия месец повторих теста 2 пъти и беше дори по-висок (33 и 35).
Освен висок пролактин, който допреди година винаги е бил в норма, ми откриха и висок общ тестостерон (53 при максимално 49).
Ужасно съм уплашена и объркана! Имам час за ЯМР след няколко дни, но имам толкова много въпроси...

Ще мога ли някога да имам деца с този проблем?
Аденомите на хипофизата са предимно доброкачествени, нали?
Доколко лекарствата го овладяват? Има ли ремисии, възстановява ли се?
Знам, че имам овулация, защото тестовете са позитивни, а не е ли пролактинът отговорен за това, да нямам? За сметка на това имам много къса лутеална фаза (6-8 дни) - и това ли се регулира от хипофизата? За момента чакам резултати от всевъзможни хормонални изследвания, но имам такава топка в стомаха, че трябваше да споделя  някъде и да потърся мнение. Благодаря ви!

# 38
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Ева много момичета тук имат деца въпреки аденома .. положението не е толкова страшно, просто трябва повече внимание, пазене и лекарски контрол, с правилните лекарства и схема на прием хормоните ще влязат в норма, обикновено трябва продължителна терапия, за да изчезне аденома, или в случай на бременност е много вероятно той да се промени и да стане нехормоносекретиращ, което е чудесен вариант, хубаво е да се направи една разширена фоликулометрия, да се изследват и другите хормони, защото понякога ову тестовете могат да бъдат и фалшивоположители - примерно при една недиагностицира ПКЯ/СПКЯ, тази ЛФ трябва да се удължи - тя се регулира с прогестеронова терапия .. запази спокойствие и много внимателно слушай какво ти говори лекаря ти, прогестерона е силно стресов хормон - дори само притесненията около резултатите могат да изстрелят стойностите в небесата, важното е да запазиш спокойствие, проблема е решим .. стискам палци другите хормони да са в ред, ще чакаме да ни известиш какво е положението .. успех! Hug

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ева на сцена , mecani много добре го е написала  PeaceАз забременях само след 5-6 месеца пиене на парлодел.Днес имам нехормонален аденом ,същия размер при положение че кърмих две години .Вече даже не сещам, че имам нещо излишно в главата си ( ще правя ЯМР на две години и както каза док ще си живея живота  Mr. Green)



Момичета , желая ви една нова и много  успешна нова година  Hug

# 40
  • Мнения: 2 386
Благодаря ви за успокоителните думи, момичета.
Искам да пожелая на всички ви хубава, здрава и мирна 2012 година!


И да попитам нещо - как точно ви боли главата от високия пролактин? Стягащо, пулсиращо? Откъм врата или? Аз си ударих главата преди няколко дни и получих мозъчно сътресение и сега не знам от кое ме боли по този начин.

И още един глупав въпрос - като ми правят ЯМР ще видят какво хипофизата, така и .. целия мозък или греша? Иска ми се с едно изследване да ме проверят и за микроаденом, и за евентуални последици от сътресението...

# 41
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Честита нова година, момичета! Пожелавам ви много здраве, късмет, щастие и любов! (ако нещо друго не достига, ще го вземем от магазина Mr. Green )

Ева на ЯМР гледат една определена зона от мозъка, така че ако искаш да ти правят по обстоен преглед, трябва да се консултираш с лекаря си Peace и не се вторачвай толкова - има момичета с аденом, които дори нямат главоболие, всичко е индивидуално Peace

# 42
  • Мнения: 202
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
Бъдете живи и здрави и много много щастливи!!! Желая ви много късмет, успехи, любов и много поводи за радост през новата година!!! И не забравяйте, че животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отвърне със същото. Затова не спирайте да се усмихвате и да се радвате на малките неща, които ни заобикалят.

Аз никога не съм имала главоболие и след раждането пролактина ми е в норма, но не съм правила ЯМР /имам лош спемин от първия път и не мога да се реша за втори/

# 43
  • Мнения: 3 241
Честита нова година и от мен!

Много здраве и без главоболия Simple Smile

# 44
  • Мнения: X
Честита 2012-а и от мен и нека през нея се сбъднат всичките ни мечти и желания, но най-вече нека бъдем здрави  Hug

Общи условия

Активация на акаунт