Коремът вече ми тежи,но до ОКТОМВРИ бебчо в мен ще си стои!

  • 26 240
  • 693
  •   1
Отговори
# 30
  • Близо до реката ..........
  • Мнения: 11
Добро утро, момичета  Hug
Честит празник на всички празнуващи   bouquet, нека Богородица ни помага и закриля да родим едни здрави и хубави бебенца и скоро да получим хубави вести за малката Сара.    Praynig Praynig Praynig
Аз гласувах за нормално раждане, без упойка  Simple Smile
Тръгвам да търся подарък, че довечера съм на кръщенка и имен ден.  baby_neutral
Успешен и усмихнат ден !!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 31
  • Мнения: 1
Момичета минавам да ви почерпя за именния си ден и да ви честитя празника. Нека Богородица закриля нас и децата ни ! Умишлено не поствам снимка на нещо за ядене на някой да не му се дояде  Hug
Честит празник на мамите от Варна и Несебър .
Съни благодаря за темата както винаги е страхотна !
За анкетата Гласувах нормално без упойка ,защото такова е желанието ми, но ще видим като дойде ЖЗ време да се ражда как ще се стекат обстоятелствата.

Аз цял ден ще съм си вкъщи, защото ММ има много работа и чак вечерта ще излезем да се почерпим , така че често ще минавам през темата  Simple Smile

# 32
  • Варна
  • Мнения: 138
Честит празник на всички именници! Какъв хубав ден е днес!Дано Богородица е с нас!

# 33
  • Мнения: 93
Pouh, преди си мерих редовно кръвно и голям стрес изживявах. Д-р Богословова ми каза, че сърцебиенето е нормално по време на бременност, защото имаме с около 1 литър кръв повече и сърцето се учи да се справя. Така четох и по форуми. Следя си белтъка в урината и дали нямам отоци. Освен това високото кръвно е опасно ако се задържи и не може да се свали, но тогава те боли глава, повръща ти се и тн. не е просто за малко да ти се разтупка сърцето.
Baby Cakes, късмет си извадила с предното дете Simple Smile Една моя приятелка роди в 34 и бебчето и няма никакви проблеми, изписаха ги след 4 дни в болницата, защото тя беше секцио. Аз знам, че след 34-тата седмица бели дробчета са готови.
Исках да ви питам имате ли стрии? Аз засега нямам, но умирам от страх, защото приятелки ми казаха, че са им се появили последните седмици, а на една дори и след раждането. Много ме е страх от мек, увиснал корем със стрии. Това ли ме чака? Embarassed

# 34
  • Мнения: 0
Честит празник на всички именници! Само положителни емоции и здрави бебчета на всички мами!

# 35
  • Мнения: 30
Здравейте момичета   bouquet,

Първо да честитя днешния празник на всички, които носят името Мария или си имат празнуващи вкъщи - бъдете благословени и омиротворени!

Днес ни изписаха от болницата след 5-дневен престой и терапия на целестон, дузофарм и инжекции - засега друго няма какво да се направи, освен да чакаме бебка да започне да се кръвоснабдява нормално и да забърза темпа на  растеж. Всяка седмица ще ни следят на Доплер и ехограф, и дай Боже, да изкараме възможно най-близо до термин , без да се налага да ни вадят преждевременно. Буболечката е още мъничка, но не мога да съм сигурна за точно тегло, тъй като 3ма лекари я мерят различно - най-оптимистичния вариант отпреди 4 дни беше 1250 гр.
Като цяло, престоя в Шейново беше над очакванията ми - имам предвид медицинската грижа и проследяване, дано терапията се окаже успешна. Няма по-грамадна и по-висша любов от майчината, дано е достатъчна за малкото ни момиченце да се справи!

Целувки от мен, сега малко ще си почина и после ще изчета предната тема, много сте изписали!

 Praynig

# 36
  • Варна
  • Мнения: 138
seawish , всичко ще се нареди! Бъди сигурна! Малкото човече ще навакса с грамчетата. Добре е, че лекарската намеса е навременна, сега остава само търпение и кураж!   bouquet

# 37
  • Мнения: 22
Честит празник на всички имащи повод да празнуват !   bigdance2

martinito мерси за почерпката   bouquet

lusine , въпреки , че постоянно се мажа с кремове против стрий ми се появиха на паласките , моя доктор ми каза , че независимо с какво се мажеш , ако тялото ти е предразположено към стрий ще ги имаш , също и обратното може въобще да не ти се появят . Всичко си е идивидуално .

seawish стискам палци всичко да е наред занапред с бебка , мисли положително  Hug  bouquet

# 38
  • Мнения: 5
За стриите аз имам на корема лилави линии ужас! Иначе до колкото се гледам другаде нямам...
Мале днес на работа реших да бърша прозорци , да измия на всякъде паяжини (имам чувството че тея паяци всяка секунда паяжина правят и всеки ден да ги обирам)  и сега се прибрах в къщи и тук ме чака събиране на пране прахосмукачка ...чинии колкото искаш! Казвам ви чувствам се смазана а колко ме чака още абе толкова изморена се чувствам все едно съм копала на никавата , то задъхване ли не беше...какво ли не ужас.

Мале момичета дойде време да спирам окончателно цигарите , пушех по 2-3 на ден , но лекарят ми каза 8-9 месец да ги спра... и трябва да ги отказвам няма начин... трудничко ще ми е но все пак като искам да кърмя и да не тровя детето ще ги спра.
Абе скоро давали по телевизията ама аз не съм го гледала майка която пуши и дават с ехограв бебето в корема и как около него е целия дим  #Crazy направоооооо ми изкочиха очите...
И ми стана още по съвестно и гадно че пуша дори и по 2-3 цигари на ден. И за това ги захварлям даже лентичка ще си направя да се радвам за отминалите дни без цигари . Simple Smile

Май се поолях с писането Simple Smile цунки от мен и...отивам да чистя ..... направоо съм дроб сарма вече...

# 39
  • София
  • Мнения: 743
lusine щом д-р Богословова така ти е казала значи всичко е наред. Аз нямам такова, нито сега нито с първата бременност. АГ-то редовно следи артериите при преглед дали ще се появят признаци за предразположеност за хипертония - и всичко за момента е ок. Просто вчера една приятелка ми разказа, че при първото си дете накрая е вдигнала високо кръвно и точно при лежане е имала сърцебиене, и затова и ти писах  Simple Smile .
Аз също нямах с първата бременност стрии. Сега за момента нямам с изключение на две малки около пъпа нацепвания ( не знам колко ще личат после щото са почти на самия пъп и може като се прибере да се скрият), надявам се да се размина с това. Наистина съм чувала, че е въпрос на предразположеност независимо с какво се мажеш. 

# 40
  • Мнения: 0
Честита ни нова темичка Съни благодарим!
Честит празник на всички иманници!! Днес е христианския ден на майаката! Дано всичко да е наред с нашите бебчета!!
seawish стискам палци всичо да е неред с бебче!!!

# 41
  • Мнения: 1 262
Да ви кажа на мен бременността ми уж протича леко, с много малко проблеми, но ми е много трудно и чакам с нетърпение да родя. Въобще не ме е страх от раждането. Секцио, нормално, болки, молки всичко ще изтърпя, за да се отърва от корема. Броя дните до големия ден!
И аз вече мисля така - само да се свършва по-бързо.  Mr. Green
Този уикенд идваха свекъра и свекървата да помагат в сглобяването на мебелите за бебето и сега ги чистих, но почти нищо мръсно нямаше по тях де.  Laughing От утре почвам да пера и да пълня.  Sunglasses
martinito, честит имен ден!  Hug Много щастие и много успехи в живота.   bouquet
Честит имен ден и на всички именници!   bouquet
Честит празник и на мамите от Варна и Несебър!    bouquet

За стриите - аз нямам въпреки голямото наддаване.  Mr. Green Явно такива са ми гените - нито баба ми е имала, нито майка ми, за сестра ми не съм много сигурна.  Laughing Надявам се така да си е до края, но с увисналия корем не знам дали ще се справя. В смисъл сега не е увиснал, но след раждането ме е страх на какво ли ще прилича.  Confused

seawish - дано всичко при вас да е наред и бързо да се оправяте, както и да устискате до термин . Hug

emanuella89 - много работиш! Почини си малко.  Mr. Green

Аз уж малко щях да пиша, ама пак си намерих за какво да се хвана.  Laughing

# 42
  • Мнения: 5
Момичета да ви с епохваля! Днес ми донесоха един чувал огромен с дрехите на племенницата ми ( на сестра ми дъщеричката) малее целия го разгледах и познайте дали всичко не си отделих хаха е в сезоните се разминаваме с нея и за това като по големичко ще ги носи понеже тя е родена юни Simple Smile Но пък са много хубави дрехите има и пелени едни мекички Simple Smile и дебели има за зимата точно Simple Smile

А и най-накрая изчистих! хаха вече съм леш и мога да си почивам малко сега Simple Smile

# 43
  • Мнения: 30
Здравейте момичета,

Честит имен ден на празнуващите!

Надявам се следващия абзац да не засегне никой и да не разбуни духовете в иначе така спокойната и приятната ни тема. Просто бих искала малко да споделя размисли като не целя в никакъв случай да обиждам, да споря, да провокирам и да развалям добрия тон.
Та доколкото успях да се "запозная" с вас ми звучите като умни момичета, т.е. би трябвало да сте били запознати с промените които неминуемо ще настъпят по време и след бременността ви. Промени от всякакво естество. И ако не сте били готови за тях просто не е бивало да тръгвате на тази крачка. Например не мога да си представя да имам предпочитан пол за бебето си (какво остава пък и да ме разстрои новината че желанието ми не е удовлетворено), да изпитвам паника от стрии, бръчки, сланинки, да хленча че е трябвало да спра алкохола, цигарите или кафето. Такива ли егоисти сме чак?? Rolling Eyes Не мисля, а пък ако е така - домовете с деца чакащи да бъдат осиновени са пълни. Отивате, избирате пол, цвят на очите, на косата, нито ще повръщате, нито ще ви боли нещо някога, няма да се нацепите, да носите шевове от епизиотомия, киселини, главоболия, сърцебиения и т.н. - всички знаят неудобствата и рисковете на една бременност. Че е тежко никой не успорва, не случайно хората са го нарекли бреме. Но цената която трябва да плащаме в рамките само на 9 месеца е нищо сравнено с щастието и шанса с който сме удостоени за това да станем майки (всички знаят колко много са тези които лягат и стават с тази мечта, за някои за жалост никога неудовлетворена). Аз лично бих била изключително нещастна ако някой ден намеря мемоари на майка ми (тя във форум не е могла да се словоизлива) и да разбера че всъщност е изгаряла от желание за момче, че всяка появила се стрия или ново кило отгоре са предизкиквали луда истерия, че се е чудила ежедневно колко ли ужасно ще изглеждат увиснал корем след раждане или увиснали гърди след кърмене и че накрая е отишла да я резнат в 7-ми месец (както манекенките които наскоро обсъдихме) за да запази максимално формите си независимо че излага моето здраве и живот на риск. Ако моята майка беше такава нямаше да имам уважението което днес изпитвам към нея. Знам и съм убедена че от момента в който лекарят и е съобщил че носи живот в утробата си, всичко друго е станало второстепенно за нея, което мога само да адмирирам и да се стремя моята дъщеря някой ден да ме цени поне наполовина толкова колкото аз ценя и обожавам своята майка.
Преди да ме изядете с парцалите ви моля отново да ме разберете правилно. Нищо от тези неща не е насочено към конкретна мама тук. Това е моя гледна точка и целта на това да я споделя с вас е единствено да ви кажа: срещата ви с едно невинно беззащитно 3 килограмово същественце предстои много скоро. То е вашата плът и кръв, то иска вие да сте щастлива, няма вина за вашите несгоди. Не го викайте по-рано, нека то реши кога да поеме първата си глътка въздух.
Убедена съм че Клеопатра би дала всичко на света да се подува, да се нацепи, да повръща, да я кроят, порят, шият, само и само детенцето и да беше избегнало цялото това ходене по мъките, операции, прехвърляне по болници и стрес.

# 44
  • София
  • Мнения: 28
На всички честит празник!
Hirsen, няма защо някой да ти се нахвърля - мисля че всеки има право на мнение споделям твоето преди време се опитах да напиша нещо подобно. (Не мога да отрека че ми липсва твоето дар слово  Peace) А що се отнася до оплакванията мисля че всеки иска да си каже нещо не толкова, че му тежи, а за да чуе една успокоителна дума от приятел
Приятен ден на всички

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт