КЪСЧЕТА ЖИВОТ- 1

  • 1 042
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 568
Съдбите на четирима непознати са завинаги свързани от общата кръв, която тече във вените им. Болката, която чувстват, ги кара да търсят отговори. Две любовни истории изясняват всичко. Цялата разтърсваща история за семейството, за отношенията между братя и сестри, майки и бащи, зрителите могат да проследят в турския сериал "Късчета живот".

Едно семейство е разбито преди години и членовете му - Нихан, Енгин и дъщерите им Гьоркем и Гюлен, са се пръснали в различни посоки. Миналото оставя у тях отворени рани и недовършени битки. Те ще намерят реванш при изплуването на две любовни истории - любовта на Енгин към Фиген и неочаквания интерес на Каан към Гюлен.

Енгин е учител и поради различните си назначения из страната на семейството често се налага да се мести от град в град, а Нихан е израснала и влюбена в Истанбул. Нихан и Енгин са прекрасно семейство до момента, в който тя взема трудното решение да се разведе. По това време те вече имат две дъщери - Гюлен на 8 г. и Гьоркем - на 7 г. След развода Гюлен, която е по-естествената и скромната от двете сестри, продължава да обикаля страната с баща си, живеейки с него в малки градове. А Гьоркем заживява с майка си и баба си в Истанбул. За разлика от Гюлен, тя е капризна, разглезена, превзета и провинцията я отвращава. И оттук започва истинската история...

Още в първия епизод зрителите ще станат свидетели на потресаваща развръзка. Заради огромен дълг, който Нихан дължи, тя ще се опита да омъжи дъщеря си Гьоркем за богаташа Каан, с когото дълго се опитва да я сближи. В крайна сметка успява и двамата се сгодяват. Неочаквано обаче, когато Каан заедно със своя най-близък приятел Атакан отива да иска ръката на Гьоркем от баща й, среща Гюлен и се влюбва безумно силно в нея. В същото време, след като научава, че баща й Енгин има сериозна връзка с коварната и лоша Фиген, Гюлен оконателно се мести при майка си в Истанбул. С това новозародилата се любовна връзка между Гюлен и Каан се задълбочава, въпреки опитите на по-малката сестра на Каан - Сууде и майка им - Сена да ги разделят. Сууде пък е влюбена в Атакан. Дали Каан ще се откаже от Гюлен заради годежа си с Гьоркем?

"Късчета живот" показва негативните последици, които един развод може да има не само върху децата, но и върху родителите. Въпреки конфликтите и желанието за отмъщение обаче винаги има някой, който се опитва да съхрани семейството.

Режисьор на сериала е Ясемин Тюркменли, а сценарист - Дениз Акчай.
В главните роли са Небахат Чехре, Айтач Арман, Наз Елмаз, Рожда Демирер, Дженгиз Джошкун, Умут Темизаш, Джевдет Аръджълар и др.

 

# 1
  • Мнения: 11 568
дано има желаещи да оформят темата, че аз не знам как. Hug

# 2
  • Мнения: 400
Едно късче живот няма да остане от тия турски бози Sick

# 3
  • Мнения: 11 568
То нали не е Дързост и красота. Mr. Green Американски бози.

# 4
  • Мнения: 1 056
Привет! Аз започнах да гледам сериала и въпреки, че бях с предубеждение в началото, засега ми харесва. Интересен е, макар че мога да предвидя отсега как ще се оформят двойките накрая. За съжаление го дават през деня и няма да мога да го гледам редовно.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
Някога имаше тема за този сериал ....
Открих я!
Но вече е архивирана.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=438062.0

А тук е и целия сериал, излъчен по БТВ, 42 серии:

http://vbox7.com/collection:1225301

Последна редакция: чт, 07 юли 2011, 02:45 от инка62

# 6
  • Мнения: 11 568
Мерси!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт