ДЗИ - БЕЛ

  • 5 026
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, аз съм ученичка на която и предстой ДЗИ следващата година. Искам да попитам дали някой има информация относно курсовете, които се предлагат в София. Става въпрос за курсове в групи (по БЕЛ) в някои от частните школи? Много ще съм ви благодарна ако ми споделите по подробна информация (като цени, успеваемост и местоположение) или впечатления.

# 1
  • Мнения: 3 216
Като начало, това лято почни да учиш елементарен правопис (който се учи по принцип 1-4 клас), че никоя школа няма да те научи на това.
Пише се предстоИ, пред ако се слага запетайка, а при сравнителните степени - тире (по-подробна).

Колкото до подготовката - курсовете са абсолютно излишни, ако поработиш върху правописа и пунктуацията си, прочетеш всички произведения и внимаваш в час.

Последна редакция: пн, 04 юли 2011, 16:25 от cool_witch

# 2
  • Мнения: 16
Простете!
Просто пиша бързо и рядко използвам кирилица от клавиатурата. Confused Напоследък и аз започвам да забелязвам Skype-ефект в писането си.....

# 3
  • Мнения: 737
Това бе грубо посрещане на дете, което има желание да учи и да се дообразова.

Александрина, не мога да ти помогна, защото нямам такава информация, детето ми е едва първи клас, но ти пожелавам срещите ти и учителите, на които попаднеш, да са по-добри от първия срешнат отговор-поучение в този форум.

Желая ти успех1

# 4
  • Мнения: 16
Благодаря Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 216
Ами тогава постарай се да го премахнеш.  Grinning
Явно смяташ, че със самоподготовка няма да стане, (иначе нямаше да пускаш темата) - защо?
Наистина, безсмислено е да даваш пари за уроци, матурата не е трудна.
Изтегли си тестовете от последните години, реши ги и виж къде имаш пропуски.

Това бе грубо посрещане на дете, което има желание да учи и да се дообразова...

Кое беше грубо - истината ли? Тя не се обиди, доколкото разбрах, а напротив - взе си бележка (поне така изглежда).

# 6
  • Мнения: 24 467
Разгледай темите из този подфорум и попитай в седмокласните и завършващите тази година. Там точно школите са обект на основно обсъждане.
Например можеш да погледнеш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=594026.0
и на първа стр. има линкове от темите на майките, които цяла година са обсъждали това.
Също и тук, където са завършилите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=584759.0

# 7
  • Мнения: 16
Благодаря! Веднага ще разгледам...

# 8
  • Мнения: 1 252
Това е тенденция в тоя форум - във всички теми се опитват да ти покажат колко не струваш , не ставаш и т. нтнтн......
just A , важно е желанието , а щом го има без съмнение ще дойде успеха.
Късмет Hug

# 9
  • Мнения: 411
Може би в тази тема е уместно да попитам по-компетентните, от къде мога да видя резултатите на матурата по БЕЛ по училища за тази година?
И нещо което смятам за по интересно.Някаква статистика за средния успех по БЕЛ на постъпилите ученици в 7ми клас и съответно резултати на матура в 12 клас.Би било показателно за прогрес,регрес или поддържане на същото ниво в съответното училище т.е. нивото на преподаване по БЕЛ.

# 10
  • Мнения: 5
Здравейте, аз съм ученичка на която и предстой ДЗИ следващата година. Искам да попитам дали някой има информация относно курсовете, които се предлагат в София. Става въпрос за курсове в групи (по БЕЛ) в някои от частните школи? Много ще съм ви благодарна ако ми споделите по подробна информация (като цени, успеваемост и местоположение) или впечатления.
Моето дете е малко, но колежката имаше миналата година абитуриент. Коментирахме и тя спомена, че младежът за БЕЛ посещавал Веди- школата. Доволни били, но мисля че ходеше и при учител за втората матура. Пожелавам успех- рано се интересуваш и има време- ще се подготвиш!

# 11
  • Мнения: 1 252
Може би в тази тема е уместно да попитам по-компетентните, от къде мога да видя резултатите на матурата по БЕЛ по училища за тази година?
И нещо което смятам за по интересно.Някаква статистика за средния успех по БЕЛ на постъпилите ученици в 7ми клас и съответно резултати на матура в 12 клас.Би било показателно за прогрес,регрес или поддържане на същото ниво в съответното училище т.е. нивото на преподаване по БЕЛ.

В седмокласната тема. Виж в началото на темата, трябва момичетата да са ги качили.

# 12
  • Мнения: 24 467
Може би в тази тема е уместно да попитам по-компетентните, от къде мога да видя резултатите на матурата по БЕЛ по училища за тази година?
И нещо което смятам за по интересно.Някаква статистика за средния успех по БЕЛ на постъпилите ученици в 7ми клас и съответно резултати на матура в 12 клас.Би било показателно за прогрес,регрес или поддържане на същото ниво в съответното училище т.е. нивото на преподаване по БЕЛ.

Отдавна питах това, още в темата за "елитните" училища миналия месец, но нямаше отговор. Не открих никой РИО да е публикувал в нета тези факти. При нас на списъци има само децата по входящи номера и ЕГН /?!/, обаче таз конфиденциална информация не е налице.   Sunglasses

# 13
  • Мнения: 3 216
Може би в тази тема е уместно да попитам по-компетентните, от къде мога да видя резултатите на матурата по БЕЛ по училища за тази година?
И нещо което смятам за по интересно.Някаква статистика за средния успех по БЕЛ на постъпилите ученици в 7ми клас и съответно резултати на матура в 12 клас.Би било показателно за прогрес,регрес или поддържане на същото ниво в съответното училище т.е. нивото на преподаване по БЕЛ.


Тази година не са ги публикували по училища или поне аз не намирам.
Единственото, което МОН изнесе е нещо като презентация, но надали ще намериш там отговори на въпросите си.
Мисля, че никой не се занимава да сравнява резултатите от 7 клас с резултатите от ДЗИ.
А и мисля, че е безсмислено, защото форматът на двата изпита беше различен за завършилите до тази година (включително).

И изобщо не разбирам защо резултатите от матурите са показател за кандидат-гимназистите?
Първите 10-ина, а може би и повече места по БЕЛ се различават с някакви малки стотни, а броят на явилите се ученици е несъпоставим - примерно през 2010 на първо място е АК с резултат 5,79 и 117 явили се ученици, а на трето място - 91 НЕГ с резултат 5,78 и 202 явили се ученици, 1 АЕГ - на 7 място с резултат 5,67 и 207 явили се ученици и т.н.

За вторите матури класацията по резултати си е направо смешна, като се съпостави брой явили се/среден успех.

Последна редакция: вт, 05 юли 2011, 10:31 от cool_witch

# 14
  • Мнения: 24 467
Аз се интересувам защо тази година я няма тази информация. За какво служи- всеки си преценява, но не виждам защо се изнасят лични данни /ЕГН/, а такова нещо- не. Аз, примерно, си гледам колко хора от училище са се явили, преценявам си сама. Стига да имам достъп. А не виждам защо това да не е обществена информация, по ЗДОИ.
Не е нужно да ми прави някой класация, достатъчно е общ успех по училища и брой явили се или още по- обективно- процент явили от училище, пък ако щат и по азбучен ред да ги подредят /то така би било и по- справедливо/.

Общи условия

Активация на акаунт