Каква закуска на 8-9 месеца?

  • 6 244
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте мами,

Чудя се какво мога да давам за закуска на 8 месеца, т.е. яденето в 8.00-8.30 сутринта?
Опитах с попара - отказа, не че го дразнят по-едрите парченца, просто не иска явно като вкус не му допада.
Правя една каша с овесени ядки и плод, като редувам с каша на Хип с плодове за 8 месеца. Другото което ще опитам тези дни са фини овесени ядки пак с плод и АМ.
Шише АМ с малко каша/бисквити на прах как ви се струва като вариант? Освен да редувам тези трите.

Дъщеря ми без проблем ядеше попара и даже само това приемаше за доста дълъг период от време и не съм имала такива терзания. Crazy

# 1
  • Мнения: 2 149
Моята дъщеря никога не хареса попарата или овесената каша.Закусвала е винаги само прясно мляко,и до сега е така.
Според мен редувай,според предпочитанията Grinning
Нашия режим беше
08.00 мляко
12.00  плодова каша( плодове в блендера)
14.00 гъста месна супа със зеленчуци
следобеда се мъчех с готовите каши,така и не я научих Laughing Пак само чисто мялко пиеше.
И преди сън мляко Grinning

# 2
  • Мнения: 68
Попарата е полезна заради сиренето вътре, а и маслото. Моят син също я отказа, направо се потрисаше от нея  Sick. Пробвах същото, само че грис с масло и сирене, (същото вместо хляб), после кус-кус, после зърнена каша пак с масло и сирене. Това са различни вариации на попарата, които може да пробваш. При нас се оказа, че не ги яде. Иска да му е сладко. За да не изхвърля готовите неща, му ги подслаждах. Сега сиренето му го троша в обяда, защото не бива да се лишава от него. Може да пробвате и вие така като нас. Иначе много обича кисело мялко. Правя му го във всякакви комбинации - с плодове, с фини ядки - овес, ечемик, просо, ръж..., или просто бисквити. Варя и грис пак така с плодове. Като соложиш различен плод, все едно е различно яденето. Може би така ще яде и кус-кус. А как така отказва не натрапчиво сладки неща, не знам. Дано не е задълго.

# 3
  • Мнения: 3 114
Аз не съм въвела сирене и масло, но моят налита на сладки неща и подозирам, че няма да хареса попара. Маслото може в супичка, а сиренето в зеленчуковото пюре. И аз бих те посъветвала да редуваш според предпочитанията.
Моят палавник в 07.30 пие мляко, към 10.00 хапва плодово пюре с млечна плодова каша или йогурт с бисквитки. Мисля да давам вече дует - йогурт с извара и плод. Така ще редувам тези 3 вида закуски. Следобяд яде млечна плодово-зърнена каша, в която добавям 30-40 гр плодово пюре.

# 4
  • Мнения: 3 241
Здравейте мами,
Шише АМ с малко каша/бисквити на прах как ви се струва като вариант? Освен да редувам тези трите.


За мен е добра идея, Моника и досега това закусва Simple Smile

# 5
  • Мнения: 143
Моят разбойник отказа всякаква закуска различна от АМ или кисело мляко. Пробвах попара, грис, кус-кус, макарони и какво ли още не, но не иска. За капак - и плодове не иска. Та си караме на неподсладено кисело мляко или в най - добрия случай кисело мляко с овесени трици или с обикновени бисквити  Sad

# 6
  • Мнения: 3 114
Давам и йогурт с пресни плодове.

# 7
  • Мнения: 27 524
Плод давам само самостоятелно, никога в комбинация с нещо друго  Stop

Давах намачкано авокадо; грис с плодова захар, АМ и масло; банан; йогурти с или без бисквити.

# 8
  • Мнения: 6 713
Блонди, фруктоза ли имаш предвид под плодова захар?

# 9
  • Мнения: 181
Моят син закусваше още в 6-6 и 30 сутринта с кърма,но после към 9 задъжително имаше още една закуска Simple Smile.Правех попара,кус-кус,овесени ядки с плодово пюре или с пресни плодове,плодово пюре с бисквитки,елда съм давала няколко пъти за закуска,но не я хареса. Peace

Общи условия

Активация на акаунт