Цветя цъфтят,Слънчо се смее,НОЕМВРИйчето навън дивее - 18

  • 44 949
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 307
олеле Крин няма ли как да заградите кухнята така че Алексчо да не влиза, или поне при печките да не влиза някаква решетка или нещо . Лошото е, че на тази възраст само ще се опита да я прескача. Това е поне опита от едни наши приятели, които като видяха от нас заграждането на кухнята и решиха и те ама детето им беше тогава на година и половина и махнаха преградата защото пък само мислеше как да я прескочи и я катереше и ставаха повече бели. Нашия е свикнал с преградата защото я има от както е почнал да щъка свободно из вкъщи. Та преградата я приема за нещо нормално, даже като я махнем не влиза в кухнята. Може би нещо по-височко и със вратичка.


Абе хора не сте ли ми свикнали за изразите вече.

Вчера пробвахме експеримента "Ден без телевизия мисията успешна" Много си играхме с Митето с конструкторите и той се заигра после сам докъто месих тесто за пиците и оправях кухнята. Ама днес нъцки. Като станахме Коце пусна телевизора бейби тв и малкия е като залепнал за телевизора. Е поне успях да пусна прахосмукачка да направя закуска да пусна пералня и да си напиша поста тук. Сега пробвам да спирам телевизора

# 31
  • София
  • Мнения: 88
Лили, има ли нещо, което не ти се случи на теб през тази бременност? Какво ли юначе ще е това бебе. От тук на там да ти минават безпроблемно дните до раждане. Пък и след това, разбира се.  bouquet
Моето човече вчера от мерак и бързане се потопи в басейнчето с обувки, чорапи, панталони.....
Тази сутрин отидоха в двора с баба си да садят цветя. А там - находка. Мама не е изхвърлила водата от басейнчето. И айде пак вътре с дрехите и обувките  Joy Не ми се мисли какво ще се случва като сложат големия басейн. Ще сме така  #Crazy. Мисля си да не го изваждаме, ама пък не мога да лишавам другите две деца (племенниците). Направо ме е страх. Че тези малчовци правят пакостите не за секунди, а за милимунди.
Приятен и успешен ден на всички.

# 32
  • София
  • Мнения: 307
Добро утро и от мен,

леле, Лили, като прочетох какво се е случило на Алекс и се вледених направо  ooooh! Радвам се че нищо му няма на него, не ти завиждам на стреса  #2gunfire

ехе Стеле, драсни 2 реда де  Hug
Креми, добре завърнала се  Wink

Хваля се  Mr. Green, - май в детската са успяли Плами да я научат на гърне, всеки ден след като се приберем имаме попадение, кога ако, кога пиш, и при това детето само си "казва", почва да се дърпа за памперса и да пристъпва от крак на крак. Пу-пу не мога да се нарадвам че става лесно. То за една майка която не й занимава със слагане на гърне си е цял рахат  Mr. Green.
Купих памперс гащи с идеята че ще са по-удобни на лелките в градината, те пък възроптаха... няма угодия, ей  Laughing.
На Плами едното оченце й събира секрет и довечера пак сме на лекар, тъкмо да я види тая задна хрема че всяка сутрин кашля като стар пушач, който при това е сменил марката цигари Simple Smile)))))))

Пфуу, днес щеше да е 30 градуса, добре че си сложих дълги панталони че напоследък все ми е студено в офиса...

лек ден от мен!

# 33
  • Мнения: 57
Привет мривет и от нас  Hug
Ей Лили стига тез премеждия де  Hug
Тоз моя пък вчера изкърти от стената електрическия радиатор  Shocked Аз докато му правех обяда чух един силен шум и какво да видя горните 2 дюбела на радиатора стърчат от стената а нашия го крепи да не падне  Joy На мен ми беше смешно, ама баща му като се прибра ме подпука мен че го оставям без наблюдение  Laughing
Айде лек ден на всички  Hug

# 34
  • Мнения: 4
Здравейте!  Simple Smile

Лили, много неприятно преживяване.  Hug Представям си как си се почувствала. Онзи ден Павел пък се опита да се направи на "Спайдърмен" от една пързалка. Аз го чаках да се спуска, а нашия се загледал в една девойка и докато го видя, че се връща по стълбите и хоп на земята. Чак извиках и аз бях по изплашена от него. Слава богу това остана.
Господ ги пази.
Вчера бяхме на "Витоша", а днес какво просто ужас.
Да изпием по едно следобедно кафе


До скоро!

# 35
  • Мнения: 53
Юююхуууу добре че Елито писала да се раздвижи темата че аха да ни бутнат в архива

Ели много сте сладки с Павчито..ех как ми се ходи и на мен на Витоша.Хъм как го написах като че съм на другия край на България  Whistling Grinning
Ох и вие сте имали кофти случка,еми май това ни предстой да бягат и падат и те така..само Бог да ги пази.

Ох момичета с това гърне голяма мъка хем ми се иска да разбира нещата да не става като дресировка хем вече ми се иска да ги махаме тези гадни запарващи памерси.Ама още не сме почнали от никъде..той хич не осъзнава какво върши в гащите..щурчо.Ще видим утре да се пробваме ама .. не ми се купуват от тези така наречени "тренировъчни гащи"..ми струват ми се пълна глупост.Шъ извинявате никой не искам да засегна..ама те са като памперса запарващи..така ми се струва.Чета насам натам разни неща..и колкото повече чета толкова повече искам дастане по недресиращо а с разбиране..ама като го гледам наш Миш хич не му пука на човека скоро да почне да разбира.
Ми така де преди гледах единия племеник на две годинки и нещо и си мислех егасимус и работата на "дърти" годинки а още с памперс..ама то не е ей така да щракнеш и готово,то и от детето зависи.Пфууу едно време ама ехей ония времена дето ни пелени ни чудно ходят и си чуркат и им текло и ич не са се вайкали да купя ли тренировачни гащуря или да взема обиконовенни..ама слипове ли да са или боксерки.. ей побърках се от жегите ще да е..сутринта ни се изля сумати вода сега жега мор..абе угодия нЕма

Хай ако не ви се чете нищо не сте изпуснали

Момичета хайде една срещичка другата седмица де а аа? Grinning

Хайде да ви почерпя днес сестричката ми има ден ден,да ми е здрава и щастлива.  ura


хайде останете със здраве ,ей и да драскате по някой ред все пак Grinning

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 16:38 от mia_aurora

# 36
  • Мнения: 307
Ох Мия и аз бая се замислям за тези тренировъчни гащи, ама много скъпи бе. Тамън му накупих памучни гащурля имаме вече към 30 броя. Ама чавето ги неще. Напика 2 броя и от тогава тези гащи дето го "напикават" ги неще. Пробвах да му слагам ама той реве и като сложа памперса тогава се успокоява. Знае много добре какво прави ама ми се инати. Той миналата година по това време си акаше и пишкаше в гърне по цял ден с един памперс сме изкарвали а сега не става. Иначе като се наака и идва да го мия и сменям веднага. Понякога си носи гърнето и сяда на него барабар с памперса. Аз му махам памперса и седи седи ... ама никаква работа не върши там и после става и показва памперса да му го сложа. Никога до сега не е имало период като го сложа на гърне да няма попадение. Ох имам чувството че ще отиде в първи клас със кутийка с памперси да си ги сменя през междучасията Sad

# 37
  • София
  • Мнения: 589
Момичета кажете всичко хомеопатично за Т, сополи, зъби, и тн.

Много пъти сте писали, но сега ще си го запиша и ще си го нося в мен листа, че като се наложи да тичам към аптеката да съм подготвена. Confused

# 38
  • Мнения: 307
За температура има едни свещички хомеопатични, ама не на всеки действат. На Митко не му влияят. Панадол или Нуруфен. На Митко Панадола му действа по-добре. А за бабешко  е да увиеш детето със чаршав със студена вода. Или пък да се мажат крачетата с вода и оцет съм чувала.
дентокинд за зъби,
за сополи помпичка за нос аз ползвам тази http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6113&cat=49 и физиологичен разтвор или еуфорбиум (спрейче за нос)
и витамин Ц ако се съмняваш, че не е само зъби.

# 39
  • София
  • Мнения: 310
Привееет. Чак сега сядам, разбих се от чистене днес!

Кики - сребърна вода и физ. р-р за нослето, да диша изпарения на варен лук - нещо такова ми се върти в главата  Thinking За температура нурофен и панадол ако е над 38, и мн. течности. Зъби - ползвам дологел, ама пълна глупост са според мен тези гелове  Peace

Мия - да е много здрава сестричката ти   bouquet

Така отчет за гърнетооооо   smile3550 - първи ден, първи истински опит - голямооо попадение  Laughing newsm44 Първия път като пробвах да я сложа преди известно време, никак не й беше комфортно и веднага искаше да става, затова реших от днес лека полека да свиква с идеята да посядва. Е успях да я задържа за 10-тина минути и докато й обяснявах какво трябва да направи, въпреки, че бях на 200 % сигурна, че нищо няма да стане, тъй като беше ходила по голяма нужда 2 пъти вече за деня, освен това и памперса беше току що напишкан, та изведнъж човечето си каза както обикновено казва секунда преди да се изака "ако" и верно  Shocked В първия момент реших, че показва на баща й какво я мъча да прави, но не! Много съм доволна, че първия опит се увенча с успех, макар и по всяка вероятност случаен, защото я аплодирахме и разбра, че е направила нещо важно  Laughing Mr. Green А е срамота да не я слагам на гърне вече, защото тя наистина си казва преди голямата нужда и това си е чиста проба мърлявщина от моя страна.
А преходни гащи със сигурност ще взема, защото това е начина човека, ако се напишка да не го прави по мебелите и пода и ще му бъде също толкова неприятно, колкото обикновени гащи.
Така или иначе всички сме на тази вълна, пускам снимка от този велик момент в еволюцията Mr. Green:



Нея - сещам се, че ти сподели, че след като почна да слагаш Ева на гърне е започнала да пишка по-често и си го обясняваше с това, че се шашка от мокрото. Но вчера четох в едно списание, че бебетата и малките деца пишкат така по физиологични причини - когато им се препълни мехура и пускат по мъничко да освободят част от него и после пак и така...Пишеше също, че след тази възраст лека-полека започват да пишкат като големи хора, т.е. мисловно да управляват сфинктера си...

Оххх абе сложна наука  ooooh!


Лека нощ, дами!

# 40
  • Мнения: 307





Веднъж викам и аз да поднеса закуска и кафенце. Лек и приятен ден на всички мами Simple Smile

# 41
  • Мнения: 21
Добро утро!

Кики, при това положение аз давам Дентокинд на всеки час по едно и Инфлуцид по 6 на ден. Сополи... предимно само промивка като за начало. Но ако до 24 часа няма ефект, тичаме при педито.

За гърнето - ходим си с памперс, но се старая все по-често да я слагам на гърне. Мноооого рядко пропуска да свърши нещо. От другата седмица се залавям сериозно и поне у дома ще махам начесто памперса. Ама май трябва да се заредя с повече клинчета и панталонки... Mr. Green


Зачезвам за 2-3 дни, че имам 3 сватби в един ден. Стискайте палци, че главата ми направо пуши...

Прегръдки на всички  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 1 262
Кики, пусни чичко Гугъл и намери блога/сайта на д-р Михайлов - там има всякакви съвети (и за хомеопатични гранули, и бабини рецепти) по оплаквания. За зъби аз давам Chamomila Vulgaris 15ch или 30ch. За температура и сополи много зависи от допълнителни оплаквания (стандартното за темп е Belladonna 15ch или 30ch, но имай предвид, че хомеопатите нищо не дават до 38,5 градуса  Wink) За сополи - най-добре Стеримар или сребърна вода, чести промивки. Все пак не е лоша идея да си намериш някой хомеопат, който да те съветва, защото знам, че макар и да са "захарни топчета", не е добре да си го предписваш сам  Peace макар, че аз го правя от време на време...

# 43
  • София
  • Мнения: 310
Привет.

Минавам да почерпя за здравето на нашия тати, че днес има рожден ден. Моите скромни умения приложени върху най-лесната торта на света  Simple Smile




Хайде чао   bouquet

# 44
  • Мнения: 59
Здравейтее!
време е да се запиша и аз тук, че съвсем изпуснах нишката, всичко за което си мислех да пиша вече го забравих... Rolling Eyes Мммдаа...това изречение го написах към обяд вчера и си седи оттогаз отворено...  Tired Tired
По темата за гърнето поне да кажа, разнася го по цял ден само като го види, сяда, става.... но работа рядко върши... днес пробвах и аз с обикновени гащички, напика си се и си седя мокър и хич даже не му пука! Иначе сега в жегите и по голо дупе го оставях за мъничко, тогава почти винаги си пишка прав и после с дива рaдост шляпа отгоре  Laughing.... До мен усилено се "амм-ка", така че ....доскороо!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт