Зеленчукови крем-супи

  • 10 681
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
от известно време искам да пусна питанка тук - какви супи от зеленчуци правите?
Аз най-често слагам зеленчуци каквито имам под ръка вкъщи (морков, картоф, парче целина, праз....), варя с малко вода, пасирам и готово.

Какви са вашите най-вкусни рецепти, че нещо не ми идват нови идеи напоследък? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 126
Никога не съм правила крем супа,а имам желание.Ще следя темата с интерес Peace

# 2
  • Мнения: 6 713
Никога не съм правила крем супа,а имам желание.Ще следя темата с интерес Peace

Ооо, голямо пропуск. Mr. Green Ще се включа и аз малко по-късно с някои мои рецепти Peace

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Освен тези, които си изброила и оби4айните комбинирани зелен4укови, в последните години сме станали фенове на крем супите от 4ервена леща с пе4урки, доматената със сирене и спана4ената. То4ни рецепри не мога да дам, най-общо казано варени пасирани зелен4уци, сгъстени с нещо като сос бешамел. Обожавам Crazy

# 5
# 6
  • България
  • Мнения: 4
Освен класиката за през зимата - от тиква с дафинов лист, картофи + праз или една постна, която много обичам със сладки картофи и целина (корен), напоследък правя често грахова с мента - подходяща е и студена, за най-големите жеги. Като се замисля, и картофено-празената става за лятото, но по нашите места тогава пък праз няма. Чакам с нетърпение доматите за тази година да залеят пазарите, защото имама една любима доматена - от печени домати.

А точно за сезона имам две, които често правя - от маруля и от зелен лук  (втората е кремообразна, но не е точно крем супа - не се пасира). 


# 7
  • Мнения: 27 524
Борислава, много хубав блог, твой ли е? Прибавих си го във фаворитите  Simple Smile

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Освен класическите от картофи и от тиквички, често правя от грах и от микс зеленчуци (броколи, карфиол, чушка, грах, морков, картоф). Най-лесно става от замразен зеленчуков микс, към който добавям картоф, морков и лук. Винаги слагам прясно мляко или ако имам сметана и става чудесно.

# 9
  • Мнения: 6 713
Ауу, страхотни рецепти видях! Peace

Моите са като на Савина, най-вече правя следните комбинации:
картоф+морков+праз лук 1 стрък
броколи+картоф+морков
картоф+морков+сладък картоф

И аз обикновено слагам или парче гауда да се разстопи, или само мляко и малко масло.

А коя от крем-супите върви с бяло сирене (натрошено)? Защото веднъж пробвах със супата с праза и нещо не ми хареса. newsm78

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Картофената върви идеално.

# 11
  • Мнения: 27 524
И в доматената задължително  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 116
Ето от мен една Крем супа от зелени зеленчуци, която правих преди няколко дена.



# 13
  • Португалия
  • Мнения: 4 039
по тукашен модел,на всички крем-супи правя „запръжка“в началото-в няколко капки олио се слага дафинов лист и скл.чесън/само смачкана,без да е обелена/- придава невероятен аромат на супата
а на някои,примерно на супа с португалско зеле,си върви много и няколко скл.чесън вътре пасирани

# 14
  • Мнения: 6 713
по тукашен модел,на всички крем-супи правя „запръжка“в началото-в няколко капки олио се слага дафинов лист и скл.чесън/само смачкана,без да е обелена/- придава невероятен аромат на супата
а на някои,примерно на супа с португалско зеле,си върви много и няколко скл.чесън вътре пасирани

Аз по рецепта на майка ми правя картофените крем-супи с глава лук, но после не я пасирам, а я хвърлям. Това с чесъна ще го опитам! Peace Може ли зехтин да е мазнината? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт