Държи едното оченце по затворено-случвало ли ви се е?

  • 7 746
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 348
Здравейте, моето бебче е на месец и забелязах ,че в някои случай и в полубудно състояние,едното оченце е леко отворено ,докато другото си стои затворено.Иначе си отваря и двете очички .Питах педиатърката и тя каза ,че ако аз нямам т.нар 'мързеливо око' ,защото нося очила,съм нямала повод за притеснение.Имал ли е някой подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 27 524
Мързеливото око не е ли свързано с очния мускул, а не с клепача?  Thinking
При сина ми също се е случвало, особено когато спи, едното стои почти наполовина отворено, другото не.

# 2
  • Мнения: 348
Мързеливото око не е ли свързано с очния мускул, а не с клепача?  Thinking


Знам ли ?

# 3
  • София
  • Мнения: 39 785
Мързеливото око е свързано е свързано с очния нерв. Няма връзка с клепача.
Ао сте притеснени консултирайте се с педиатър, офталмолог...

# 4
  • Мнения: 15 379
Случвало се е.
Вече е голям и пак понякога, когато спи единият клепач е сякаш по-отворен от другия.
Това се дължи на сакадичните движения на очите.
Това са неволни движения на очните ябълки, а оттам и клепачи по време на сън.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
lizi_beti, втора тема, която пускаш, е все едно аз съм щяла да питам за същото, какво съвпадение.
И при нас едното оченце понякога стои по-затворенко.
Не е по темата, но забелязвам, че от едната страна главичката на бебо е сякаш накриво, деформирана леко, забелязва се при вглеждане, чудя се дали е от раждането, или си е така. Оправя ли се това, пък аз да попитам ?

# 6
  • Мнения: 15 379
Главата няма как да е с напълно симетрична и с напълно правилна форма.
Вероятно е от раждането, ако то е било вагинално, може да е позиционно, може да е вгенетично.
За твое спокойствие на следващата консултация сподели с педиатъра. Но мисля, че е абсолютно ненужно да се притесняваш.

# 7
  • Мнения: 27 524
При много бебета се получва вследствие на лежане повече на едната страна. При някои е изразено много силно. До около годинката стои, след това започва да се оправя.
Продават специални възглавнички с дупка за такива случаи, както и я върти да спи на другата посока, ако можеш.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 785
Главата на дъщеря ми погледната от горе беше като пъпеш. Даже навремето педиатърката ми беше казала й наименование, но вече не помня.
Когато започна да се върти сама, да спи по гръб, и т.н., всичко се оправи.

# 9
  • Мнения: 348
lizi_beti, втора тема, която пускаш, е все едно аз съм щяла да питам за същото, какво съвпадение.
И при нас едното оченце понякога стои по-затворенко.
Не е по темата, но забелязвам, че от едната страна главичката на бебо е сякаш накриво, деформирана леко, забелязва се при вглеждане, чудя се дали е от раждането, или си е така. Оправя ли се това, пък аз да попитам ?

Четем си мислите явно. Laughing
иначе и на нашата главата не е симетрична.Аз я въртя на всяко ядене като я подпирам отзад с одеало.Не че винаги помага-тя започна сама да си се обръща

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
lizi_beti, втора тема, която пускаш, е все едно аз съм щяла да питам за същото, какво съвпадение.
И при нас едното оченце понякога стои по-затворенко.
Не е по темата, но забелязвам, че от едната страна главичката на бебо е сякаш накриво, деформирана леко, забелязва се при вглеждане, чудя се дали е от раждането, или си е така. Оправя ли се това, пък аз да попитам ?

Четем си мислите явно. Laughing
иначе и на нашата главата не е симетрична.Аз я въртя на всяко ядене като я подпирам отзад с одеало.Не че винаги помага-тя започна сама да си се обръща

Същата работа. Днес видях, че бебо не е както го оставих, а се извърнал на другата страна. Въпреки "подпиралката" зад главичката. Затова реших, че няма смисъл от нея, и днес го сефтосах с възглавница, такава нормална.

# 11
  • Мнения: 386
споко, към края на втория месец вече няма да го има този проблем Simple Smile
моето бебе също отваряше повече едното око, вече няма и помен от това...

# 12
  • Мнения: 56
Дъщеря ми е на 2 месеца и по същия начин е с едното оченце,в някой случаи са напълно еднакви, но в повечето едното е по затворено.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 082
И сега малчо понякога като спи е с едно затворено и едно полуотворено оченце. Не смятам, че е проблем.

За главичката - и при нас беше леко деформирана, консултирала съм го с лекар, който каза че ще се оправи с времето, така и стана  Peace

Общи условия

Активация на акаунт