Хепатит В и кърмене

  • 17 098
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 38
Здравейте,

Виждам, че темата е необитаема от известно време, но все пак мис е иска още веднъж да се върнем към този проблем. Моята история е следната: в 8мия месец наблюдаващата ме лекарка се сети, че не съм изследвана за Австралийски антиген. Направих изследването и то се оказа положително. Първо повторих изследването, после се изследвах и за другите антигени на този вирус, проследих и вирусното си натоварване, което за щастие се оказа ниско. Консултирах се с двама специалисти, които определено потвърдиха, че положителността към HbsAg не е повод за секцио (секцио се прилагало само в случай на много високо вирусно натоварване при майката). Единствено ме притесни съветът на единия лекар, че не е препоръчително кърмене. От всички статии, които съм срещала досега никъде не се отрича, а аз искам да си кърмя бебето... Praynig

Бих се радвала, ако майки минали по този път се включат с опит и съвети   bouquet

Колкото до HBIG намерих една испанска компания, която го произвежда. Все още проверявам колко струва и какви са условията на продажба.

# 31
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
можеш да кърмиш бебето си, даже това е препоръчително според повечето експертни групи. колко е ДНК? трябва да прочетеш за правилното засукване, всъщност да внимаваш за да не се допуснат рагади и кървящи ранички. HBIG има в Гърция и Румъния. за около 200-240 евро. ако искаш инфо пиши. коя испанска фирма си намерила? от коя държава ще го купиш? хроничен хепатит В не е индикация за секцио, но все пак е разумно да се произнесе акушерът - в смисъл, че при още един показател нещата стават различни.


извинявай би ли казала кой лекар препоръча да НЕ кърмиш?

# 32
  • Мнения: 38
Благодаря за бързия отговор!   bouquet

Компанията се казва Grifols ето и линк към продукта: http://www.grifols.com/web/contenidoProducto2.asp?seccion=4& … amp;advertencia=1 засега успях да го намеря в Чехия и цената му е към 150лв за 3мл, което си е доста голямо количество за новородено. Поне до колкото успях да прочета от листовката, която е на чешки за новородено е достатъчно около 0,5 - 0,6мл. Продава се в аптеките с рецепта.

Колкото до лекаря става дума за доц. Антонов от Св Ив.Рилски и искам да подчертая, че отношението на този човек към мен беше невероятно и съм очарована от него. Вирусното ми натоварване е 9010 копия на мл, което е сравнително ниско.

Mishka_moja ще ти бъда благодарна ако споделиш за възможностите за доставка от Гърция или Румъния.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт