Домашните любимци(кучета) и културата на собствениците им

  • 14 344
  • 256
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 181
Живеем в сравнително нов комплекс (3г.), няма улични кучета(или са малко, и не са постоянни), зелените площи са ограничени, целият комплекс е миниран от изпражнения на домашните любимци на обитателите на комплекса. Разхождам ли се с детето, обикновено гледам за приятните ''изненади''. Има железни топки, ограничаващи паркирането, пропикани са , а до всяка една има красива купчинка. Да не коментираме колко е грозно, нехигиенично.......обичам кучетата, но обичам повече детето си, и искам да е здраво. Идеи за "превъзпитание' на собствениците на домашни кучета, да си събират изпражненията на любимците? За момента съм видяла само един мъж да го прави, всички останали: или са забравили пликчето за съответната дейност(ще трябва да взема да си нося, за да им давам), или се правят, че не ме чуват(а аз определено не съм от тези, които няма да чуете и забележите Mr. Green), една кифла ми каза дори да съм се оплачела в общината, като не ми харесвало, тя нямало да си събира изпражненията. Иначе беше с обувчици бърбъри и разпитваше Зл.Райкова за някакво парти Whistlingдали да съжалявала, че не била отишла #2gunfire
Моля, за практични идеи!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 296
Тъй като и мен много ме дразни това кучешко изхождане навсякъде, бих искала да ти дам адекватен съвет. Но за съжаление вече за толкова време се убедих, че за силният вятър и простият човек прегради няма.
Разбираш ме какво имам предвид, нали? Точно такъв типаж хора като тази мадама, просто е немислимо да я накара и принуди някой да чисти след кучето си.

# 2
  • Мнения: X
 Close
Такааа...вземи един хубаво наакан памперс и го предложи на кучето й, да си поиграе хубаво с него...  Mr. Green Joy

Не знам какво да ти кажа, според мен няма оправия. Tired
Защо не направите някакво събрание и да говорите за това.  Thinking
Знам ли... Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 7 996
Би трябвало да имате фирма, която поддържа общите части и зелените площи. Да въведат по-солена такса, срещу която да чистят общите площи. Или да глобяват, да сложат табелки и т.н.

# 4
  • Мнения: 4 668
Нещо не ви е читав затворения комплекс . Обикновено на такива места е забранено разхождането на кучета и има фирми за поддръжка . Поне аз преди където живеех беше така .
С което не искам да кажа , че оправдавам простаците в никакъв случай .

# 5
  • София
  • Мнения: 10 340
Събери ти акитата и ги стовари върху изтривалката на съседа-кучкар-не-събиращ-акита. Може да повториш неколкократно.
Разлепи снимки на съсед-куче-в -поза-акане и придружена отдолу жалба до общината. Не, че някой общинар ще се затрогне, но съседа може или да се стресне или засрами (а дано, ама надали).
Общо събрание на съсобствениците.

# 6
  • Мнения: 64
Нищо не може да се направи. От простотията няма спасение!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Имаш два варианта. Или се обаждаш в общината (или който се занимава с това) да налбожи глоби на тези, които не си чистят, защото по закон са длъжни да чистят след кучето, да го водят на каишка и да го регистрират. А съм сигурна, че поне 90% от домашните кучета не са регистрирани и кастрирани. Така че един собственик на куче почти винаги има за какво да бъде глобен. Или се събирате на общо събрание на блока и взимате решение да забраните разхождането на кучета в комплекса. Имате такива правомощия. Въпросът е на кого ще възложите контрола по спазването на това решение. И трябва да има предвидени глоби за нарушителите. За съжаление на българина не му ли бръкнеш в джоба нищо не става.
Аз също съм кучкар, но също съм и майка и лекар и се вбесявам, че в 21 век сме на първо място в Европа по заболеваемост от кучешка тения сред децата.  #Cussing out

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
Онзи ден, докато децата ми си играеха в една квартална градинка, една баба загрижено се провикна към групичката от вилнеещи по зелените площи хлапета: "Внимавайте да не настъпите някое кучешко ако!" Тогава се обърнах и казах, че е невъзможно да ги избегнат - на всеки квадратен метър има поне по три купчини......
Вчера се върнахе от "Заимов" и половин час след това съм чистила смрад от маратонките на единия ми син, който всъщност игра само на площадката - какъв идиот трябва да си, за да си оставиш кучето да се издриска на детска площадка??????? И не, акото не е от улично куче - обилното количество на изходеното го подсказва.....
Не го проумявам, ама хич #Crazy И изобщо, защо няма закон за това?

# 9
  • Мнения: 958
Няма такава култура, между собствениците на кучета. Виждала съм хиляди, но само едно момиче си събра акото на кучето. А и грешка, всички собственици на кучета, пишеши във форума, разбира се  Twisted Evil
Оня ден, един си изакваше двете сибирски лайки, в градинката пред Исул, пълно безобразие, болни, деца и серящи кучета.
Мелеза на един дядо, всеки ден ни осира градинката, 100 пъти съм правила забележка, тц, наторявал бил, трябвало да съм му благодарна едва ли не.
Ходим по улицата и заобикаляме лайна, прескачаме, или се молим да не настъпим. Макар че една баба даже каза, че било на щастие.
Няма спасение тая държава, докато такива простаци бродят по улиците. Не знам с какво по-силно име да ги нарека, ама хора които открито не спазват закона, са безобразно невъзпитани и нагли, и винаги прави...#Cussing out

Парци, има закон, няма контрол, глобите са малки и аз никога не съм виждала някой да глобява такива собственици. А колко пари ще влязат в хазната...ама на българска работа (колкото и тъпо да звучи)

# 10
  • София
  • Мнения: 10 340
Ако да настъпиш кучешко ако е на щастие, ехеее, няма по-щастлива нация от нас!  ooooh!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И изобщо, защо няма закон за това?

Има закон. Дали е точно закон или наредба на общината не знам, а и няма значение, но има съответния норманивен акт. Според него кучето трябва да е регистрирано, с паспорт, кастрирано и ваксинирано и на каишка. И стопанинът трябва да си събира изпражненията на кучето. Има даже и предвидени глоби. Само дето няма кой да ги налага.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 996
Общинска наредба регулира кучетата. Кастрацията не е задължителна, поне когато последно проверявах. Ако е кастрирано животното, има отстъпка от данъка. Задължителни са паспорта, чипа и регистрацията. Ваксинациите ги слагам по подразбиране, защото трябва да си кръгъл идиот да гледаш животно и да не го ваксинираш и обезпаразитяваш.

# 13
  • Мнения: 8 999
За мен човек, отглеждащ куче си е направо диагноза. Пресен пример от днес - една секунда невнимание и джопнах в поредното лайно. Не знам как може да има такива хора. В нашия квартал явно има някакво съсредоточие на кучелюбци тук-там и няколко улици са всеизвестни с лайняните си скулптури. Ами че тия хора по други улици ли ходят, когато са без кучета? Не им ли е гадно и на тях? Или просто си обичат да газят в лайна? Ако идват от село, ги разбирам - просто носталгия по живота в оборите сред кравите. Ама има и т.нар. софиянци-кореняци, от сой, с претенции, със самочувствие. Те по силата на какъв навик оставят лайна след себе си?

# 14
  • София
  • Мнения: 10 340
Аз на село съм виждала да премитат улиците след кравите си едно време, а кучетата седяха вързани и бяха максимум по едно-две на двор. В много къщи и нямаше...

Общи условия

Активация на акаунт