Пролет пукна, АВГУСТинче към игрите хукна - тема 27

  • 33 137
  • 721
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 569






Имаме си 79 момиченца

и 93 момченца





Ето ни всички заедно....
[/img]
                                             


ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ
Как да научим детето да ходи само до тоалетна. Първи стъпки
Изисквания към личния ви лекар
Имунизационен календар
Ваксини
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Детските зъби- пробив и проблеми свързани с него
Всичко за детето
Развиващи игри

  

ХРАНЕНЕТО
Рецепти за деца от 1 до 3 години
Блогът на Хедра
Рецепти(1 част)
Рецепти(2 част)
Съхраняване на плодове и зеленчуци и рецепти
Зърнени храни


Старите теми

-1- 2- 3- 4- 5- 6- 7- 8- 9- 10- 11- 12- 13- 14- 15- 16- 17- 18- 19- 20- 21- 22- 23- 24- 25- 26-


НАШИТЕ СНИМКИ

smile3509
Потребителското име и паролата ще се разпространяват на лични

Предложения, оплаквания и забележки изпращайте на ЛС!
Ако някой иска да му бъде променена информацията или да бъде добавен също да пише ЛС на Август 2009.
Ако пощата е препълнена може да пише на A_S_Y_77 и Бърборанка

Последна редакция: пт, 01 апр 2011, 15:54 от Бърборанка

# 1
  • Мнения: 1 569
Добре сте дошли в първата ни пролетна темичка. Да я изпишем само с положеителни случки и емоции.  Hug



Не знам как се правят колажи, иначе с удоволствие бих се заела да направя пролетен такъв. (Махнах стария поради зимната му тематика.) Ако някой може и има време, ще е супер. Преди ги правеше Силви.Д, но сега не знам дали пак ще има възможност.

Янчето, добре си се завърнала. Simple Smile За ръцете не знам какво да ти кажа. Аз зададох върпоса защото и Андичка сякаш посяга повече с лявата ръка (което разбира се изобщо няма значение) и просто ми е любопитно дали е наследила ляво/дясно от баща си или мен.  Thinking Но май наистина все още е твърде рано да кажем категорично как ще са дечицата.

Жули, силни Hug Hug Hug

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 08:47 от Бърборанка

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 341
Oooo Янче, много хубашо оформление, благодаря за новата темичка  Hug

За Казанлък сте парви , наистина няма да стане сбирката, че не мога да си представя да сме там а да не спим в свекитата  Peace

За Трявна още не съм резервирала, дано днес успея.

Джули, едно гуш и от мен  Hug Hug Hug

Някой питаше за пантофките зетпол - от както ги имаме съм много доволна, не успява да ги събува Деси. Иначе всичко друго се налагаше по 10 пъти да обувам.

Да ви се оплача - оня ден ни откраднаха количката за кукли в Морската градина. Аз тъкмо разказах тук, че без  нея не мърдаме и ето на, дръпнах "дявола за опашката". Здраве да е, друга ще купим.

И другото, с което пак се бях похвалила, че Деси спи до 9-10 ч. сутрин - и ето на, от една седмица си промени режима, събужда се 8-8.30ч. Но пък аз устанивих, че на мен така ми е по-удобно  Peace
За това - няма да се хваля вече, че всичко се обръща на обратно  Mr. Green

Ееееее тъкмо се разписах и се чува от спалнята едно "мамооооо". Гледам я на бебефона мойта хубавица- мъчи се да разкопчее спалният чувал, но не и се получава, отивам докато не се е увъртяла в него.

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 08:49 от magare

# 3
  • Мнения: 738
Мерси за новата тема - само хубави неща в нея!
да си копна въпросчето....

Все не ми стига време за новата анкета...но искам да попитам мамите, които махнаха памперса, колко често горе-долу пишкат малките? На какъв интервал? И казват ли ви?
Теди не казва когато го прави, но почти всеки път пишка когато го сложа на гърнето. Мисля си да пробвам по-често, но не мога да се реша колко често. Дано не ви звучи тъпо  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 18
Ехе от кога не съм се разписвала на първа страница на някоя тема. Хоп-цоп.
Ох да ви се похваля в нашата априлска тема 2011 вече си имаме 7 бебчета, от които две от вчера.
А сега на въпросите, че сега ги видях.
1. С каква клечка за уши и колко често почиствате ушите на детето си? - Обикновени , два пъти в седмицата след баня, но напоследък ми се вижда, че има доста насъбрал се секрет в ушетата и днес като отидем на доктор ще я помоля да ми даде съвет как да процедирам, че е доста навътре.
2. Вече храни ли се самостоятелно и ако да имаше ли нещо, което да е спомогнало този процес(Специални прибори, цялостен лигавник, с който да не маже толкова? Яде заедно с други деца?) - Специално със филийките сам се справя. За другата храна от кухнята прави опити, но често бърка посоката на лъжицата и обикновено пада храната по него, само аз му помагам. Предполагам, че като тръгне на ясла ще се усъвършенства.
3. И вече седи ли на обикновен стол с вас на масата? - И да и не. Има си малко столче, а и ние се храним на холката маса все още, че в кухнята е кучешки студ.
4. Вече махате ли/махнали ли сте памперса? - Не сме го махнали, но сме в процес - т.е. постоянно го слагаме на гърне, понякога ме води за ръка към гърнето или ми го носи, но не винаги
5. Подстригвате ли косите и ако да, сами или на фризьор? - Два пъти - първият път на 1 г. с машинка баща ми го подстригва (той е браснар), вторият път в ножици при фризьор, голям рев беше
6. Усещате ли вече дали детето си служи повече с дясната или с лявата ръка и ако да, как? - От доста отдавна имам наблудения, че предпочита лявата ръка особено за хрененето, но не го насилвам за дясната, защото виждам, че когато реши използва и нея еднакво добре както и лявата
7. Когато детето не иска да яде, най-вече от лиготия, настоявате ли? В смисъл карате ли се или карате на метода 'като огладнееш, ще ядеш!' ?? - По скоро го оставям да се успокои. Имаме периоди на лошата първа хапка, като хапне парвата хапка и после става лесно. Обикновено се получава, когато му се спи или току що е станал от сън. При тези случаи процедирам така ако му се спи го приспивам и после яде, а ако е станал скоро просто го оставям да се разсъни.
8. По колко пъти и време спи денем? - Веднъж между час и половина и три часа.
9. Все още ли перете дрехите на детето отделно и със специален прах? - Отделно с тео бебе. Скоро ще почна и на бебо дрехите с неговите да пера.
10. Носите ли играчки когато излизате на площадката? - Не, защото там където ходим има играчки. И чуждите вещи винаги са по интересни.

# 5
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Янче първата пролетна тема е страхотна   bouquet Толкова ми е леко на душата,като гледам как хубаво пече слънцето и колко е топличко навън Laughing
Магаре как така откраднаха детската количка ShockedКакви хора има само,да вземат на детето играчката ooooh!Да не би пък някоя мама да се е объркала и да я е прибрала по погрешка newsm78
Завиждам ви за срещичката,пак да кажа Mr. Green
Алегория Ники от близо месец е без памперс,но от скоро започна да се здържа,преди пикаеше доста честичко.Сега забелязвам,че и по два часа не пишка.Вчерашния памперс е абсолютно сух,като се има предвид,че два часа бяхме навън сутринта,после обеден сън и два часа навън следобяд.Даже и за първи път се изака в навън.Приходи му се ,а аз нямах друг памперс и бързо му го свалих,за да не го нацапа Mr. Green
Сосми почнаха да "валят "бебета,а  Laughing
Янчето:) къде се загуби  Wink


Вчера правих клипче с новия телефон,ето да видите колко деца има на центъра в Обзор и как Ники се научи да скача в шадравана Mr. Greenhttp://www.facebook.com/photo.php?fbid=1424060101866&set=a.1 … p?v=1482902972901

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 09:51 от Дaни

# 6
# 7
  • Мнения: 338
Добро утро...

Ян4е , благодарско за новата тема.....4удни4ка е  Hug   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 72
И аз тук, да не ви изпусна. Алегория, и при Мимето забелязвам, че като я сложа на гърнето, дори да не й се пишка, се напъва да пусне поне няколко капки.

# 9
  • Мнения: 1 569
Аз пък днес ходих до Вис Виталис (за пореден път се убеждавам колко е тъп този магазин) и зех 2 чифта преходни гащички. Но нещо да ви кажа не ги чаткам. Едните (размер L) са до 12месеца и са ОГРОМНИ  Shocked От другите (производство на Вис Виталис)  имаха само размер 22, който е буквално за бебета, а гледайки ги направо ще си й станат на Андреа сега. Та взех и от 2та вида, но не мога да разбера какви са тези странни размери на различните фирми производители.  newsm78 Освен това мислех, че там има цялостни лигавници от мушама за обличане, но имаше някакви най-обикновени, които след третото омазване ще са за боклука. Мниго странно. Някои от вас имат ли подобни лигавници и ако да, откъде и за колко са купувани?  newsm78

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Здравейте и от нас!   bouquet

Бърборанке, пролетното оформление на темата е страхотно! Едно цветно, едно ярко и жизнерадостно ...  Laughing Много ми харесва! Браво и благодаря!  Hug   bouquet
За преходните гащички не мога нищо да кажа, защото не съм се интересувала. Аз не мисля да взимам, а направо да я започна София с памучни, та да й мокрее на д...то, иначе май няма научаване...

За срещата досега май сме 7 семейства, с Магаре ще станем 8. Дано ни стигнат къщичките.  Grinning

Алегория, аз не мога все още да ти отговоря на въпроса.

Сосми, твоят термин кога е?

Дани, ами много хубаво клипче се е получило с новия ти телефон. Ах, как ми напомни за лятото и Обзор ...  Grinning А Нико как скача, не му ли е високо?

Ние днес със Софи ще ходим да купуваме подарък на нашия тати, че утре ни е рожденник.  Grinning

Весел и усмихнат ден ви пожелавам!   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 85
Привет,
много сладка темичка. За колаж  не съм сигурна, че ще смогна, че всяка свободна минутка гледам на испанския да я посветя, че изпитът дето ме чака е доста сложен. Като мине, може един летен колаж да ви спретна Wink

Джули голяма гушка и от мен. Стискам палци за после Wink

Иначе да, пак в хотел Хисар бяхме (аз за друг настоявах, ама после цените почти еднакви дойдоха и предпочетохме познатия). Ми натопих се в детския басейн с целия тумбак, ама за малко. После го държах по-отгоре да не го прегрея горкото бебе. После поплувах и в големия басейн. Голям кеф.

А за кърменето - каквото Боби си реши. Ако му писне и се отбие - ок, ако не - тандемско кърмене и готово. Не се шашкам за това специално.

Янче, за Вис Виталис - откакто направиха големия софийскимагазин нито цените са им добри, нито стоките са нещо специално. Аз много го обичах преди и до Пловдив сме ходили с цел пазар, но вече не струва. Заслужават си бодита и ританки ама да си ги подбере човек.
За лигавниците дето ги търсиш мисля, че в Джъмбо съм виждала и не бяха много скъпи, ама скоро не съм ги посещавала и тях.

Ох после анкетата, че иначе само мен ще четете.
Хубав ден!   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 569
Да питам тези, които ще ходят в Трявна. Ще си носите ли кошарки? Аз питах жената, но ми каза, че имали само една, която била обещана. На Алегория пък са й казали, че имали няколко и щели да им дадат. До колкото помня и за капарото - да пращаме или не - имаше разминаване в инфото.  newsm78 Не ни е проблем да си занесем, но все пак ако наистина имат достатъчно, защо пък да не се възползваме?

Харилка, ами смисълът на преходните гащички е точно този - отвътре им е мокро като се напишкат, но отвън не пропускат.

Силви, не знам за кога говориш, но аз откакто Андичка се е родила и съм посетила магазина за първи път никога не съм била очарована. Както казваш ти, само бодитата и пижамките горе-долу си заслужават и общо взето само това пазарувам от там. Цените на всичко останало е ... Европа пасти да яде.  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 85
Янче, за Трявна и на мен ми казаха, че нямат да ни дадат, но аз и не искам тяхна кошарка. Ние имаме, но сигурно с всичкия багаж ще я оставим - то за 2 дни няма много смисъл. Боби си е трайно настанен при нас така или иначе и си е свикнал да спи в нашето легло. Мисля, че някой ден директно при снахата ще го прехвърлям Wink
Капаро не ми искаха, въпреки че изрично попитах необходимо ли е нещо да изпратя.

# 14
  • София
  • Мнения: 591
За капарото ми казаха че нямало нужда направо там като пристигне ме щели сме да плати ме.

Общи условия

Активация на акаунт