ваксина Превенар 13

  • 7 653
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте мами,
Някой дали ще ми помогне, бях на училището за майки на 9 месеца и д-р Антонова спомена за нова ваксина Превенар 13, имало е в България вече, за бебета и по-голями деца, но не била в календара, но пък била по-добра и по-широкоспектърна
ако някои има опит, защото и без това няма в момента ваксини, ако купувам за бебо поне да е по-доброто
алекс

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз лично бягам далеч от "по-добри и широкоспестърни ваксини"
Скоро попаднах на страшна статия http://www.dnes.bg/health/2011/03/10/4-deca-pochinaha-sled-vaksi … v-iaponiia.113070

# 3
  • Мнения: 0
благодаря, и аз четох нещо подобно, но пишеше, че нямало, връзка с ваксините; аз по-принцип съм за ваксините, но човек никога не е 100 % сигурен как ще подейства, но по-добре да знам, че съм ги защитила, за каквото мога. Голямото ми дете има акт-хиб лекаря ни е беше препоръчал и нямах никакъв пробем, явно май детето ми добре понася ваксинациите

# 4
  • Мнения: 0
privet otnovo,
stignahme do vaksninaciata, no ne moga da otkria tazi vaksina prevenar 13; znaete li dali naistina ia ima v bulgaria?
alex

# 5
  • Мнения: 9 483
До колкото ми е известно, въпреки, че се очакваше още 2009г да я има на пазара-все още не. Явно е тромавава цялата процедура..

# 6
  • София
  • Мнения: 183
Превенар 13 купих от аптеката под хотел Плиска. Става с поръчка, пристигна след няколко часа.  Peace

# 7
  • Burgas
  • Мнения: 214
Дъщеря ми е на 2г и 1м исках да и бия Превенар 7, но по аптеките в момента има само Превенар 13. Слагал ли е някои Превенар 13,имал ли е странични реакции, приципно съм за ваксините, но тъй като сега тази е много компоннтна 13 искам да знам дали други са я слагали.
Моля споделете Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 2 381
Превенар 13 купих от аптеката под хотел Плиска. Става с поръчка, пристигна след няколко часа.  Peace
Каква е цената й там?

# 9
  • Мнения: 0
privet,
nie slojihme Prevenar 13 - mnogo dobre ia ponese deteto...niamashe dori i poduvane na kracheto; nashata lekarka kaza, che se ponasia kato predishnia prevenar, a inache kato opit i komponenti opredeleno ni ia preporucha... kaza osven tova, che nasiakude v evropa tova praviat na decata prevenar 13; inache kakto pisaha triabva da ia poruchash v apteka, no do niakolko chasa ia dostaviat
alex

# 10
  • Burgas
  • Мнения: 214
за поръчката ще дойде бързо, на същия ден ми казаха.
Алекс колко ти е голямо детето?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 262
Дъщеря ми е с Превенар 7. Бях чела, че ще има компонента за такива деца, за достигане на 13-ката. Имате ли идея дали има подобна (полу-)ваксина?

# 12
  • Мнения: 0
zdrasti,
niama takava polukomponenta...na men mi obiasniha, che na decata, koito sa vaksinirani s prevenar se preporuchva edna 13ka (ciala vaksina), koiato ima oshte 6 dopulnitelni shtama...taka si dopulvash zashtitata na deteto
alex

# 13
  • Burgas
  • Мнения: 214
И аз исках Превенар 7, но няма ooooh!в момента има вече Превенар 13.

# 14
  • Мнения: 353
Здравейте,
повдигам темата, надявайки се  да ми дадете своето мнение!

До колкото разбрах, тази ваксина не предпазва от заразяване с бактерията, но спомага за по-лесното преодоляване на инфекциите, или изобщо да не се стига до усложнения?

Живо ме интересува какво са ви казали лекарите, когато сте я били, защото синът ми много тежко пострада миналата година от стрептококи пневмониае, а сега отново я изолирахме в носа!

Общи условия

Активация на акаунт