прием на лекарства по време на опити за зачеване

  • 3 592
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 607
Здравейте!!!Ще ви помоля отново за съвет.
преди около 5 дни се разболях - запушен нос,тресеше ме(предполагам имах температура) и малко ме болеше гърлото.Пих колдрекс,ефералган,аспирин с,аналгин.Сега чакам овулацията и незнам дали да правим опити.
Странното е,че този месец цикълът ми продължи по - дълго от обикновенно - 5 дни при нормални 3 - 4.
Моля ви дайте ми съвет.

# 1
  • Мнения: 62
при настинки е нормално да има закъснение в мц при мен редовно е така а за другото не мисля че лекарствата които си взимала трябва да те притесняват Simple Smile пожелавам ти скорошни 2 чертички   bouquet

# 2
  • Мнения: 375
Миналия месец и аз бях настинала и пих Терафлу, аспирин и парацетамол, но въпреки това правихме опити за бебе. Не се притеснявай излишно, важното е, че си се оправила и продължавате с опитите  Peace А колкото до закъснението подкрепям malka, че понякога от настинки и прием на лекарства цикъла закъснява. Успех!

# 3
  • Мнения: 607
Благодаря ви,че ме успокоихте.Наистина се бях притеснила заради тези лекарства.
Много ви благодаря и за хубавите пожелания.Стискайте палци!!!!!

# 4
  • Мнения: 14
Момичета - кокичета имам един въпрос ,дано има някой който може да коментира.Съпругът ми страда от астма,в момента я лекуваме ,вече четвърти месец пие комплекс от 7 лекарства и не се знае колко още ще продължи.Лекарствата са - кофергамин,белергамин,папаверин,новфилин,клемастин,дехидрокортизон и тобрадекс/капки/ и в добавка калмацин.Та въпросът ми е : /тъй като не успях за две седмици да открия каквато и да информация из нета ,дано пък има някой който да има представа/ - възможно ли е това коктейлче от таблетки да оказва някакво негативно влияние върху сперматозоидчетата ? или някакво инфо свързано с въпроса  за което и да е лекарство  . До тук открих само малко за дехидрокортизона . благодаря на всеки който се включи с коментар  bouquet

# 5
  • Мнения: 375
Милити, не съм компетентна по въпроса ти, но мисля, че най-добре ще е мъжът ти да попита лекаря, който е назначил лечението. Той със сигурност ще даде най-достоверно инфо по въпроса. Аз самата също имах такива размисли относно козметиката против акне и розацея, която ползвам. Говорих с кожната преди да започнем да бебеправим и ми смени кремчетата.  Peace

# 6
  • Мнения: 14
Да Шана ,ще го питаме ,но понеже е извън страната още две седмици ,пък нали знаеш като не се получава дълго време ,а уж сме направили почти всичко необходимо,почваме да търсим под вола теле, та викам да попитам тука може да има някой със сходен казус.
А нещо повече за дехидрокортизона някой да е научил?

# 7
  • Мнения: 607
Моят съпруг също пие хапчета за алергия - аериус,но не съм се сещала да попитам лекаря дали те оказват някакво влияние и негативни ефекти.Мислех,че само ако жената приема лекарства е вредно при евентуална бременност.И един въпрос от мен - екземата на единия родител може ли да се предаде на плода?

Общи условия

Активация на акаунт