Отговори
# 45
  • Мнения: 385
Момичета тази вечер ли ще си пишем желанията ?
Новолунието е утре, в 22.48 ч.

# 46
  • Мнения: 0
Благодаря Starlight' за уточнението Simple Smile. Искам само да попитам като си направя карта на желанията има ли значение кое къде ще го залепя(говоря за снимки или картинки)  или както си го усещам така да си я направя?

# 47
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Рози, благо-даря!  Hug
След като прочетох поста ти с въпроса "как", някак от вътре ми дойде и повторих, но за мен и с мааалко по-друг въпрос, доста по-дългичко формулиран. И кратичък списък с неща, просто защото беше късно вечерта. На другия ден просто всичко ми даваше знаци. Еднозначни, от моя гледна точка. Само дето нямаше "Прави едно, прави две, прави ...".

Великденските пости не започват ли след Сирни Заговезни?

# 48
  • Мнения: 1
Благодаря Starlight' за уточнението Simple Smile. Искам само да попитам като си направя карта на желанията има ли значение кое къде ще го залепя(говоря за снимки или картинки)  или както си го усещам така да си я направя?

По принцип има .... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=523181.msg16228243 ето тук всичко е написано добре. Но не се впрягай, а се забавлявай докато правиш картата!

# 49
  • Мнения: 1 422
Рози, благо-даря!  Hug
След като прочетох поста ти с въпроса "как", някак от вътре ми дойде и повторих, но за мен и с мааалко по-друг въпрос, доста по-дългичко формулиран. И кратичък списък с неща, просто защото беше късно вечерта. На другия ден просто всичко ми даваше знаци. Еднозначни, от моя гледна точка. Само дето нямаше "Прави едно, прави две, прави ...".

Моят досегашен период от тази година беше... наситен (да не се впускам в по-цветисти думички). То си личеше и от това, което ви спеделях  Rolling Eyes.

Вчера пак едно си мислех за тези четири дни, че ще правя, а друго се получи и то някои негови елементи така са се за...цветили, че само си повтарям "И това ще мине". Тъкмо бях приела, че някои проекти са приключени, а прилежащите им хора са готови да се оправят прекрасно сами и нещата избиха. На човек, който в рамките на 4 години съм виждала в много усложнени ситации как реагира и с хладнокръвие преодолява неочакваната промяна, просто не му издържаха нервите и рухна. Да, после се стегна, планирахме действията, предприехме мерки, но аз точно ама наистина точно предишния ден на едни хора бях разказала за съзнанието си за силата на този екип и стабилността на проекта и в този момент си дадох сметка, че не е точно така..... И това е само едно от нещата и то от тези работните, а другите, свързани с хората, със здравето, с живота......

Снощи (по-скоро тази сутрин посред нощ) седнах да си отметна малко моя си работа, че от задължения вече официални неофициалните ми идват много трудно за наместване и реализиране. Даже понякога част от нещата, с които се занимавам, така ми се иска да ги поеме някой друг. Сложно ми е в някои дни да мисля за всичко, просто забравям неща и в резултат този или онзи се цупи. Отдавна не бях сядала в тишината на хола си, малко аромалампа с това, кана с чай, едно от новите поларени одеала така за мекичко на краката и за около час и половина си свърших неща, които иначе ги правя сутрин преди излизане и в някои дни са ми проблематични като време. Но през цялото време ми стои като фон това, че имам да взимам едно значимо решение, което сякаш не ми говори. Просто отклик не получавам и не знам как да постъпя. Един ден съм ЗА, друг ден съм ПРОТИВ, но никой ден не мога да си напиша твърд списък с аргументи за едното или другото. И си поисках знак за отговор.

Днес цял ден беше като спряло време. Толкова неща свърших и пак имам усещането, че нещо става успоредно с мене и го изпускам. Добре, че поне сутринта започна с полунощна закуска с една от най-близките ми приятелки. Пратих всички всеки сам да се грижи за себе си и аз отидох 1.5 часа да съм с нея, защото тя е в течение на всичките ми чуденки и мисли. За съвсем други неща говорихме, но просто бях спокойна за тези минути. И много пъти в разговорите изникваше като нишка нещо, което за мен е силна мисъл: "Ако искаш отговор, задай въпрос вместо да даваш инструкция." Много пъти това изречение ми помага, макар и рядко да го цитирам на други хора, защото хората предпочитат да философстват дори по-въпроси, по които очакват от тебе насока. Странно е как все се случва това да изкристализира да кажем в работна атмосфера (че по-лесно се възприемат примерите като нямат личен елемент). Някой търси специалист, консултант или нещо подобно. Намира го, възлага му задача, от която като цяло не разбира особено много от начините на постигане на целта. И от този момент започва да контролира начина на изпълнение и да дава акъл на специалиста. Това примерно при инвестиционни посредници, ако се допусне, често пъти води до цялостна загуба в портфейла, защото се губи дългосрочното мислене и вместо да попиташ специалиста защо прави нещо и какво цели, ти сядаш да го коригираш в действията му, да му държиш сметка и да му даваш тесни директиви. Ако толкова нямаш доверие или просто изобщо не целиш да ползваш професионалист, няма лошо, но наеми си средно ниво персонал със стабилни качества именно в изпълнителството, не наемай "стратег". Това залитане го пъхвам тука, защото днес именно тези мисли ми дадоха възможност да разбера знака.

Аз имам сложен (за мене) принципен въпрос, но вместо открито да го задам и да приема отговора, правя уговорки за елементи от житието и битието, че по тях на части търся да разбера как да подходя. Че тогава аз съм за врачка, не съм за Вселената  Laughing. И като вдянах това (точно бях седнала след близо 38 часа с около 2 само сън) да почета малко, за да ми се отвинти главицата, започнах да внимавам в написаното в книгата. И отговорът си дойде сам. Дочитах "Дядо Прас" на Тери Пратчет и си дадох сметка, че моят отговор е във вярата. Бях изместила фокуса на важните неща на погрешно място. Частично и защото вече не вярвах в някои взаимоотношения, които много години за мен са били важни. И в рамките на следващите 5 минути, докато си се усмихвах, ми се обадиха по телефона двама от тези хора (с цитираните взаимоотношения). Единият уж нещо да ми сподели (трудно и притеснитено нещо, което борим тези дни и което той не знаеше, че вече знам от самия източник), но по-скоро да потърси от мене опора, че всичко ще се оправи. Другият (у когото е източникът на проблема и за когото се моля във всеки миг от две денонощия) - за да си поговори с мене, да ми разкаже актуалните подробности от проблема, да ми сподели някои решения, които е взел за бъдещето. Отдавна не си бяхме говорили просто така. Бях загубила вярата. Бях забравила. А сега си спомних вярата. И тя се върна.

Извинете, че стана дълго. Имах нужда. Вас си имам за тези неща, дори и само една да го прочете цялото. БлагоДаря й. На всяка една.

Аз вярвам! Амин!

# 50
  • Мнения: 2 280
РОЗИ,  bouquet..Радвам се за теб...Наистина прекрасна мисъл е изкристализирала..и..ефекта е.. Peace..
надявам се вече знаеш какдаси подредиш останалите мисли..

# 51
  • Мнения: 13
Здравейте момичета,
честит 3ти Март!

Harmony,  благодаря за новата тема!

МОЛЯ ВИ ЗА ПОДКРЕПА, Предстои ми важен симултанен превод и ми е за първи път, дано всичко мине по мед и масло!
Благодаря ви!
Обичам ви  Heart Eyes

# 52
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Благодаря за новата тема!

Тъй като наближава денят за искане на прошка - вместо запис, един цитат от друга тема:

Има ли песни за деня на прошката?

Георги Гоцев - Прошки

Боби Шапков - Прошки

Пепи Христозова - Прошка от сърце се дава

Стихотворението Прошка и обич - Рени Недялкова

Стихотворението Ръка за прошка- Дамян Дамянов

Сирни Заговезни и прошката - прекрасни .ppt файлове

Това е текстът на песента
Прошки или Песен на бегълците от Македония
изпълнява Георги Гоцев (Боби Шапков)
текст: Иван Кантуров


Хора от прошки се връщат
Ванчо на прошки отива,
ала сърце му се свива -
прошка от мъртви ще иска...

На път го срещна случайно
братанец, близка роднина.
Ванчо му прошката иска
и за баща си продума:

Припев:
Кажи ми речи, братанче,
прошката как да си взема
като земята не дума
и греха не прощава...

От как се татко спомина,
толкова време изтече...
Пред него аз прегрешил съм -
напреко думи изрекох...

Напреко и във сърцето
за неговата изгора,
за майчицата рождена -
България разделена...

Тате я искаше цяла -
свободна, силна, голяма...
Аз делях я с други
и се от нея отричах...

Припев:
Кажи ми речи, братанче,
прошката как да си взема
като земята не дума
и греха не прощава...

Знам тежки думи изрекох!
Род и родина отрекох!
Сега се връщам виновен -
от всички прошка да искам...

Не е точно за Сирни Заговезни (Прошки), но пък е за поисканата прошка.

# 53
  • Мнения: 90
Рози, твоя пост ми напомни на една книга "Вяра имам" на Мадлен Алгафари. Бях започнала да я чета. Може и да ти допадне.

Имам една молба към вас! Напоследък ми е изключително заето и нямам време да влизам в темата, нямам време дори пощата да си проверя пък какво остава за други неща. Та може ли някой да пуска темата следващите един два пъти, после нямам против пак да поема щафетата. Дано дотогава графика ми да се е улеснил. Ентусиасти?  Peace

# 54
  • Мнения: 1 652
medeyanewsm76 имаш моята повдкрепа! ще се справиш! newsm10
Чакаме хубави новини от теб!
Рози,, благодаря ти за това, което споделяш.Допада ми стилът ти, макар аз все още да не мога да се организирам и да задам добре моя въпрос към Вселената.Досега, когато съм задавала въпрос, не съм получавала отговор или не съм го разчитала.

Любов ви пожелавам!  петък е - планетата е Венера. Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 3 219
Здравейте, момичета Hug Скоро не съм  наминавала от тук, а и изобщо нямам много свободно време напоследък Confused. Имам нужда от малко помощ. Спомням си, че имаше някакви упражнения с визуализация за усмиряване на побеснели шефове, но не мога да открия подходящия линк на първа страница, може ли някой да ме упъти Praynig
Късмет и хубав ден на всички, Новолуние е  Laughing

# 56
# 57
  • Мнения: 1
Момичета по повод днешното НОВОЛУНИЕ - вие какво мислите да си направите днес?! Simple Smile
Аз лично мисля 25-те желания и да се поглезя 10 дни.

# 58
  • Мнения: 23
Кое е поглезването за 10 дни?  newsm78

# 59

Общи условия

Активация на акаунт