Тенджера под налягане?КАк да избера?

  • 14 316
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Моля, препоръчайте ми тенджера под налягане?Кои са добри - знам,че на пазара има китайски, турски, немски.И то къде да купя? Вие  какви имате и ползвате?


Мерси предварително! Grinning

# 1
  • Мнения: 238
Наскоро си взех Фагор от Технополис. Автоматично се затваря - нарочно исках такава, защото съм слаба в ръцете и тези, които са с навиване не съм сигурна дали добре ще ги стегна. До сега съм готвила телешко варено и зрял боб. Доволна съм от покупката - добре става храната, лесно се борави с тенджерата.
В Технополис има и други марки, но само Фагор имаха с автоматично затваряне. И моята е с 3 степени на защита.

Последна редакция: ср, 02 фев 2011, 23:43 от Mia66

# 2
  • Мнения: 1 125
имам на Tescoma- има 3 степени на защита, на много прилична цена около 170 лв. беше, лесно се затваря; не те съветвам да си купуваш евтина, има и немски на WMF- около 300 лв.; аз лично  си поднових тенджери, тигани, черпаци и всичко дребно за кухнята с тази марка и съм много доволна, имат сайт разгледай го за да разбереш повече за самата марка

# 3
  • Мнения: 1 341
За мен тенджерата трябва лесно да се отваря и затваря и да има таймер. Много улеснява таймера. В началото се чудех дали да давам още пари за това нещо, но сега не съжалявам. Моята е Тефал и е просто уникална, но е скъпичка

# 4
  • Мнения: 2 154
Фагор ,но е скъпа.

# 5
  • Мнения: 103
Е не мога да дам чак толкова пари за тенджера.
Нека да е качествена и на добра цена все пак.

Мерси

# 6
  • Мнения: 0
МИЛИ ДАМИ!АЗ САМ ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ.РАБОТИЛА СЪМ С РУСКИ ТЕНДЖЕРИ КОИТО СЕ ЗАВИВАТ ОТГОРЕ ТЕ СА НАЙ-ДОБРЕ ХЕРМЕТИЗИРАНИ.С ТЯХ СТАВА НАЙ-БЪРЗО И НАЙ- ИКОНОМИЧНО.РАБОТИЛА САМ И СЪС ПО СТАРИЯТ МОДЕЛ НЕМСКИ ТЕНДЖЕРИ.НАСКОРО МИ ИЗБИ АВАРИЙНИЧТ КЛАПАН НА НЕМСКАТА ТЕНДЖЕРА НЕСТАВАЛА ЗА РЕМОНТ.ЧЕТОХ ВЪВ ВАШИЯТ ФОРУМ ЗА ТЕНДЖЕРА ФАГОР И РЕСШИХМЕ ДА КУПИМ ФАГОР'КЛАССИК'.ПРИБИРАМ СЕ У ДОМА СЛАГАМ ДА СЕ ВАРЯТ СЪРМИЧКИ И КАКВО МИ БЕШЕ РАЗОЧАРОВАНИЕТО--ОТ СТРАНИ ИМА АВАРИЕН КЛАПАН КОЙТО Е ПОДВИЖЕН ,А НЕЗАСТОПОРЕН И КАКВО СТАВА ИЗЛИЗА ПАРАТА И ОТ 2 ТА КЛАПАНА И НЕМОЖЕ ДА СЕ СЪЗДАДЕ НУЖНОТО НАЛЯГАНЕ ЗА ДА РАБОТИ ХЕРМЕТИЧЕСКИ ТЕНДЖЕРАТА.НАПРАВО ПОЛУДЯХ ОТ НЕРВИ ,ЧЕ БЯХМЕ ДАЛИ 140.лв.ЗА ТОЗИ ДЕТО ДУХА.НА ДРУГИЯТ ДЕН СЛЕД БУРНИ ДЕБАТИ УСПЯХМЕ ДА ВЪРНЕМ ПРОСЛОВУТАТА ТЕНДЖЕРА.МАЖЪТ МИ ОТКРИ САЙТ НА Ф-МА'ЕЛЕКОМ'  ИМА РАЗЛИЧНИ МОДЕЛИ НИЕ СИ ПОРЪЧАХМЕ /Е КА -С 9/9 СА ЛИТРИТЕ/,А ИМА ОТ 5,7,9,.СТРУВА 72лв. и доставката отделно.ХЕРМЕТИЗАЦИЯТА Е ПЕРФЕКТНА .ИМА И СТЪКЛЕН КАПАК И РЕЗЕРВНО УПЛАТНЕНИЕ.ДОСЕГА НЕСАМ ИМАЛА ТОЛКОВА СПОЛУЧЛИВА ТЕНДЖЕРА.ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ КЪСМЕТ,ЗДРАВЕ И ЛЮБОВ.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 757
За мен тенджерата трябва лесно да се отваря и затваря и да има таймер. Много улеснява таймера. В началото се чудех дали да давам още пари за това нещо, но сега не съжалявам. Моята е Тефал и е просто уникална, но е скъпичка

Може би от две години Тефал не предлагат модела с таймер.Майка ми го има и е доволна.Аз така и останах без тенджера под налягане....но никога не е късно.

# 8
  • софия
  • Мнения: 757
Моята е на Фагор- 6 литра, с навиване е. нямала съм проблеми с нея, почти не я махам от котлона Laughing
Имам я от 7 години. Peace

# 9
  • Мнения: 193
Моята тенджера е от 3 години( Fagor Future) и съм много доволна.Видях,че цената и почва от 107 лв. в различни магазини.Поне 2 пъти в седмица готвя в нея.

# 10
  • Мнения: 413
Аз също използвах на Фагор и бях много доволна докато моя не я превъртя отгоре.
Струваше към 130 лв. Сега я използвам като обикновена тенджера.Другия път ще си търся с автоматично затваряне .Иначе грешка нямат и готвенето с тях е супер лесно.Варя всичко шкембе, език , боб , заек все неща които си искат време.

# 11
  • Мнения: 1
Здравей, аз наскоро (лятото) си взех тенджера под налягане от Технополис, от Ню Вижън, май беше щанда. Взех си някаква на Silampos беше на промоция тогава, 6 литра. Основното, което ме накара да си я взема е, че ми хареса на дизайн, много лесно се работи с нея и има резервни уплатнения, защото от някъде ми се наби, че за тези на Фагор трудно се намират в БГ резервни уплътнения. Има само едно копче (онова жълтичкото, което се вижда на дръжката) и като го щтракнеш е готово Simple Smile
Намерих я! Simple Smile Слагам линк
http://www.silampos.pt/catalogo/?bt=A&cat=571&tp=
Майка ми си купи такава 4 литра и от тогава не спира да я използва...много е удобна и приятна за работа.
 Добро решение, ако човек не иска тенджера със завиване.
Иначе май има една защита по-малко от тези със завиването, които ми предложиха там, вместо три, две защити...не помня точно, но можеш да попиташ...

# 12
  • Мнения: 210
Моята е от ТСМ, купувана е преди 3 години. Автоматично се затваря, мисля че е 9 или 10 литра. Тогава ми струваше около 80-90лв. (не помня с точност), но много оглеждах за такива тенджери и тази в ТСМа ми се видя най-сигурна. Тежка е, цялата е лята (т.е. няма заварки, спойки и т.н.) и е със защита. Има две степени на налягане/хемретизация. Варя боб за 7 минути, а див заек след 20 минути го вадя с решетъчната лъжица - изключително съм доволна от избора си. Майка ми и естра ми имат руски, но моята е на светлинни години пред техните. Имам и други уреди от ТСМа и съм много доволна от тях (ел. кухнеска везна, грил плоча, навремето касетофон със СД, ел. точило за ножове, уред за маникюр и доста други неща).

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт