Погребахме котка..

  • 15 232
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Добър Вечер! Много се извинявам,ако това не е правилния раздел за темата..
10 години гледахме едно персийско коте.Беше много възпитано,много привързано към нас, както и ние към нея. Напоследък много често си задавах въпроса,по какъв начин ще умре,дали достатъчно добре се грижим за нея..дали ще преживея загубата й,като се случи..и ето че този тъй неочакван и неприятен ден дойде..
Само преди 14дни котенцето ми умря от тумор/инфекция предизвикана от разгонване. ВЯРНО,че е само котка,но когато се привържеш към едно животинче,и поемеш всички грижи за него,да се чувства добре в домът ти,да е нахранено,да т еочаква с нетърпение на вратата...някакси е хубаво...като деца са..Мисля,че ако някога отново си взема животинче,на което да дам цялата си любов..никога не би било същото...то никога няма да замести пострадалото ми коте..Ох,може би ще ви прозвучи странно,но аз се чувствам МНОГО виновна за смъртта му Sad Confused Същият ден,когато умря,го гушнах и целунах..а то ме погледна ококорено(като се има предвид,че очичките му бяха полу затворени,не можеше да ходи-залиташе,не можеше да се храни,беше се вдървила)...та гушнах го,целунах го..а то няколко минути след това просто умря  Cry . В този ден бях БУКВАЛНО изпаднала във някаква депресия...никога до сега не бях плакала толкова много за едно животинче..и след това цяла вечер не спах,бях много стресирана,както и да е..това не е всичко! Другото,което ме притеснява е,че ВСЯКА вечер ,аз сънувам кошмари,а нея я сънувам буквално ПОЧТИ всяка вечер,и през денят ми се случват неприятни работи,и много конфликтни ситуации  Sad Confused. Ето снощи пак я сънувах..спомням си само,че лежеше на бюрото ми..май никога не е лягала там..само в/у монитора ми.Охх..  преди малко пак си поплаках за нея.. #Crazy Confused Cry Sad
На вас случвала ли ви се е подобна случка? Възможно ли е още да съм стресирана от случилото се,и за това да сънувам всяка вечер гадости,и нея..  Confused

# 1
  • Мнения: 249
Много ти съчувствам. Разбирам какво е да загубиш котето си. То си е член на семейството. Аз имам котка от 17г., беше на три месеца, когато я взехме. Преди няколко години се разболя от същата болест, но слава богу я оперираха успешно, буквално в последния момент.

# 2
  • Мнения: 0
Браво,радвам се за вас.
И моето щеше да има същия късмет,ако го бяхме завели на ветеринар на време или по-точно ,ако бяхме случили на такъв...мъчеха го с едни инжекции вместо да го кастрират,и накрая почна да се влошава,отганизма му заслабна.Имам чувството,че тея ветеринари ми убиха котето Sad. Спря да се храни,съвсем се предаде..ако просто го бяха оперирали,според мен всичко щеше да е окей ...Ама риска да не се събуди от упойката пак го има де ..а другия проблем беше,че котката ми беше анемична  Cry Охх защо все на меен..липсва ми Sad защо трябваше да умре ,нищо лошо не е направило животинчето Cry

# 3
  • Мнения: 323
Милото животинче..и ние имаме малко персийче,толкова е гальовно и мило/е ,надра лекооо мебелите/,но го обичаме много и е член на семейството.Жалко за загубата ви Cry

# 4
  • Мнения: 177
 Weary Наистина много тъжно,чак аз си поплаках докато чета.Аз когато бях малка и много плаках за едно коте и сега вече голяма и с деца още немога да се престраша да си взема какъвто и да е любимец, а толкова много обичам животните.
Аз мисля , че състоянието ти е напълно нормално след такава загуба, то си е член на семейството.Аз ти желая всичко хубаво от сега нататък, колкото и да е трудно.

# 5
  • Мнения: 15 379
Аз те разбирам. Напълно.

Първото ни куче умря на 13-годишна възраст. Получи сърдечна криза и буквално умря в ръцете ни. Беше като човек и абсолютно равноправен член на семейството ни.
Второто ни куче почина на 20 години, наложи се да го евтаназираме, беше с рак и множество разсейки, а беше и невероятно възрастен. Бях бременна със сина ми тогава, в 6-тият месец. Как го изживях тогава и аз не знам.
Сега си имаме разкошен 5-годишен котарак, който си е вменил, че съм му майка. Страшно го обичам, но зная, че в един момент ще се наложи да се разделим и с него.

А болката по загубата ще премине. Животното няма да забравиш, но някак чувствата се уталожват с времето и мъката се притъпява.

# 6
  • Мнения: 0
Благодаря ви много за подкрепата,и за споделените от вас истории!
Много съжалявам за вас,случват се и такива неща явно.Ние хората сме големи егоисти,защото животните са свикнали,като усетят ,че умират да се осамотяват,и съвсем се предават,смъртта не може да се избегне,защото тя е част от живота им,както и от нашият.Те не могат да ни кажат какво ги боли и т.н..съответно ние няма как да знаем...и понеже много си обичаме животинките и от егоизъм случайно да не ни заболи много,и да не се чувстваме виновни за загубата - веднага хукваме да търсим ветеринаря да ни спаси животинчето,ако ще й да е в последния момент.Ох,голям съм философ,няма що..хаха... Sad моята котка много мразеше да я водим на ветеринар,голяма страхливка беше..ама аз си я обичах такава каквато е. Уфф Sad
И все пак не разбирам,защо всяка вечер аз сънувам кошмари,и сънувам и нея?

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 22:12 от Sunshine92

# 7
  • Мнения: 625
Много време ще мине,но ще ти мине.Знам какво говоря.Поплачи си Hug

# 8
  • Мнения: 750
Вземи си папагалче.Малко ще цапа-ама поне ще имаш какво да правиш.Е,няма да те чака на вратата,но ще ти пее по цял ден и ще те разсейва.
Защо сънуваш котката си ли?Защото се е върнала от отвъдното и те преследва.Иска да те накаже задето си била лоша стопанка.Ще ти отмъсти рано или късно,че не си я завела на доктор навреме. Laughing
Споко бе дете.Я се усмихни.Все пак котката ти е умряла-не човек.
Аз бих дала котката си(ако имах такава) за да върна живота на всички мои близки които сега не са тук при мен.Ама нейсе...
Котка.Тя има 7 живота.Сега си живурка другаде а ти я оплакваш.Недей LaughingУчи си уроците и си свиркай.Живота е кратък.

# 9
  • Мнения: 1 844
Много тъжно наистина, съжалявам. Само човек, който е обичал животно и го приемал като член на семейството може да те разбере. За другите е.. просто котка, куче..
Разбира се, че е невъзможно да се сравнява със загубата на човек..въобще как ви хрумва това?!-но това не значи, че не боли.
Моето куче е още съвсем младо и здраво (пу-пу), но само като си помисля, че някой ден ще ни напусне..изпадам в депресия.
Бъди силна! Котето ти е на едно още по-хубаво място!

# 10
  • Мнения: 750
Бъди силна! Котето ти е на едно още по-хубаво място!

E кво му е хубаво на мястото дето е котето сега..умрЕло е.Къде е хубавата страна!?
Просто приемаш шамара който ти е ударила съдбата и продължаваш.Котка.Куче.Овца.Костенурка,умряла-умряла.Това е.Поплакваш-избърсваш сълзите и се усмихваш,че си още тук и дишаш.Продължаваш да се радваш на живота и без котката.
Колко котки са ми умрели...ако трябваше за всяка от тях да изпадам в депресии,то сега трябваше да съм в психиятрия.

# 11
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Съншайн, съжалявам за котенцето ти. И на мен са ми умирали много животинчета. Много съм плакала и обвинявала, че не съм направила достатъчно. Ако искаш да си говориш за всичко, свързано с котетата влез в Хоби, темата е Любители на котки. Един съвет - ако си вземете каквото и да е животинче, не си мислете как ще умре, ще боледува ли и подобни. Според мен тези мисли се материализират.   action032

# 12
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Съншайн, съжалявам за котенцето ти. Cry Домашните любимци стават част от семействата ни!Тежко е ,когато ги загубим! Hug

# 13
  • Мнения: 0
Съжалявам, че връщам темата, но..... моето почина от същото преди два дни.... и по-лошото е, че не почина само, а трябваше да го преспим.... Sad Аз не бях там, но като се прибрах.....не мога да се изкажа дори, голяма мъка е, не го пожелавам дори и на враговете си. Гледаш го от една шепа, а то е  едно невинно същество, толкова мило и нежно и изведнъж трябва да свикнеш с мисълта, че вече няма да го има.... не съм плакала даже за починали близки толкова... беше ми наистина най-доброто другарче.
Съветвам ви, никога не ги тровете с тези инжекции против разгонване! По-добре ги кастрирайте, но не й инжекции или хапчета! И гледайте да им давате повече домашна храна, манджички, моята писанка ядеше всичко, дори салати.
Надявам се когато дойде и моят момент да я видя на мястото, където отиваме всички, много ми липсва, има една огромна дупка в сърцата ни сега... Cry

# 14
  • Мнения: 37
Много съжалявам за животинката! ... На нас ни се случи през октомври да се разделим с един прекрасен черен дядо на 13 години! Много добре те разбирам ... В края на октомври обаче си прибрахме една прекрасна черна маймуна, която много ни забавлява! Не, че ще замести някой, но сме свикнали да има животинка вкъщи! ... Ще мине време и ще се успокоиш!

Общи условия

Активация на акаунт