Забравена дата на последна менструация

  • 5 223
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Мили мами!

Нещо се ошашках, защото датата на последната ми менструация всъщност не я знам. А ми предстои раждане в месец март. И са ми фиксирали една дата за термин, която за мен е супер странна и в крайна сметка няма връзка с цикъла ми.  Rolling Eyes Като казвам че няма връзка имам предвид, че аз не помня в юни да съм имала цикъл изобщо, а лекарката ми на прегледа на 1-ви юли и ми каза, че сигурно последния ми цикъл е бил на 15ти юни. И така го оставихме като дата. Плаващо положение.

Пиех доста дълго противозачатъчни и си имах цикъл, и в един момент ги спрях и цикъла ми изчезна. Тогава отидох на лекар и разбрах, че съм бременна. Но лошото е, че не помня датата на последния си цикъл , а и никъде не записвам кога идва ooooh!

Последният път като ходих на ехо доки ми каза , че бебето вървяло доста голямо, което ме навежда над мисълта, че сигурно датата на последния ми цикъл обърква малко нещата и сметките. Ще раждам секцио и затова се страхувам да не оплескам всичко с тази елементарна моя отплеснатост. И доколкото разбрах преносването на плода не е хич хубаво.

В крайна сметка как да разбера кога ми е бил последния цикъл? Доки - този, който ще води раждането, се води по някакви условни неща, които реално не са ми се случили в месец юни. Предишната ми док , която ме следи от години ми определи някаква дата, която хич не е точна. Поне с 15 дни има разлика все пак - доколкото си спомням - ако може да се разчита на собствената ми памет...
Кажете какво да правя? 
Редно ли е да искам секцио по-рано и дали изобщо док ще се съгласи на тая глупост...всъщност и на мен не ми се вижда редно.

Моля ви, помогнете ми! Някой имал ли е този проблем? Защото тук не става въпрос за 2-3 дни, а за близо две седмици, а може и повече...
 Praynig

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
Ако на 1 юли лекарката ти е потвърдила бременност, значи последната ти менструация не може да е била на 15 юни, а не по-къснон от 15 май. Ако обясниш какво се е видяло на 1 юли, ще можем евентуално да пресметнем ориентировъчна дата.
По принцип УЗ не може да изчисли точен термин и колкото е по-напреднала бременността, толкова по-неточни стават изчисленията. Ако бебето върви малко, няма да го носиш 10 месеца, защото УЗ така показва, все пак.
НАй-точната дата в твоя случай показват първите УЗ. ТОгава има най-малки отклонения от средното. Тоест виж данните от първите два-три прегледа и изчисли термин по тях. НАдявам се, че съм била сравнително ясна. Peace

# 2
  • Мнения: 6
 Hug Благодаря за съвета! Сега ще ровя из документите.
По принцип на 1-ви юли доки видя, че матката е доста уголемена, затова предположи, че съм бременна. Каза да отида след няколко дни, за да направим тест и тогава категорично станаха ясни нещата , а и се видя малката точица  Embarassed

Пак ще пиша.

Благодарности, desive!  Hug

# 3
  • Мнения: 378
Най-добре намери (на мен са ми в картона) размерите на бебчо от първия ултразвук и ги сравни с този календар http://www.ladypill.com/calendar.php
А ако последният ти цикъл е бил на 15 юни, по прости изчисления, овулацията ти е била на 29.06 и не знам каква бременност би се видяла на 01.07 newsm78

# 4
  • Мнения: 99
Здравей  Simple Smile
Аз си знам датата на последния цикъл, но пък при мен лекаря каза някаква дата на която е станало чудото, а то всъщност далеч не е така и си знаем точно кога се е случило! Оволацията не е точно фиксирано нещо, и даже да си имала цикъл на 15-ти не е гаранция, че си заченала на 29! Мисля, че колкото и каквито и изчисления да правиш трудно ще стигнеш до датата като не я помниш.
Пожелавам ти леко раждане и здраво бебче   bouquet

# 5
  • Мнения: 9 391
Здравей,
цикълът ти понякога пропуска ли, редовен ли е? Защото моя преди първата ми бременност лятото винаги пропускаше един месец. Така, като забременях първия път, според датата на последната менструация трябваше да съм бременна в 12 г.с., когато отидох на лекар, но на ехографа се видя, че съм бременна едва в 9 г.с. Така и определихме термина по ехографа.  Просто един път не съм имала цикъл и на следващата овулация веднага съм забременяла. Детето се роди 1 ден преди определения с ехографа термин.

# 6
  • Мнения: 9 451
Е,ориентировъчно не помниш ли кога си спряла противозачатъчните?
Ако са ти определели термин да речем 15 март и бебето върви напред има вероятност да не дочакаш определената дата за секциото,а да родиш по-рано.
Леко раждане!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Hug Благодаря за съвета! Сега ще ровя из документите.
По принцип на 1-ви юли доки видя, че матката е доста уголемена, затова предположи, че съм бременна. Каза да отида след няколко дни, за да направим тест и тогава категорично станаха ясни нещата , а и се видя малката точица  Embarassed

Значи на 1 юли още не е можело да се види нищо, имало е само съмнения- вероятно е било до 3-4 седмици от зачеването. След това мисля, че се вижда. Може би последният ти цикъл е от края на май месец.

# 8
  • Мнения: 705
В началните месеци на бременността е най-лесно да се определи гестационната възраст на плода, след това е по-скоро изкуство, отколкото точна наука. Така че се взема предвид първоначалния преглед. след това ехографското изследване дава доста отконенния.
Аз на твое място бих се притеснявала да не го извадят преди да е готово (може да има проблеми с адаптацията и дишането), отколкото да не го пренося. Хронологичното преносване не означава нищо. Нормално раждането трябва да се състои между 36 и 42 седмица. Преносване в истинския смисъл на думата се случва изключително рядко. Но така или иначе плодът се наблюдава и има начин да се установи дали нещо не е наред. Ако тръгне само, се считай за късметлийка.

# 9
  • Мнения: 16
Мили мами!

Нещо се ошашках, защото датата на последната ми менструация всъщност не я знам. А ми предстои раждане в месец март. И са ми фиксирали една дата за термин, която за мен е супер странна и в крайна сметка няма връзка с цикъла ми.  Rolling Eyes Като казвам че няма връзка имам предвид, че аз не помня в юни да съм имала цикъл изобщо, а лекарката ми на прегледа на 1-ви юли и ми каза, че сигурно последния ми цикъл е бил на 15ти юни. И така го оставихме като дата. Плаващо положение.

Пиех доста дълго противозачатъчни и си имах цикъл, и в един момент ги спрях и цикъла ми изчезна. Тогава отидох на лекар и разбрах, че съм бременна. Но лошото е, че не помня датата на последния си цикъл , а и никъде не записвам кога идва ooooh!

Последният път като ходих на ехо доки ми каза , че бебето вървяло доста голямо, което ме навежда над мисълта, че сигурно датата на последния ми цикъл обърква малко нещата и сметките. Ще раждам секцио и затова се страхувам да не оплескам всичко с тази елементарна моя отплеснатост. И доколкото разбрах преносването на плода не е хич хубаво.

В крайна сметка как да разбера кога ми е бил последния цикъл? Доки - този, който ще води раждането, се води по някакви условни неща, които реално не са ми се случили в месец юни. Предишната ми док , която ме следи от години ми определи някаква дата, която хич не е точна. Поне с 15 дни има разлика все пак - доколкото си спомням - ако може да се разчита на собствената ми памет...
Кажете какво да правя? 
Редно ли е да искам секцио по-рано и дали изобщо док ще се съгласи на тая глупост...всъщност и на мен не ми се вижда редно.

Моля ви, помогнете ми! Някой имал ли е този проблем? Защото тук не става въпрос за 2-3 дни, а за близо две седмици, а може и повече...
 Praynig

Спокойно , и аз бях така - не помнех кога ми беше датата на последния цикъл. Няма от какво да се притесняваш - не вярвам да има разлика повече от 10 дни, тъй като горе долу сигурно си спомняш кога е. А след това на ехографа, особено когато влезеш в 9-я месец на ехографа се вижда коаква е плацентата ти - личи си когато започва преносване на плода - тзапочва да ссе виждат точици по нея, така че доктора ти ще прецени.

# 10
  • Мнения: 6
Mили мами,
ходих на док и смятахме пак. Док ми обясни, че може термина да ми е само седмица по-рано.
Така че вече нямам притеснения за преносването Peace
Дано всичко да е наред и да си дочакам датата за секциото. Ако не - каквото бебо си реши  Heart Eyes

Маги 2010, това за точките в плацентата ще го следя и ще ги итам повече от тук натам за това - и наблюдаващия ме док и този, при който ще раждам. Благодарности   bouquet

Благодаря на всички за отговорите!  bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • Мнения: 3
i
Ако на 1 юли лекарката ти е потвърдила бременност, значи последната ти менструация не може да е била на 15 юни, а не по-къснон от 15 май. Ако обясниш какво се е видяло на 1 юли, ще можем евентуално да пресметнем ориентировъчна дата.
По принцип УЗ не може да изчисли точен термин и колкото е по-напреднала бременността, толкова по-неточни стават изчисленията. Ако бебето върви малко, няма да го носиш 10 месеца, защото УЗ така показва, все пак.
НАй-точната дата в твоя случай показват първите УЗ. ТОгава има най-малки отклонения от средното. Тоест виж данните от първите два-три прегледа и изчисли термин по тях. НАдявам се, че съм била сравнително ясна. Peace



здравеите аз мисля че на мен ми доиде за последно на 15 ти или 16 ти май там някаде на 4 ти или 5 ти юни бях си направила тест и беше отрицателен и на 18 ти юни беше положителен извинявам се че пиша след толкова много време може да сам полезна на някого

# 12
  • Мнения: 3
Ако на 1 юли лекарката ти е потвърдила бременност, значи последната ти менструация не може да е била на 15 юни, а не по-къснон от 15 май. Ако обясниш какво се е видяло на 1 юли, ще можем евентуално да пресметнем ориентировъчна дата.
По принцип УЗ не може да изчисли точен термин и колкото е по-напреднала бременността, толкова по-неточни стават изчисленията. Ако бебето върви малко, няма да го носиш 10 месеца, защото УЗ така показва, все пак.
НАй-точната дата в твоя случай показват първите УЗ. ТОгава има най-малки отклонения от средното. Тоест виж данните от първите два-три прегледа и изчисли термин по тях. НАдявам се, че съм била сравнително ясна. Peace
   



здравеите това е писано преди 8 години
ама едно нешто не мога да разбера смисъл такъв е че аз на мен ми доиде на 15 ти или 16 ти май месец и на 4 ти или 5 ти юни си направих тест беше отрицателен и на 18 ти юни  си направих и беше положителен ... така че не разбирам ако и е дошло на 15 ти май зашто пак юли месец да разбира че е бремена и то точица не може ли и юни да разбере ?

Общи условия

Активация на акаунт