На масата при кумове

  • 12 228
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Вчера едни много близки приятели ни изненадаха, като ни попитаха дали ще им станем кумове на сватбата им. Еее, не бях ме много изненадани, защото усещахме , че на там отива работа, но вътрешно се надявах все пак да не сме ние  Embarassed
Причините са:
1) не съм българка и нямам представа за български традиции , даже право хоро не знам как се танцува  ooooh!
2) с малко дете сме и няма кой да ни помага с подготовка , даже няма кой да ми гледа детето по време на сватба, не мога и да си представя на кого бих могла да го оставя  Rolling Eyes
3) и не на последно място е финансово положение. Точно сега смятам всичките си сбережения да влагам в собствения малък бизнес, за който мечтая от години, най вече защото съм безработна и никой не ме иска на работа с малко дете и аматьорски бг. язик  Crossing Arms

Как то и да е  Mr. Green оплаках се ви , но трябва да се взимаме в ръцете , все нещо ще измислим. Мъже ми не може да откаже, защото с бъдещия младоженец от деца са приятели и някога били обещали един на друг да стават кумове  ooooh!

Та докато ме тресе искам да ми помогнете с съвета, какво трябва да сложа на масата като идват вкъщи при кумове? Иска ми се да е нещо лесно, но и да е красиво,което мога да приготвя сама с детето под мишницата   ooooh! Еее, все ще намеря да загърбя някой приятели да помагат де  Mr. Green

Има време , но искам да преценя дали ще се справя с тази отговорност.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 22 867
Alyona, толкова е различно в различните краища на страната, може би някой близък от вашия град или роднини на съпруга ти ще могат да кажат по-точно какво се прави. Ако имаш време, погледни тоя сайт, има и форум. А щом сте близки приятели, просто можете да се разберете помежду си за много от нещата по свадбата.

Слагат обикновено мезета нарязани, луканки, колбаси, кашкавали, сладки, безалкохолно, вино, ракия.

Ще се включат и други момичета, не се притеснявай, ще се справиш. Peace  bouquet

# 2
  • Мнения: 5 001
Альонка...няма страшно...
Приеми го като коктейлна маса и готово....
Баница нарязана на хапки, сандвичи-хапки,мезета най-различни,малки коктейлни кюфтенца,сърмички,слатки,туршийки....Такива неща....Питиетата са ясни....

Ако има някакви ритуали да се спазват(това ще си го уговорите с младоженците) тогава ще питаш конкретно за самата област,град и т.н. какво е прието....
Няма страшно!  Hug Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 1 731
Първо :Честито за оказаната чест! Hug
Не се притеснявай.Според мен да си поръчаш да ти приготвят кетъринг-хапки,хем няма да се занимаваш,хем ще е красиво.Сигурно във Каварна правят някъде.В Балчик правят такива в супермаркета и става много красиво.И хапките ,и мезетата може да ти ги нарежат и оформят. Heart Eyes Не е и скъпо.После както казва и Мастър4ето-баница на хапки,сладки готови,питиетата и това е .Другото е много настроение и усмивки! Party Party

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 386
Първо трябва да се разберете дали ще има взимане на кумовете от вкъщи. При някои сватби направо се срещат в гражданското за подпис. Ако ще посрещаш, тогава те съветвам да подбереш мезета и салати, които могат да се приготвят предния ден и да не ти е натоварено в деня на сватбата.
 Например:
салата Слънчоглед,или редена, или палачикова солена торта
топчета от сирене
крекерите на Ксения
канелени пръчици
ядки
сладкиша с маойнеза на Сладка Хапка (може и като мъфини)
 На другия ден си подреждаш готово нарязани сухи мезета,сладки и се зареждаш с добро настроение

# 5
  • Мнения: 112
Ние като кумувахме - два пъти до сега- се разбрахме с младоженците, че няма да идват вкъщи, а направ у булката се чахаме. Но ако държат да дойдат у вас, вече са ти дали съвети. Само бъди спокойна и се наслаждавайте на празника и оказаната чест. Кумовете купуват булчинския букет и питката в църквата - тове е при нас, ако те интересуват тези подробности.

# 6
  • Мнения: 125
благодаря ви момичета  Hug
Лабрекс , четох до посред нощ  Mr. Green и ми светна някой неща.  Mr. Green
bilqna да. ще има взимане на кумове от вкъщи, всъщност сме комшии,  през една къща живеем с младоженица, а и булка ще се взима най вероятно от къщата на младоженица, защото тя е от София  Mr. Green Затова не ми е удобно да ги помоля да прескочим трядиция с взимане на кумове от вкущи  Confused
значи, поне разбрах, че не трябва да правя маджи   Laughing
tonnny , ще питам в някой магазин тук дали правят плата с мезета, наистина ще ми е от помощ.
bilqna ще потърся рецепти, че трябва да се направи няколко репетиции по рецепти  baby_neutral а и украса  Whistling искам и да изглежда красиво "Что бы не упасть  в грязь лицом"  Mr. Green

# 7
  • под тепетата
  • Мнения: 9 386
Не бой се, ще помагаме  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 184
Скъпа,точно така само мезета и питиета слагаш и в единия край на масата слагаш чашки и салфетки като на шведска маса.Аз те съветвам да вземеш да гледаш някоя сватба на диск,за да видиш обичаите!УСПЕХ!!! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 125
Благодаря ти kati4ka , изобщо не се сетих за това  newsm78
Бях ме на скоро на сватба , но ние не ходих ме при кумове, защото сообразявах с моето бясно дете и режима му  Mr. Green. Изобщо пропуснах половин сватба докато гоних навсякаде детето си  #Cussing out . Та трябва да взема диска им  Hug

Ние вече ставах ме кумове на едни наши приятели, но понеже те от друг град, не идваха във нас . А и булката беше рускиня, та традиции на сватбата бяха с руски уклон  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 678
Ето ти две снимки на маси,имам и още когато съм свободна ще кача и тях..
http://media.snimka.bg/7829/021912711.jpg
http://media.snimka.bg/7829/021912723.jpg

# 11
  • Мнения: 122
Alyona
записвам се в темата ти  като преживяла едно такова весело и незабравимо събитие и като бъдеща кума за втори път   Mr. Green

преди две години кумувахме и да ти кажа си реших проблема така:
купих мезета ( но ги накарах в магазина да ми ги нарежат )
малко готови сладки - въпреки че в сладките ми е страста - нямах време тогава да правя.
купих и плодове - банани, киви, ягоди ... не си спомням точно какво ( ако намеря снимка ще кача) нарязах ги и сложих такива малки саби за хапки - всеки да си взима каквото си иска.
бонбони
алкохол и безалкохолно
това беше
Все пак гостито при кумoвете е не повече от час и всичко е на крак и няма нужда да се престараваш и да слагаш големи маси.
Сега за бъдещото ни кумуване пак мисля така да постъпя   Peace
но ще следя и тук  Embarassed за някои бързи идейки   bouquet

Последна редакция: пт, 31 дек 2010, 15:25 от toniak

Общи условия

Активация на акаунт