Отговори
  • Мнения: 472
Понеже се разчетох и видях,че се обсъжда подобно нещо,та нека всяка една от нас споделите най-най-любимите си рецепти за супа,основно ястие и десерт  Hug

Ето и моите Simple Smile

Супа:
Крем супа от леща по турски:
Продукти:
200 - 250 г оранжева леща(става с обикновенна,аз такава ползвах)
50 г масло или олио
1 глава лук
2 кубчета пилешки бульон или уни подправка
50-80гр ориз
1 голям морков
7-8 скилидки чесън
Наситненият лук,чесъна  и моркова се запържват в предварително загрятото масло или олио , за 3-4 минути. Постепенно се налива ледено студена вода /1,5 -2 /. Стриват се бульоните и се изсипва лещата и ориза. Вари се 20-30 минути на тих огън, под капак., след което добавям сол, джоджен, риган и босилек на вкус. Добавям червен пипер (1/2 ч. лъжичка) и доматено пюре (1 супена лъжица). Оставям да ври още малко с подправките и пасирам..Поднася се с лют червен пипер.

Основно:
Постно прясно зеле

Продукти:
1 средно голяма зелка
1 морков
1 глава лук
1 малка глава чесън
копър
2 домата или 150мл. домати
червен и черен пипер
Варя  нарязаната на ивици зелка в малко подсолена вода да поомекне след,което добавям нарязаните на ситно морков,лук,чесън и домати.Добавям 3-4 супени лъжици олио,червен и черен пипер на вкус и задушвам под капак на слаб огън до готовност.Накрая прибавям нарязания копър и поднасям с чесън.

Десерт:
Палачинки

Продукти:
3 яйца
2ч.ч. прясно мляко
1ч.ч. пресято брашно с връх
щипка сол
1 ванилия

Разбиват се яйцата.Към тях се прибавя млякото,солта и ванилията.Разбиваме хубаво и прибавяме брашното.Печем в тефлонов тиган без мазнина.

Моите са много елементарни,но пък ужасно вкусни...абе класика Simple Smile  Mr. Green

Последна редакция: сб, 18 дек 2010, 18:05 от Данитка

# 1
  • Мнения: X
Най-най-любимите ми десерти са три,като не мога да кажа кой е по-по-най,защото и трите ми харесват толкова,че трудно спирам да си взимам още и още,а именно-сладкиш с бисквити на Фукла ,карамеленият сладкиш на Лео и тарталети с плодове на Трейси.

# 2
  • Мнения: 5 001
Моите любими супи,основно и десерти са много и ги комбинирам според вкусовете,сезона и предпочитанията какво ни се яде....Не мога да посоча само три неща.... Crazy Crazy Crazy

Супи:
*топчета
*телешко варено
*борш
*картофена или гъбена крем супа
*спаначена
*пилешка

Основни
*лозови сърми
*зелеви сърми(кисело зеле) - през зимата
*миш маш -през лятото
*шилешко с картофи
*пияно пиле
*вареники
*пълнени чушки........

Десерти:
*мляко с ориз
*мляко с грис
*ашуре
*сладкиша с кайсии на Селма
*бисквитена торта
*крем ванилия
*кекс със сухи плодове
*.....

# 3
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Много хубава тема Hug.

Моята любима супа напоследък е норвежката гъбена супа:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269708.0

За основно ястие любимо ми е Пиле по милански :

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/11/blog-post_29.html

Десерт - имам много любими десерти, но ще спомена само няколко:

Ето тази торта на Лео ми е любима :

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/10/blog-post.html

И тази домашна торта е много любима у нас :

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/04/blog-post.html

И Тирамису-то на Танита, страхотно :

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/06/blog-post_26.html

Спирам дотук, че ми се прииска да правя много торти Crazy.

Данитка , копирах си рецептата за зелето Wink.

pure elixir , първите два сладкиша и на мен са ми любими, а тарталетките не съм правила Sad.

TheNMaster , всичко , което си изброила го хапвам с удоволстие Hug.

# 4
  • Мнения: 472
Аелис Радвам се,че се е харесала  Hug
Аз мисля да пробвам пилето по милански  Crazy Но сама ще си го ям,мъжът ми е веге от повече от година  Crossing Arms

TheNMaster  Би ли пуснала и рецепти към любимите нещица  Peace То това е основнаата идея на темата,а не само да ги изброим  Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
Аелис,пробвай тарталетките някой път,малко е да кажа,че са разкошни.Само ги охлади добре преди консумация. Peace

# 6
  • Мнения: 472
Аелис,пробвай тарталетките някой път,малко е да кажа,че са разкошни.Само ги охлади добре преди консумация. Peace
И на мен много ми харесаха,но нямам подходящи форми  Thinking тоест имам,но са на вилата,а там чак ще ходим на пролет.Та става ли в хартиени форми за мъфини  newsm78

# 7
  • Мнения: X
Аелис,пробвай тарталетките някой път,малко е да кажа,че са разкошни.Само ги охлади добре преди консумация. Peace
И на мен много ми харесаха,но нямам подходящи форми  Thinking тоест имам,но са на вилата,а там чак ще ходим на пролет.Та става ли в хартиени форми за мъфини  newsm78
Не,няма да са подходящи само хартиените,защото стават по-тежички от мъфините.Щом имаш хартиени кошнички,нямаш ли форма с гнезда за мъфини за тях?Т.е. не е задължително да ги правиш във форми за тарталети,аз даже нямам такива,правя ги в силиконката за мъфини.Иначе можеш да ползваш капсулите,но ги сложи в чашки за крем-карамел или дуралексов сервиз за кафе. Peace

# 8
  • Мнения: 472
Аелис,пробвай тарталетките някой път,малко е да кажа,че са разкошни.Само ги охлади добре преди консумация. Peace
И на мен много ми харесаха,но нямам подходящи форми  Thinking тоест имам,но са на вилата,а там чак ще ходим на пролет.Та става ли в хартиени форми за мъфини  newsm78
Не,няма да са подходящи само хартиените,защото стават по-тежички от мъфините.Щом имаш хартиени кошнички,нямаш ли форма с гнезда за мъфини за тях?Т.е. не е задължително да ги правиш във форми за тарталети,аз даже нямам такива,правя ги в силиконката за мъфини.Иначе можеш да ползваш капсулите,но ги сложи в чашки за крем-карамел или дуралексов сервиз за кафе. Peace
О супер Simple Smile Ами нямам за мъфини форма,слагам ги в чашките за крем карамел,щом така става още тези дни ще докладвам,че днес майсторя баклава,дано тази година не се изложа  Rolling Eyes Embarassed

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Само се записвам сега, после ще добавя рецепти  Peace

Общи условия

Активация на акаунт