Подсъзнанието може всичко 34 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 75 265
  • 714
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 630
Ленни,благодаря ти за темата.  bouquetВинаги са толкова красиви,с подбрани мисли и цветове-с удоволствие отварям първа страница!Благодаря ти за труда който влагаш при оформянето на всяка нова тема и няма да забравя как преработи всички линкове,когато темата беше архивирана за да можем отново да ги намираме с едно кликване-огромен труд! Това е първата тема в която пиша ,не знаех как да вмъквам линкове,цитати и др.неща,които са елементарни,стига да знаеш как.Ти черпеше по повод и аз много исках да ти изпратя някаква по красива картинка-рових търсих как става с търсачката накрая намерих алгоритъма и  вмъкнах това което исках.Не е кой знае какво,но исках да ти го кажа.Естествено,че се съобразявам с желанието ти да не продължиш-това си е твое право.  Heart Eyes bouquet

Понеже сме на вълна поезия ето нещо от Омар Хаям в съзвучие с това което сте писали :

   Как нежно вятърът целува на розата страните,
Как светли са лицето мило, поляните, реките!
Отминалото не обсъждай! Изтляха му следите.
Живей щастливо във момента! Как хубави са дните!

    

# 31
  • София
  • Мнения: 0
РЕЗЮМЕ "За енергийното здраве"

източник: http://bg.netlog.com/ivelina_todorova/blog/blog...-

Стресът е следствие на важността.
Можем мигновено да се отървем от него — просто трябва да се откажем от важността.


Да се поддържа тя е безполезно и вредно.
В какво се състои тя, лесно ще определим във всеки конкретен случай.
Напомнете си: отхвърляйки важността, вие се освобождавате от напрежението и можете да действате ефикасно.
Трябва да си давате сметка, че повишеното значение винаги работи против вас.
Съзнателно се опитайте да намалите важността на проблема – по-важните сте самите вие и вашето здраве и хармония, нищо друго не е толкова важно и значимо и проблемите винаги имат разрешение.
Ако сте свикнали да обръщате внимание на състоянието на душевен комфорт, няма да ви е трудно навреме да си спомните.

Всеки път, когато изпитвате дискомфорт, се попитайте – защо? Къде съм повишил значението? Колкото и „важно” да е за вас, откажете се съзнателно от важността.
Постъпвайте единствено в рамките на изчистеното намерение.
Само в този случай ще действате ефикасно.


За да добиете имунитет срещу стреса, е необходимо да замените стария навик да се напрягате по всеки повод със състоянието на релаксация.
Отпуснатото състояние не означава вялост или апатия.
Това е състояние на хармонично съществуване в околния свят, на равновесие.
То предполага липса на вътрешна и външна важност:
аз не съм лош и не съм добър – светът не е лош и не е добър; аз не съм жалък и не съм значителен – светът не е жалък и не е значителен, и т.н.


За да отворите каналите на енергията, е необходимо да се научите да влизате в състояние на релаксация във всякаква обстановка, макар и за кратко време.
Мускулите се управляват не от думи, а от намерения.
Повечето мускули можете да отпуснете съзнателно, стига да им обърнете внимание.


Без да бързате, но и енергично преминете с мислите си през цялото тяло и отпуснете блокажите. Представете си, че кожата ви е обвивка, която внезапно се нагрява отвътре.
Фокусирайте вниманието си върху повърхността на тялото си.
Представете си по желание, че кожата ви се нагрява или чувствате мравучкане или енергийно пощипване. Главното е да усещате, че имате кожа. А сега почувствайте, като че ли енергията прелива по цялата повърхност на тялото като проблясъците по сапунен мехур.
В този момент вие сте част от Вселената и сте в равновесие с нея.
Не е необходимо непременно да усещате нещо особено. Всеки човек чувства различно. Не е нужно изобщо да се стараете. Направете го сякаш между другото, но решително. Интегралното усещане на повърхността на вашето тяло с преливащата се по него енергия представлява именно състояние на релаксация, равновесие и единение с околния свят. След няколко опита това ще става мигновено и скоро ще влизате в състояние на релаксация толкова лесно, все едно че скръствате ръце на гърдите си.

http://bg.netlog.com/Alina_KA_13/blog/&page=2

Как да прекратим развитието на болестта още в зародиша

От Енергийната медицина на Дона Идън
Ако почувствате, че се разболявате, можете да прекратите развитието на болестта още в самото начало с помощта на няколко добре подбрани енергийни техники. Описаните по-долу техники може да се прилагат поотделно или заедно. Първите три могат да се правят и без партньор. (Време — от 5 до 20 мин.)
1. Направете упражнението Отделяне на небето от земята.
2. Направете Окачване и Трите потупвания.
3. Масажирайте невролимфатичните си точки за детоксикация на тялото






4. Ако сте с приятел, направете Гръбначно енергетизиране.
5. Ако сте с приятел, направете почистване на чакрите.



http://bg.netlog.com/Alina_KA_13/blog/tag=%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0% … D0%B4%D1%8A%D0%BD

В този блог има много интересни материали .Ето тук
http://bg.netlog.com/Alina_KA_13/blog/&page=1

Последна редакция: сб, 18 дек 2010, 17:58 от nvesela

# 32
  • Мнения: 630
Понеже стана дума за правилното дишане в спиралата има книга на Йогa  Рамачарака -" Наука за дишането".Преди време ми попадна,когато се заинтересувах от мудрите. Обяснени са правилните начини на дишане според автора.

Последна редакция: сб, 18 дек 2010, 15:18 от Sweta

# 33
  • Мнения: 65
http://www.youtube.com/watch?v=MCK1jBfRVsE - тука май го правят със смяна на ноздрите без задържане, но може малка пауза да се прави след вдишването, като през това време и двете ноздри да ги затваряме с пръсти.

# 34
  • Мнения: 10 698
http://www.youtube.com/watch?v=MCK1jBfRVsE - тука май го правят със смяна на ноздрите без задържане, но може малка пауза да се прави след вдишването, като през това време и двете ноздри да ги затваряме с пръсти.

Интересно и полезно  Peace
Благодаря  Grinning

# 35
  • Мнения: 65
само малка добавка - да се прави на празен стомах:) или поне час и половина след ядене или пиене. Сутрин рано преди закуска най-добре.

# 36
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
  bouquet Благодаря

# 37
  • Мнения: 90
Запис   bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 369
малко Хорхе Букай  yes Simple Smile

бях прекарал голяма част от живота си,
търсейки някой друг да ми каже какво е добро и какво лошо.
търсех да видя себе си в погледа на другите.
търсех вън от себе си това, което всъщност винаги е било в мен.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 956
Запис и Благо-Даря   bouquet

# 40
  • Мнения: 3 034
simplyaven, тъкмо щях да питам за хороскопа, благодаря Hug

 Peace Успех, аз имам още едно-две нещица да добавя в Новогодишната нощ и пускам.  Grinning

Благодаря ви за чудесните стихове, имах предвид, че Неруда пише извънземно, просто израз.  Laughing

# 41
  • Мнения: 1
Като потвърждение на думите на VoX и понеже той бе човекът, който ми каза как да правя това упражение искам да споделя, че наистина има разлика .... някак си се чувстваш по-спокоен и уравновесен , но това иска постоянна работа. Дишайте винаги през носа - това е по принцип,а и някъде го бях прочела наскоро!!!

# 42
  • Мнения: 0
Присъединявам се и аз! Страхотна тема!  bouquet

# 43
  • Мнения: 146
Благоддаря за темата!   bouquet
Благодаря че ви има!  Hug
Благодаря за Неруда  Heart Eyes

Ето мако дишане от моя йога учител:
http://www.karieri.bg/karieri/blog/723427_ioga_v_ofisa/
 Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 0
ТРИТЕ ПОТУПВАНИЯ
Известни точки върху тялото, когато ги потупаме с пръсти, влияят на енергийното поле по желан от нас начин, като изпращат електрохимични импулси към мозъка и освобождават невропредавателите. С потупване върху три специфични комбинации от точки, техника, наречена от мен „трите потупвания", вие активизирате цяла последователност от реакции, които действат възстановително при умора, увеличават вашата жизненост и поддържат силата на имунната система при стрес. Инстинктивно ще започнете да разбирате кога имате нужда от това потупване. Освен това не се задълбочавайте твърде много да търсите точното разположение на тези точки. Използвайте няколко пръста, за да потупвате описаната област, и ще уцелите точното място.

ПОТУПАЙТЕ ТОЧКИТЕ К-27
Акупунктурните точки са малки центрове на електромагнитни и още по-фини енергии; те са разположени по хода на четиринайсет меридиана. Точките К — 27 са 27-ия чифт акупунктурни точки върху бъбречния меридиан. Потупването или масажирането им е просто упражнение, което:
• Ви енергетизира, ако сте сънливи
• Ви фокусира, ако трудно се концентрирате
Това са ключови точки, който влияят върху всички енергийни пътища. Работата с тях изпраща сигнал на мозъка да настрои енергиите ви така, че да се чувствате по-будни и действени. Нека потупаме нашите точки К — 27:
1. Поставете пръсти върху костта на ключицата. Плъзнете ги към центъра и открийте леката изпъкналост, където свършва костта. Спуснете се около 2.5 см по-надолу от това място и малко встрани към К — 27. Повечето хора тук имат лека вдлъбнатина, където потъват пръстите.
2. Потупайте и/или масажирайте точките внимателно, докато дълбоко поемате въздух през носа и издишате през устата. Продължавайте около двайсет секунди.



ПОТУПАЙТЕ ТИМУСНАТА СИ ЖЛЕЗА
Потупването върху зоната на тимусната жлеза е проста техника, която:
• Събужда енергиите
•Усилва имунната система
• Увеличава жизнеността и силата
Тази техника помага, ако се чувствате атакувани от негативни енергии, при простуда, за борба с инфекция или в случай, че имунната система е провокирана по един или друг начин. Тимусната жлеза се намира на около 5 см под точките К — 27, в центъра на гръдната кост. Тази жлеза е надзирателят на имунната система. Потупването върху тимуса го събужда и пренарежда.
1. След като сте потупали върху К — 27, придвижете пръсти 5-6 см по-надолу, в центъра на гръдната кост
2. Дишайки дълбоко, леко потупайте тимусната точка с четирите пръста на едната ръка за около 20 секунди.
Много хора автоматично потупват тимусната си точка, когато са в стрес. Обръщали ли сте внимание как хората се хващат за средата на гърдите си, когато са се сблъскали с емоционален шок; или как галят това място, ако чувстват, че ще припаднат? Така че постъпете като Тарзан и потупайте върху тимусната си жлеза, преди да се потопите в някоя предизвикателна ситуация.

3. ПОЗИЦИЯ „УЕЙН КУК"

Когато съм претоварена, истерична, нямам яснота в дадена ситуация, не мога да внеса ред в живота си, налага се да се конфронтирам с някого или съм разстроена от нечия конфронтация към мен, използвам позиция „Уейн Кук". Тя е наречена на Уейн Кук, един от пионерите в областта на биоенергийните силови полета, открил метода, който адаптирах и излагам тук. Дори когато сте толкова разстроени, че не можете да спрете да плачете, имате желание да захапете някого и да крещите, потънали сте в отчаяние, чувствате, че сте на предела на издръжливостта си, упражнението ще премахне стресовите хормони от тялото ви. Почти светкавично се усещате по-малко натоварени и не толкова луди. Позиция „Уейн Кук" помага да:
• Подредите вътрешния хаос
• Виждате позитивни перспективи
• Фокусирате съзнанието си по-успешно
• Мислите по-ясно
• Учите с по-голяма вещина.За да извършите упражнението „Уейн Кук", седнете удобно на стол, с изправен гръб. (Време — около две минути.)



1. Поставете дясното си стъпало върху лявото коляно. С лявата ръка хванете десния глезен, а с дясната — изпъкналата част на дясното ходило (фиг. 6а).
2. Бавно поемете въздух през носа, като го оставите да повдигне тялото ви. Едновременно с това дърпайте крака си към вас, предиз¬виквайки обтягане. При издишване бавно изпуснете въздуха през устата и оставете тялото да се отпусне. Повторете четири-пет пъти.
3. Сменете краката. Поставете лявото стъпало върху дясното коляно. С дясната ръка хванете левия глезен, а с лявата — изпъкналата част на лявото ходило. Дишайте по същия начин.
4. Оставете краката в нормално положение и съберете върховете на пръстите на ръцете така, че да образуват пирамида (фиг. 6б). Пос¬тавете палците си върху „третото око", точно над моста на носа. Бавно поемете въздух през носа. След това бавно издишайте през устата, като позволите на палците да се придърпат встрани по челото, опъвайки кожата.
5. Върнете палците си върху „третото око". Бавно отпуснете ръце надолу, събирайки ги в молитвена поза, като същевременно дишате дълбоко. Върнете се към нормално дишане.
Уейн Кук изтъква ефикасността на тази техника при лекуване на дизлексия и заекване. Упражнението свързва енергийната верига по начин, позво¬ляващ свободното протичане на енергиите през тялото. Стресът води до доминиране на задната част от мозъка над челната. Мислещата част от мозъка се обръща. Дълго преди еволюцията на главния мозък вегетатитната нервна система опазвала нашите предци в ситуация на заплаха. Реакциите били ав¬томатични, непреднамерени, естествени. Съвместната дейност на главния мозък и вегетатитната нервна система обаче, съвсем не е природно постижение. Позицията „Уейн Кук" помага на енергиите на тези две отделни системи да работят в по-добра хармония. Тя помага и при широк диапазон психологически проблеми, включително объркване, обсебване, различни затруднения, дезорганизация, депресия и необоснован гняв. Освен това упраж¬нението засилва енергийния интегритет в тялото, правейки го по-малко уязвим към външните влияния, като замърсяване на околната среда и токсични енергии.
Щом енергиите са блокирани, езикът също блокира. Слушателят често не получава информацията, която се опитвате да му изложите, защото тя попада в капана на енергийния хаос. Енергията на говорещия може да подейства приспивно на слушателската аудитория или да отклони вниманието й. Енергийният удар е мигновен и често остава извън съзнанието на слушателя. Ако проведете енергийно тестуване сред публиката на оратор, чиито енергии са блокирани, ще видите, че резултатите са слаби. Енергийният блокаж е заразен.

4 . КОРОННО ИЗДЪРПВАНЕ

По естествен път енергията се натрупва на върха на главата и може да се получи застой, ако не излезе през коронната чакра — енергийната спирка в теменната част на главата. Коронното издърпване освобождава тази акумулирана енергия. Изчиства ума от излишните паяжини и успокоява нервната система. Често премахва главоболие или стомашна болка, причинена от стрес. Коронното издърпване:
• Освобождава менталното задръстване
• Освежава ума
• Отваря коронната чакра за по-висше общуване
Коронната чакра е вратата, която ни свързва с по-висшите космически енергии, с духовния амниотичен поток, заобикалящ и поддържащ всеки един от нас. През годините много хора са ми казвали, че коронното издърпване е дало възможност на цялостния им интелект да достигне до трансцедентни източници на информация. То чисти главата и съзнанието, като отваря място в черепа, за да може енергията да се движи свободно. Напомня ни да се присъединим към света на коронната чакра, който ръководи нашата духовност.
Все повече расте броят на хората, които са гладни да получат това вдъхновение и напътствие и да се почувстват напълно свързани с природата, Бог или както са си избрали да наричат огромната картина на съществуването. Докато извършвате коронното издърпване, дишайте дълбоко, навътре през носа и навън през устата. (Време — около петнайсет секунди.)


1. Поставете палците си върху слепоочията, отстрани на главата. Свийте пръсти и поставете върховете им точно над центъра на веждите .
2. Бавно, с лек натиск, издърпайте пръсти встрани така, че да опъне¬те кожата над веждите.
3. Придвижете пръсти нагоре, към средата на челото и повторете об¬тягането.
4. Отпуснете пръсти на линията на косата и повторете обтягането.
5. Продължавайте по същия начин със свити пръсти, които се движат над всяко едно от следните местоположения:
а. Пръстите са на върха на главата ви, като малките пръсти се намират на линията на косата. Натиснете леко и издърпайте ръцете си встрани една от друга, като че ли разполовявате главата си на две части .
б. Придвижвате пръсти към центъра на главата, отново натискате леко и издърпвате ръцете една от друга.
в. Пръстите са на извивката върху тила на главата ви, отново същото издърпване. Повторете всяко спъване един или повече пъти.

http://bg.netlog.com/Alina_KA_13/blog/tag=%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0% … D0%B4%D1%8A%D0%BD

Общи условия

Активация на акаунт