За съхранението на сиренето.

  • 12 011
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моля споделете как съхранявате сиренето? Аз ли нещо не правя като хората или сиренето в днешно време е скапано...  newsm78 Съхранявам го в затворена кутия, във вода. Ако не го изкисна ми е много солено и пожълтява и изсъхва. А във вода на 2-3 ден се е почти разпаднало вече. На 4-5 ден вече се е вмирисало ужасно и го изхвърлям...  ooooh!

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Или купи по-твърдо сирене или другия вариант беше да се сложи лимонтозу (май беше) малко във водата за да го държи.

# 2
  • Мнения: 1 589
преди години майка ми правише саламура от кисело мляко,вода и сол(айрян) и там го съхраняваше( и в хладилника разбира се).Но тогава май и млякото беше друго и сиренето беше друго...
в момента аз купувам по малко сирене и не се налага да го кисна в каквото и да е -стой си в найлонката и за 3-4 дни сме го изяли

# 3
  • Мнения: 1 180
Вадя го от опаковката, понякога го изплаквам със студена вода, слагам го в пластмасова кутия. Ако ми "залежи" , леко пожълтява, но рядко се случва.

# 4
  • Мнения: 320
Правя саламура вода и сол, затопляш водата докато солта се разтвори като изстине заливаш сиренето да го облее, аз го слагам в пластмасова кутия с капак, саламурата трябва да соленее като опиташ, ако видиш че се размеква значи трябва още сол. Аз така го правя като взема по-голямо количество  Peace

# 5
  • Мнения: 2 642
В пласмасова кутия с капак.У нас почти не се задържа,на седмица изяждаме около 1,5кг сирене.

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
преди години майка ми правише саламура от кисело мляко,вода и сол(айрян) и там го съхраняваше( и в хладилника разбира се).Но тогава май и млякото беше друго и сиренето беше друго...
в момента аз купувам по малко сирене и не се налага да го кисна в каквото и да е -стой си в найлонката и за 3-4 дни сме го изяли

Да и аз това го бях научила от свекърва ми. Сиренето ставаше много по-вкусно. Опитах няколко пъти, но не се получи. Нито сиренето нито млякото са като преди. Ако изобщо има мляко и във двете.  ooooh!
Сега купувам твърдо сирене и докато дойде ред да се разкашка се изяжда.

# 7
  • Мнения: 87
Купувам си сирене в кутия със саламура,отгоре си е с такава хартия,която не се разпада и винаги е притиснато и колкото повече стои,по хубаво става,явно продължава зреенето.При нас и не върви много де/1кг за месец/,та затова имам наблюдение за зреенето.Преди да пуснат такива кутии от по 1 кг,взимах все по малко и все ми пожълтяваше или мухлясваше,но сега нямам този проблем.

# 8
  • Мнения: 24

Сега купувам твърдо сирене и докато дойде ред да се разкашка се изяжда.
От лични наблюдения и информация от разни места знам, че вече твърдостта на сиренето изобщо не е критерий Naughty напротив даже, тъй като се добавят разни... как да ги кажа за да не ви стресна... добавки, чиято задача е да държат неузрялото сирене твърдо  #Cussing out #Cussing out #Cussing out  #2gunfire
И още нещо, сиренето го държи солта, тоест ако го сложиш във вода за по-дълго време няма начин да стои твърдо - ако се случва значи има от тия въпросните добавки. Пример - едно време домашното сирене така е съхранявано /сол и вода/, когато накиснеш дори и добре узряло сирене във вода то омеква и се разкашква.
Ако искате хубаво сирене - в по-големите хранителни вериги продават едни малки метални кутии - запечатани, или си правете в къщи домашно сирене Rolling Eyes Друг вариант за снабдяване с по-хубаво сирене няма  Confused

Общи условия

Активация на акаунт