Кондензирано мляко в тетрапак?

  • 1 777
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 752
Някой имал ли е опит с кондензирано мляко в тетрапак? При нас (в Исландия) кондензираното мляко е само в такава опаковка. Аз обаче до сега все още за сладкиши не съм ползвала тукашно кондензирано мляко, а в момента много ми трябва. Моля, ако някой има опит с такова мляко и е ползвал, да даде малко инфо. Притеснява ме факта, че не е в метална кутия, но не знам дали това има значение за самото мляко (освен ако не се вари в кутията). Трябва ми за крем за торта, но няма да варя кутията предварително.

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма от какво да се притесняваш. Не можеш да го вариш с кутията, да, но иначе си е ок. Аз купувам за кафето ми сутрин в пластмасова кутийка. Има и в тубички, има и в тетрапак, и в метални. Тетрапак са вътре метализирани, като соковете, ок са  Hug

# 2
  • Мнения: 1 777
hellymod ти да нямаш впредвид heavy whipping cream ,защото то е в такива кутии?
Можеш ли да покажеш снимка?

# 3
  • Мнения: 2 752
Блонди, Pety

Благодаря ви за отговорите. Отговарям едва сега, защото до сега бях на работа.
Ето снимка на тукашното кондензирано мляко:



За жалост днес от опаковката разбрах, че не е подсладено и няма да ми свърши работа. Много ме е яд, защото ми се проваля всичко.

# 4
  • Мнения: 1 777
hellymod това което си показала не е кондензирано мляко.Това е обикновено мляко,което е обработено по специален начин за да може да издържа дълго време .Дори не трябва да е в хладилник.

# 5
  • Мнения: 2 752
Подозирах, че е UHT-мляко, сега вече съм сигурна. Благодаря, Pety.
Излиза, че в Исландия няма кондензирано мляко. Още ме е яд...

# 6
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Подозирах, че е UHT-мляко, сега вече съм сигурна. Благодаря, Pety.
Излиза, че в Исландия няма кондензирано мляко. Още ме е яд...

Има кондендзирано мляко в Исландия.Ето тук ти пращам един линк с телефони където може да се поинтересуваш къде може да намериш това което те интересува.Или пък да си приготвиш сама дамашно Дулсе де лече,което въобще не е трудно.

http://www.europages.eu/firmen-ukazatel/did-lait02/hc-02603E/cc- … SL/rezultati.html

# 7
  • Мнения: 1 777
Излиза, че в Исландия няма кондензирано мляко. Още ме е яд...
В Исландия има кондензирано мляко по супермаркетите.Търси го където са сладкарските неща ,а не където е млякото.

# 8
  • Мнения: 2 752
Благодаря ви за информацията.
Вече съм търсила кондензирано мляко в исландския Гугъл (на исландски þéttur mjólk) и резултатът ме обезкуражи. В магазините като питаш за кондензирано мляко директно те пращат при УХТ-млякото. Тук наистина НЯМА такова мляко, колкото и да не ви се вярва. Самите исландци не знаят какво точно е това.

dunia това не е производител на кондензирано мляко, а нещо като организация на млекопреработвателите тук. Ако някъде има такова мляко, то със сигурност ще е или американско или британско, но досега не съм намерила. Днес ми остана една последна надежда в един магазин, след работа ще проверя и там, но това наистина ми е последната надежда.

Благодаря за идеята да си направя Дулче де Лече. И за това съм мислила. Подходящ ли ще е за крема на торта Рафаело от natalyna? За това всъщност ми трябва млякото...

Приятен и успешен ден!

# 9
  • Мнения: 2 752
Вече със сигурност няма такова мляко тук! Дори не знаят какво е.

Здраве да е!

Общи условия

Активация на акаунт