Подсъзнанието може всичко 33 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 81 950
  • 686
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 385
Благодаря ви за споделеното, ще се възползвам от съветите на всички ви   Hug. Sweta, коя книга на Зеланд би ми препоръчала като начало?  На това попаднах за страха от бъдещето

# 631
  • Мнения: 364
Спете спокойно, деца!   


Разбрах те,  Vox-и   

# 632
  • Мнения: 146
simplyaven  newsm10
Сматам че с искрена вяра и действия в желаната посока (но не прибързани или на всяка цена, а спокойни)  всичко е възможно.
  bouquet

# 633
  • Мнения: 3 034
Така е, но моят път беше отчайващо дълъг и откровено гаден в определени периоди. Сега си мисля, че всеки четящ теми като тази и книги като онези, които сега са достъпни е късметлия, дано го знаем и осъзнаваме.

Онова, което най-много продължава да ме впечатлява е "съвпаденията" - днес отидохме със сина ми да купуваме още играчки за елхата и щанда, на който се изтърсихме от първа крачка ме посрещна със следните неща сложени в рамки:

"Ask and it will be given;
Seek and you will find." (Искай и ще бъде дадено, търси и ще намериш"


"Hope is when faith is put to work when desperation is strong." (Надежда е когато вярата е впрегната да работи в момент, в който отчаянието е силно)

 Hug

В този сайт на ортодоксалната църква има много хубави мисли за надеждата, пожелаването и вярата, независимо от религията ни: www.orthodoxero.eu

Ето една: Hope Is Born out of Faith and Manifests Itself through Love (Надеждата се ражда от Вярата и се проявява чрез Любовта)  Heart Eyes

# 634
  • Мнения: 146
"Hope is when faith is put to work when desperation is strong." (Надежда е когато вярата е впрегната да работи в момент, в който отчаянието е силно)

Ето една: Hope Is Born out of Faith and Manifests Itself through Love (Надеждата се ражда от Вярата и се проявява чрез Любовта)  Heart Eyes

A не е ли надеждата всъщност липса на вяра?  
Не се ли надяваме, точно защото или когато не можем да повярваме?
Което ми се струва, че донякъде откривам и в първата сентенция...
 Thinking

# 635
  • Мнения: 3 034
Не според християнството - нали са три - Вяра, Надежда и Любов. Пък и аз не бих могла да се надявам, ако не вярвам дълбоко някъде в себе си, че все пак не всичко е загубено.

# 636
  • Мнения: 146
Принципно напоследък си разсъждавам върху това, може би не в унисон с християнските ценности... ако вярва човек защо му е да се надява, той вярва... в надеждата има елемент на съмнение, който при вярата не съществува...
 Peace

# 637
  • Мнения: 3 034
Tака е, но тук идеята е, че надежда не може да има, ако вярата е окончателно загубена. Всъщност, мое лично мнение е, че много обичаме да драматизираме и да казваме "Ох, вече в нищо не вярвам", но вярата се губи трудно, много трудно. Предполагам идеята ми е, че вярата храни надеждата - не непременно вяра в някого, но вяра, че и за нас трябва да има по-добро. Нещо в този дух, не успявам да го обясня добре.  newsm78

Eto tака стоят нещата за мен: аз вярвам, че е възможно и се надявам да стане. С уговорката, яе това не е тази вяра, за която става дума в Закона на привличането, а моята вътрешна вяра глобално, за живота като цяло. Иначе като си пиша желания, аз си вярвам безпрекословно, че ще се случат, че ги заслужавам.  Peace

# 638
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
simplyaven, благодаря ти за написаното - за обясненията и за примерите. Знаем го уж повечето от нас, но когато някой каже - аз правих така и от точка А стигнах до точка Б, където сбъдвам мечтите си - е прекрасно! Hug И аз съм от тези, които смятат, че няма нужда да ограничаваме сами желанията си. Нали сме създадени по "образ и подобие" на Бог - т.е. създатели? Бог дали се ограничава при създаването по някакъв начин? Вселената е безкрайна и многообразна.
След като знаем теорията за постигане на щастие , здраве и всичко хубаво в живота, какво не ни стига да го реализираме на практика. Защо в книгите ни обеждават,4е е тооооолкова елементарно. Не мислите ли че ако беше така всички ние които знем теорията щяхме да сме успели , здрави , богати и така нататък, нямаше да търсим поредната книга и техника. .
<...>
Къде е разковничето с което можем наистина да си направим живота прекрасен?
Барбарона, ще предложа моите разсъждения и опит - за мен преломът настъпи, когато разбрах, че впрягам коня зад каруцата... Т.е. чакам да се случи нещо, което да ме направи щастлива или, с други думи, мислех си (а и казвах на Вселената/Господ), че щастието ми зависи от изпълнението на нещо, от получаването на друго, при някакви условия, които ще станат в бъдеще... ще... ще... щастието ще е в бъдеще...

Затова РЕШИХ, че отсега нататък просто ще бъда щастлива. Преди да се случи събитие Х и да получа предмет У или човек Z в живота си. Започнах да си търся съзнателно в ежедневието неща, които да ме карат да се усмихвам (и до днес го правя!), усмивка на дете, красив есенен лист, слънцето на залез, прекрасна песен и т.н. Когато се почувствам въвлечена в нещо неприятно - мисъл, емоция, разговор - си припомнях, че съм РЕШИЛА да бъда щастлива - и правех необходимото, за да се преориентирам и да се фокусирам върху друго нещо - което ще ме накара да се усмихна.

Чак след това желанията ми почнаха да се изпълняват доста по-бързо. Защото тогава, излъчвайки щастие, привличаш още щастие в живота си.

И тогава - можеш и да почакаш повечко за някое желание - нали си щастлив и без това?  Grinning Нали вече ЗНАЕШ, че привличаш хубавите неща в живота си?

Лени, интересна статия за емоционалното въвличане, хубаво е обяснено с примери. Вибрацията на проблема и вибрацията на решението на проблема са абсолютно различни. Т.е. докато сме емоционално въвлечени в проблем, няма начин да намерим решението - трябва да "пуснем" проблема - наш или чужд, за да можем да не привличаме още от същото (проблем). Когато вече се ориентираме към намиране на решението, вибрираме на съвсем друга честота и намираме пътища към решение на проблема.

Да почерпя по случай отминаващия ми вече рожден ден, да благодаря на всички участващи в тази тема за това, че ви има - точно такива, каквито сте, с всички различни мнения, окуражаващи, вдъхновяващи, спорещи, прекрасни!  bouquet Hug


Aнаксимандра, честит рожден ден!!! Много светлина, радост и любов по пътя ти! И разбира се, много сбъднати желания!  Hug

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 03:16 от *Мила*

# 639
  • Мнения: 3 034
*Мила* , за мен е удоволствие.  Hug Подкрепям за намирането на щастливи поводи/неща постоянно, но и честно си признавам, че аз започнах да се озъртам за такива работи, чак след като ми се сбъдна едно голямо желание - в конкретния случай детето ми. Преди това не ме беше осенила такава мъдрост и бях затънала здраво. Откакто започнах обаче, наистина всичко взе да изглежда по-лесно. Не искам в никакъв случай да казвам, че лоши неща не ми се случват - напротив. Дори тази година беше доста ... тежичка. Но моето отношение се е променило и сигурно на много им изглеждам дебилна или егоистка, но аз се чувствам по-добре. Да, пак преживявам, но в пъти по-леко. Това е много солидна полза от цялата работа с подсъзнанието за мен.  Peace

Честит Рожден Ден!   bouquet

# 640
  • Мнения: 146
*Мила* честит рожден ден  Hug
Продължавай да ни радваш и помагаш с чудесните си постове. Мен лично винаги ме докосват и ми дават нещо. Спомням си че искаш да имаш възможност да помагаш на много хора - от сърце ти го пожелавам и смятам, че можеш.
  bouquet
Но моето отношение се е променило и сигурно на много им изглеждам дебилна или егоистка, но аз се чувствам по-добре. Да, пак преживявам, но в пъти по-леко. Това е много солидна полза от цялата работа с подсъзнанието за мен.  Peace
Peace

Момичета, чудесни сте...

# 641
  • Русе
  • Мнения: 123
 Здравейте!Чета темата отдавна,от година и половина - две може би.И все ми се е искало да се включа в дискусиите,да споделя мнение или преживяване... Но защо не го правех и аз не знам.И тъкмо тези дни си мислех,че вече е крайно време да се присъединя към вас,и прочетох призива на Мижка.Simple Smile И разбира се,реших да не отлагам повече.
 Искам да Благодаря на всички пищещи,защото ми помагате по Пътя!   bouquet
 За сега ви казвам Лека нощ!Ще пиша пак.  Hug
 
 Пропуснах... Честит Рожден Ден на Мила и от мен!Здраве и щастие!   bouquet

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 03:49 от Танче

# 642
  • Мнения: 146
Ето на какво попаднах "случайно" след като поговорихме за надеждата:
http://sebepoznanie.com/razmisli/nadejda-razocharovanie/
 Peace

# 643
  • Мнения: 3 034
Много неща са верни, много не са - защото за мен лично това са персонални усещания. Тоест, нито Норбеков, нито Хей, нито азз сме в състояние да ги формулираме за някой друг. Така си мисля. Ето, аз мога да отговоря с "Не, надеждата никога не ме е карала да се чувствам зле, предадена, обезверена..." Но аз не приемам "надявам се" пасивно, защото така погледнато и "вярвам" може да се види в същата светлина - нещо някъде, отнякъде ще ни възнагради за тази вяра с живот цветя и рози. Но това наистина са много лични усещания, за които не се наемам да споря, не бих ги се опивала и да ги формулирам на мястото на Норбеков, от него написаното на мен ми е чуждо.  Wink

П.С. Да виним нещо друго за една непусната навреме любов е още по-пасивно. Но аз избирам да се приема каквато съм и не виня никого и нищо. Казвам си "Това съм аз, така обичам аз" и толкоз. Правилно, грешно, кой съди? Но не виня надеждата, времето и т/н/ за собствения си път.  Peace

# 644
  • Мнения: 1 652
Mila, честит рожден ден!Аз също се радвам много на твоите постове. Те са като една усмивка. Пожелавам ти усмивки и много поводи да се смееш и радваш от сърце!
Symplyaven, добре дошла. Дападат ми твоите мисли и то много.
Танче – добре дошла и ти !
За надеждата- мисля , че ако тя ни прави пасивни , както е описано в статията посочена от  miniemouse- не е добре. Все пак обаче е по-добре да преживееш в надежда времето до следващото разочарование, отколкото в отчаяние. Защото надеждата в един миг може и да те накара да действаш, защото когато се надяваш  ти си отворен и за действие, а когато си отчаян- си затворен и накрая защото ще си прекарал времето си  много по-добре .Така или иначе ако едно нещо не стане  , а ти си се надявал- какво си загубил? И по-добре ли би било да си отчаян, докато го чакаш? Мисля- не. И пак си мисля- колко е индивидуално, както казва Symplyaven- зависи, кой как го чувства. Има хора, които точно от отчаяние правят решителната крачка и тя е успешна.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт