Подсъзнанието може всичко 33 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 81 980
  • 686
  •   1
Отговори
# 600
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Например искаш нова работа - полагаш много усилия за визуализации , утвърждения, ритуали и всякакви подобно Simple Smile  изпълняваш , ги и пак и пак и пак...................... и от чакане ти писва и се отказваш.

Къде е разковничето с което можем наистина да си направим живота прекрасен?



Joy

 Hug

Спри  да се "пънеш"  Hug

отдавна спрях да правя каквото и да било щом не ми носи поне малко радост и не ме нахъсва  Wink

Нещата се получават когато правиме  нещо не само защото ТРЯБВА а защото така ИСКАМЕ и ни харесва !



Позитивното мислене трябва да се съчетае с позитивно действие, за да даде резултат  Wink




 Whistling

# 601
  • Мнения: 65
ако се осъществяваха напълно ВСИЧКИ желания на всички всички хора, не искам да мисля как щеше да се живее на Земята. Има и ограничаващи фактори, и по-добре че ги има - кармични, енергийни, астрологически, наследствени.
Свободата - след като сме изпълнили задачата си на Земята - и за това - да работим за нейното осъзнаване и разбиране.

# 602
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120


barbarona
Hug заповядай


МАГАЗИНЪТ НА ГОСПОД

Веднъж на една жена и се присънил сън, че тя е в магазин, а зад щанда на магазина стоял самият Господ Бог.
-Господи! Това ти ли си!? – възкликнала тя радостно.
- Да, това съм Аз – отвърнал Бог.
- А какво мога да си купя от теб? – попитала жената.
- От мен може да се купи всичко – бил отговорът.
- В такъв случай, дай ми моля, здраве, щастие, любов, успех и много пари.
Бог се усмихнал доброжелателно и минал в складовото помещение за поръчаните стоки. След известно време, той се върнал с една малка книжна кесийка.
- Това ли е всичко?! – възкликнала удивената и разочарована жена.
- Да, това е всичко – отвърнал Бог и добавил – Нима ти не знаеше, че в моят магазин се продават само семена




# 603
  • Мнения: 623
barbarona,и си права и не си.Може би грешката е че търсим разковничето всички ние-а май такова няма.За себе си мога да кажа че отначало нещата ми се получаваха,представях си че всичко ще е хубаво и то ставаше по най добрият начин, прилагах наученото и се получаваше точно както пише в книгите.Но животът ни е преплетен с други скъпи за нас хора ,с външни обстоятелства,  а те си се развиват по своя си път и от там идват предизвикателствата.Случва се или не се случва нещо и жалко за позитивното мислене за утвържденията и други подобни. Както казваш непостоянни сме, а както аз казах в предният си пост многото знания ни пречат.Може би е добре да си спомниш кое ти е донесло успехи и да се върнеш към него.Аз точно това правя от известно време.И мисля,че някои момичета от темата ,не всички,наистина са постигнали това което са искали.Както казах чета стари теми и ми направи впечатление,че при две три момичета има само подем-хайде не само,но основно.По точно ще кажа за Винце-от постовете и съдя,че е не самое намерила верния път но и си върви по него-което е много важно.Винце,липсваш ми в темата.            

# 604
  • София
  • Мнения: 0
Цитат
Рози и рози
Ритуал за изпълнение на съкровенно желание
Хъм пълнолуние или новолуние.... Че се обърках

Седем дни преди пълнолуние се започва и на Новолуние се изгаря листа с желанието.

Добре е когато се дискутира публикуваната информация и има различни гледни точки.Това е лично право на всеки.
Специално за себе си искам да кажа, че правя превод на това което ми харесва и ми се струва по-лесно, но не всичко прилагам. С многото публикувани ритуали искам да дам възможност всеки да си избере, ако иска ритуал т.е. да има по-голям избор.
Смятам, че  освен теорията има необходимост и от ритуали.Тези, които публикувам не вярвам да навредят на някого, те по-скоро са за укрепване на вярата ни  и стремежа към изпълнение на определено желание.
Човек е така устроен, че непрекъснато се усъвършенства, търси и прилага нови знания и умения.Искаме да имаме най-доброто за нас и нашите близки.Зная, че тук във форума има момичета които са против ритуалите,това е тяхно право.Те обаче забравят, че в своя път към усъвършенстване са минали и те през ритуалите, като постепенно са ги елиминирали за сметка на други форми знания.
Не трябва да се забравя и факта,че в момента ситуацията около нас като материално изражение не е много добра.
Дали ще си помогнем с тези ритуали и дали ще си направим живота прекрасен зависи от много фактори, но също така и от нашите усилия в определена насока.Писала съм го и отново ще напиша,че в руските форуми споделят, че в началото на ритуалната практика има дори влошаване на нещата и след това започва да се случва желаното.Прави ми впечатление там, че всеки публикува ритуал или нещо друго, но никой не оспорва и не налага своето мнение.Доста са добронамерени една към друга и не достигат до крайности.
Няма формула за щастие,защото за всеки индивид критериите са различни.Ние не сме еднакви и това е предизвикателството в живота.Разковничето е различно за всеки.Смятам, че и затова сме във форума освен да обменяме знания, да споделяме нашите радости и тъги, и така ни е по-леко.
Не съдете този който ползва ритуали.Ако той се чувства добре нека да го направи.
Нека всеки да дава мнение, но да не натрапва своята теза като най-правилната.
Най-доброто, най-безгрешното, най-правилното е това, което ние  приемаме, според нашето вътрешно убеждение и същност.
Факт е, че този форум се чете от много хора и е помогнал на много хора.И това би трябвало да ни дава сила да продължим такива, каквито сме.Зад всяко лице тук стои лична съдба,различни стремежи и намерения.Всеки иска да намери себе си и се чувства добре сред себеподобните.
Така, че момичета правете това което е близко до сърцето ви  и не се влияйте от други мнения.Пречупете през вашата призма цялата информация.Сигурна съм, че тук едва ли има някой който иска да навреди на някого.
Да продължим с още по-голям позитивизъм напред!
newsm51

Цитат
Desss,
Позитивното мислене трябва да се съчетае с позитивно действие, за да даде резултат


Абсолютно съм съгласна.

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 16:20 от nvesela

# 605
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Проблемът с емоционалното въвличане - http://podsaznanieto.com/razmisli/2010/12/16/537

# 606
  • Мнения: 1 346
Съгласна съм с написаното от  Sweta и nvesela, аз бих искала да кажа, че според мен нещата, за които мечтаем се случват независимо от техниките/без да ги отричам, те си имат своята сила и значение/ само и единствено в момента, в който наистина сме готови за тях, една мечта първо се заражда точно като семенце, както и Dessss e написала, минава известно време, ние си я отглеждаме, пазим, храним я, поим я във времето, докато тя постепенно заеме цялото ни същество и от малко семенце става нещо конкретно, което до такава степен искаме в реалността, че не можем да си представим повече живота си без него. Често дали моментът е дошъл или не ще ни подскаже наличието на страх, колебания или усещане за удобство в настоящето ни статукво, и в тези периоди на несигурност на все още несъзряване на това, което искаме, мисля че няма как да се реализира желанието ни.
И преди да открия темата са ми се случвали много чудеса, ето сега уж искам нещо, но не мога да си го представя в ежедневието си, защото то е дотам ангажирано, че още няма място, просто няма как да го вместя. Когато сърцето ми започне да гори и да копнее по него, то тогава ще се появи, явно още си съзрява в мен.

Не искам да налагам мнението си никому, но не мисля че има място за отчаяние, както и за въпроси "ама защо не съм щастлив, кога най-после ще получа еди си кое, за да се почувствам щастлив", има една приказка "всяко нещо с времето си", темпото и скоростта за всеки е индивидуална, аз лично не се сещам за нещо, за което да съм копняла истински и да не ми се е реализирало в живота, купища моментни прищявки да не са се сбъдвали и Слава Богу де.

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 18:11 от !Diva!

# 607
  • Мнения: 90
barbarona, непостоянството е много ключова дума, както и постоянното скачане от техника на техника. Ще дам пример с медитациите. По-голям успех се постига ако човек започне с техника, която му допада и се придържа към нея с години отколкото ако сменя техниката прекалено често. А и наистина както казва Vox populi има все пак някакви ограничения поставени от обстоятелствата, в които сме поставени, затова и при някой желанието може да се позабави. И Лени е права, когато посочва за емоционалното обвързване. Не всичко се споменава в книгите, за съжаление.

# 608
  • Мнения: 385
Момичета, как се справяте със страховете си? Ако дълго време съм таила страх от ситуация, която би могла да се реализира в бъдеще, и разбирайки, че като се страхувам, не отблъсквам тази ситуация, а дори акцентирам върху нея, какво да направя? Утвърждаването на добър развой "неутрализира" ли продължителното време на страх и мислене за негативното?

# 609
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Не мога да не то споделя - отчасти е по темата  Heart Eyes

Край село Оходен беше намерен най-старият храм на Слънцето на възраст 8 хилядолетия. За разлика от английския, според археолозите, българският Стоунхендж е с 3 хиляди години по-стар и е бил погребан под тонове пръст - http://dnes.dir.bg/news/arheologi%D1%87eski-tzennosti-ohoden-geo … vski-7619206?nt=4 newsm44



отначало нещата се получават лесно момичетата споделят успехи, напредък техниките работят.И после става някакво зацикляне четем още и още ,забравяме какво е сработило,търсим нещо още по добро, по бързо действащо,а се получава точно обратното.Аз си го обяснявам с това,че знанията са енергия,а тя трябва да протича свободно през нас, не да се натрупва-.Не я ли използваме се получава нещо като затлачване на енергийните канали и вместо да ни помага тя ни пречи защото блокира каналите по които получаваме желаното.Изобщо знанията заради самите знания не ни помагат,дори обратното пречат и в тази връзка ако нещо е сработило по добре да си останем с него -то и без това нещата общо взето са еднакви, просто различните автори ги обесняват по различен начин .

  202uu Не бях се замисляла в тази насока, но много ми допадна. Правим енергийно прочистване на домовете си, а се зариваме със знания, често пъти тотално неизползваеми, което намалява КПД на новополучените - те просто няма къде да се складират, защото персоналният ни РС се нуждае от разчистване, ама най-често не го правим, защото нещото може да ни потрябва - някога, някъде...По -често - никъде Confused



tv Днес ми е много снежно-празнично и ще изгледам най-коледния балет - "Лешникотрошачката" /реж. и изпълнител на гл.роля - Михаил Баришников. Колебаех се м/у него и Нуреев Thinking/    За любителите - http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2203567

# 610
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Само четене не стига. Трябва и действие. Например, когато аз си търся работа, не правя само визуализации.  Laughing Търся мястото, където се предлага и изискванията към хората, които искат да я вършат. Питам се и дали отговарям на изискванията и ако не - какво трябва да направя, за да ги постигна .. Такива нещица. Е, не че нямам и случай, в който получих телефонно обаждане с предложение, каквото си бях пожелала 10 минути по-рано, но преди това 6 месеца ми отне за да го формулирам точно и да не съжалявам никога, че се е сбъднало  Peace

За страховете ... пак си зависи от и/или за какво са, но най-често ги преборвам, търсейки плюсовете от ситуацията - какъв е най-лошият възможен сценарий в ситуацията и какво мога да направя след това. Често ми идват идеи за неща, които иначе не биха ми минали през ума, но са невероятно полезни и без да се е случило това, от което съм се страхувала. Дори и в момента става така, благодаря за повдигнатия въпрос  Hug

# 611
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Момичета, как се справяте със страховете си? Ако дълго време съм таила страх от ситуация, която би могла да се реализира в бъдеще, и разбирайки, че като се страхувам, не отблъсквам тази ситуация, а дори акцентирам върху нея, какво да направя? Утвърждаването на добър развой "неутрализира" ли продължителното време на страх и мислене за негативното?

Най-лекото  Peace
Как да избегнем сграбчването на страха - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368288.msg16671703#msg16671703 Аз съм фенка на ТЕС Heart Eyes

Усетиш ли мисълта й казваш "къш", "марш", cancel и.т.н. и си я представяш как се изпарява/изтрива/пука се като балон Hug

Още - отговори си "Какво е най-лошото, което ще ми донесе тази ситуация?"  /после превърни минуса в плюс/

На 1-ва има и доста други техники - тези са просто много лесни за изпълнение.

# 612
  • Мнения: 3 034
Здравейте, момичета.  Simple Smile Не съм писала преди в темата, но я следя много отдавна, може би не от първата, но поне от 5-6-та. Сега ми се прииска да вдъхна малко увереност на онези, които може би се съмняват - да, сбъдват се мечтите и желанията. Мога да дам пример с предишната ми работа, с едно заминаване, с едно раждане и последно - с една сума пари. Точно толкова, колкото бях поискала, толкова влязоха в сметката ми и подчертавам, че сумата е голяма и на онзи етап изглеждаше невъзможно да я достигна, и не исках да е заем. Стана.

Категорично не съм съгласна с теорията за ограниченията, за мен те са в главата ми и сама на себе си го доказах. Може би едва от година се отпуснах да искам с цялото си сърце, преди това вярвах, че не мога да имам това или онова и го нямах. Раждането на сина ми, което беше отново такова постижение, просто отвори нов свят за мен, свят, в който мога да искам и получавам. И да, всички желания се сбъдват - това е един от основните проблеми и доста широко обсъден - и на убийците, и на педофилите, и на хитлеровците - сбъдват им се. Вселената не е съдия, тя не раздава морал, тя е енергия, огледало. За морала - Бог, ангели, както на всеки му харесва, но не и теорията за привличането.

За ритуалите - за мен са ценни, защото ме правят щастлива и мисля, че там е разковничето. Правя само това, което ме кара да се усмихвам, в моя случай карта на желанията, понякога си пиша в тетрадка, която е много красива и любима и на всяка страница пише "Вярвай. Мечтай. Тръгни." Понякога си купувам нещо фън-шуй, но то трябва на мен да ми харесва. Това, което си наложих съвсем съзнателно е да прекарвам всеки ден по десет минути в мечтане. Както си мия зъбите. Обикновено преди да заспя.

Успех на всички ви желая, нещата се случват.  Grinning

П.С. Аз имах много натрапчиви страхове, от най-лошото, до степен на паник атаки. Понеже нямаше как да се тъпча с хапове задълго, аз се лекувах с приемане и осъзнаване. Казвах си всеки ден "Да, страх ме е от това и това. Да, осъзнавам, че това ме парализира, признавам го и го приемам. Това съм аз и е нормално да ме е страх сега, защото... Избирам да приема и отпусна този страх сега." После си представях, че го връзвам в черен балон и го пускам и той отлита. Отне мо може би около две седмици да усетя някакво облекчение, около два месеца да спра да живея с този страх постоянно, но все още правя техниката при най-малката следа, че се задава наново. По същия начин лекувах и връзки с миналото, които за мен бяха пагубни - приемам, осъзнавам, изправям се срещу това и отпускам.  Peace

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 20:33 от simplyaven

# 613
  • Мнения: 623
Цитат
Правим енергийно прочистване на домовете си, а се зариваме със знания, често пъти тотално неизползваеми, което намалява КПД на новополучените - те просто няма къде да се складират, защото персоналният ни РС се нуждае от разчистване, ама най-често не го правим, защото нещото може да ни потрябва - някога, някъде...По -често - никъде
 

Ленни,точно това имах впредвид и днес си мисля може би като пишем в темата, споделяме тези знания с други хора,разказваме за тях-  по този начин ги освобождаваме пускаме ги в пространството и прочистваме енергийните си канали.
Starliqht,този страх от ситуация в бъдещето е и моя препъни камък.Дори ако искаш вярвяй го бях написала в предния си пост,но го изтрих.На теория знам много но практиката ми ......И все пак миналата година когато бях начинаеща в темата някакси ми се получи не съвсем,но почти.И после позабравих как стана сега отново си припомням в книгите на Зеланд там намерих всичките си отговори.Според мен утвърждението на добър развой е хубава техника и да  неутрализира. ТЕС също е много добра техника и виж някоя мудра от първа страница-наистина действат успокояващо виж метода "Седона"от първа страница има и много други,но ти сигурно ги знаеш .
simplyaven,много ми хареса написаното от теб.А с това съм напълно съгласна
Цитат
Категорично не съм съгласна с теорията за ограниченията
  Hug

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 20:48 от Sweta

# 614
  • Мнения: 10 697
simplyaven, благодаря ти за този пост, мила  Heart Eyes
Всъщност отдавна си мислех... Приемете го като пред-коледен призив  Hug
Знам, че много хора четат тази тема, но не пишат. Някои изобщо не са и регистрирани във форума, но четат.
Мисълта ми е, момичета (и момчета ), обадете се! Никой не би искал от вас да се ангажирате да пишете редовно в темата  Wink
Просто заявете присъствието си, че сте тук, че сте с нас. Това, мисля, че ще ни вдъхне сили в случаите, в които понякога губим надежда   Hug

Общи условия

Активация на акаунт