Подсъзнанието може всичко 33 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 81 923
  • 686
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 126
Цоп! Мерси за темата!  bouquet

# 46
  • Мнения: 611
Ленни,благодаря ти за новата тема красива както винаги!  bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 3 099
Това, което е "добро" за нас е урок за онези, на които се счита, че "вреди".  Wink Сещаш ли се, Вокс?  Wink

Нищо не си си причинил сам - всичко е, каквото е, за да може нещо да ти донесе.  Party (докарах го и на рима!  Crazy ) Има там един импулс, след появата на който човек си казва "къде ми беше акълът, как натворих пък тая глупост?!!"  Mr. Green

Вокс, защо не ни разкажеш за своята опитност и изкушения да поостанеш "там"?  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 287

nikolexa как влизаш в колибката с прокси ли?


Не,без прокси.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 840
Това, което е "добро" за нас е урок за онези, на които се счита, че "вреди".  Wink Сещаш ли се, Вокс?  Wink

Нищо не си си причинил сам - всичко е, каквото е, за да може нещо да ти донесе.  Party (докарах го и на рима!  Crazy ) Има там един импулс, след появата на който човек си казва "къде ми беше акълът, как натворих пък тая глупост?!!"  Mr. Green
Това с уроците - ясно, макар да имам своя теория, но не ми се занимава да я излагам.

Обаче това, че нищо не си причинил сам, това е странно. Ще рече, че всъщност ние нямаме свободна воля, някой раздава картите и даже играе вместо нас?
Аз виждам нещата по друг начин. Наскоро мислих по въпроса. Искам си аз нещо, ама много си го искам. И го получавам. Изглежда сякаш е било невъзможно да стане, но става. Обаче какво следва - кардинално това нещо изобщо не променя ситуацията, която аз всъщност искам да бъде друга. Дори напротив - задълбочава я, което е съвсем неприемливо.
Значи, можем да получим разни неща, но да изменим една ситуация, която всъщност е безнадеждна, в посоката, която ние искаме, е доста сложна работа. Не зная къде е грешката, но може би наистина има неща, които, колкото и да променяш обстоятелствата, не можеш да нагласиш според желанието си.

# 50
  • Мнения: 65

Вокс, защо не ни разкажеш за своята опитност и изкушения да поостанеш "там"?  Rolling Eyes
за мен не беше проблем, но все пак предпочитам да предупредя.
А ако нещата, които може да се "видят"/"преживеят" са ужасни и покъртителни, кой ще успокоява ...експериментаторките newsm78
Или ССФ е била само красива принцеса в минали животи  Heart Eyes

Цитат
"къде ми беше акълът, как натворих пък тая глупост?!!"
нали не е задължително винаги да стигаме дотам? Stuck Out Tongue Blush

Цитат
Значи, можем да получим разни неща, но да изменим една ситуация, която всъщност е безнадеждна, в посоката, която ние искаме, е доста сложна работа. Не зная къде е грешката, но може би наистина има неща, които, колкото и да променяш обстоятелствата, не можеш да нагласиш според желанието си.
"Да имаш или да бъдеш" - имането някой път не е достатъчно.
Осъзнаването/разбирането на дадена ситуация или процес/отношения може да е ключа към решение - къде примерно се нарушава баланса на енергията, къде са нарушени вселенските закони - и може да няма нужда тогава от ритуали!

# 51
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Цитат
"къде ми беше акълът, как натворих пък тая глупост?!!"
нали не е задължително винаги да стигаме дотам? Stuck Out Tongue Blush
...

Да си мислиш, че можеш да бъдеш "безгрешен" за мен е връх на високомерието, но ти си знаеш...  Peace

Можем да променяме, трябва и наше участие при "получаването", но всичко е една много тънка и съвършена плетеница от причинно-следствени връзки. Доста трудно е човек да го възприеме, абсурдно е да си го представи в детайли. (и не, не става дума да се успокояваме, че "това ни е кармата")

# 52
  • Мнения: 65
Цитат
Да си мислиш, че можеш да бъдеш "безгрешен" за мен е връх на високомерието
честно, нямам това предвид за мен. Но за това може да се работи, поне я някаква степен, за по-точно възприемане на нещата - 3 око, епифиза, др.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 099
Цитат
Да си мислиш, че можеш да бъдеш "безгрешен" за мен е връх на високомерието
честно, нямам това предвид за мен. Но за това може да се работи, поне я някаква степен, за по-точно възприемане на нещата - 3 око, епифиза, др.

Прати ме да чета какво точно се има предвид, но някак не мога да възприема подобно доближаване до съвършенството и просветлението.  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 2 840
Вокс, какви ритуали, бе? Аз получавам просветление, спокойно. Светва ми Mr. Green

Можем да променяме, трябва и наше участие при "получаването", но всичко е една много тънка и съвършена плетеница от причинно-следствени връзки. Доста трудно е човек да го възприеме, абсурдно е да си го представи в детайли. (и не, не става дума да се успокояваме, че "това ни е кармата")
В смисъл? Смяташ, че човек може генерално да променя ситуации в живота си?

# 55
  • София
  • Мнения: 6 798
Според мен може. Точно в тези случаи, когато много добре усещаш какво трябва да направиш, но поради една или друга причина правиш обратното. И в резултат ти се изсипва небето върху главата. Може да има и обратните случаи, но тях не съм ги зарегистрирала поради благоприятния краен резултат.

# 56
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Нещо ме тегли към тази тема - коя от вас не ми позволява да си отида, бързо да признава!  Thinking Crossing Arms Laughing (аз иначе лесно късам и хвърлям, и виртуално, и реално)
Ще идвам и ще си отивам не от "фръц"!  Crossing Arms

Достатъчно съм ядосана от битовизми, за да мога да изтрая  и това.
Аз не ти позволявам да си отидеш от тази тема.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 840
Клеми, случвало ми се е. Зная много ясно, че трябва да направя нещо, но правя обратното. Някак си, натягам нещата. И после - ох!
Обаче след това си казвам, че може би така е трябвало да стане, че това, което искам не е добро за мен, че всичко ме води в обратната на желанието ми посока и това не е случайно.
А дали?

# 58
  • София
  • Мнения: 6 798
Няма как да е друго, поне според мен. Говоря за случаите, когато вътре в себе си перфектно знам правилното действие. Понякога и на пук съм правила обратното, ей така, за да си проверя интуицията. Пълна катастрофа. И вече не си позволявам подобни проби, просто няма смисъл, слушам какво ми говори кораба Майка (когато говори и когато го чувам, че то и това не е константа) и нямам ошамарване после.
Подобно нещо усещам за картата с желанията. Преди всяко новолуние се заричам, че вече най-накрая ще я направя. И като дойде новолунието нещо ме дърпа назад и въобще нищо не може да ме накара да я направя. Не ми идва отвътре. Не се и насилвам, явно има причина, за да е така. След няколко месеца намерих за себе си отговора - вероятно ще сложа в нея нещо, което няма да ми се отрази благоприятно. Не насилвам нещата, стоя и чакам. Примерът е глупав, защото не е нещо съдбовно (поне на този етап не е), но се е случвало за много по-важни неща.

# 59
  • Мнения: 73
Лени, благодаря и аз за красивата тема! Heart Eyes
А относно дискусията - да, аз мисля, че човек може генерално да променя ситуации и обстоятелства в живота си. Говоря го и от личен опит.  Peace
Ако вземем и една Луиз Хей, която от малтретирано дете, неуспяло да завърши училище, се е превърнала в успялата личност днес - това е същият процес. Иска се просто разбиране и постоянство, много устойчивост, защото общото мнение има огромна инерция точно в обратната посока. Помислете си какво се изсипва върху всеки, дръзнал да създаде сам себе си!...

Общи условия

Активация на акаунт