Подсъзнанието може всичко 33 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 81 990
  • 686
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 90
Всеки  решава лично какво да чете и какво да прави, ТОВА Е ЛИЧЕН ИЗБОР.
МНОГО МОЛЯ ДА НЕ МИ СЕ ДИКТУВА КОЕ Е ВРЕДНО И КОЕ НЕ.
Всички тук са достатъчно информирани  и не е необходимо да ни се казва какво да правим.

Аз пък много моля да се престане с това гонене на хора, които имат различно мнение! Именно въпрос на ЛИЧЕН ИЗБОР е дали да приемеш дадено мнение или не. Но всеки има право да пише и споделя каквото си реши и му идва отвътре да напише. Това че някой потребител има по-различно мнение, не значи веднага да се гони и да се накара да млъкне, защото видиш ли
Цитат
Не ми е приятно"НЯКОИ " да се опитва да ми отнеме крехката надежда  за изпълнение на желанията ми
. Като ти е крехка надеждата, проблема е в теб. Замисли се върху това защо ти е крехка, а не обвинявай директно другите.  Peace

И да има много хора в този форум, които явно не са толкова добре информирани, щом задават въпроси. Ако всички бяха много информирани какво да правят, нямаше да има толкова въпроси постоянно.

Какво направих?Някакви "канали"ли отключих покрай тези ритуали?
Възможно е. Не ми се мисли какви сили може да бъдат привлечени с някои от "ритуалите" и не смятам че това е начина, по който човек трябва да почне да се занимава  в тази област - и то без подготовка, пречистване и вътрешна сила.

Да с някой от ритуалите може да се отключат не по-неблагоприятни влияния. Във форума се дават толкова ритуали напосока, че не се знае без защита и вътрешен баланс до какво могат да доведат. Ако включването на зарядно в портмонето не е ритуал, който може да отключи нещо кой знае какво, то други ритуали ми звучат като магия. Така че малко предпазливост няма да е лошо да се приложи.

Толкова засега по въпроса.  Peace

Vox populi, мерси за отговора на въпроса ми.   bouquet


Така е  Peace
колкото повече получавам , толкова повече давам  Hug и става с лекота , естествено .... Flutter

Да , концерт по желание е  Wink аз съм диригента в моя си живот   Grinning

моята идея е че първо трябва да се дава, по-правилно е, за да не си на кредит Naughty

а за диригента, хайде да не си мерим..диригентските палки  Joy

Според мен това, което се дава първо е ментална енергия благодарение на която започва да се привлича желаното.

# 286
  • Мнения: 65
много грешат някои, които смятат че съм негативен и неконструктивен!
Моята конструктивност може да се изразява в това да предпазя някои, които тепърва навлизат в тази област, на базата на ЛИЧНИЯ си опит и знанията които имам и съм проверил лично!

Не съм сигурен дали някой от пишещите тук осъзнават какво правят въобще! И че техните "желания" не са най-важното нещо,  за да не си дават отчет за цената и последствията! Какво трябва да стане да се разбере това? Според мен не случайно някои познания са били скривани в миналото,  може би и за да предпазят някои от самите тях...
Предпочитам да не си говорим за "индианци със щурмови лазерни гранатомети", но това ми се появява като сравнение.

Аз ли съм виновен, че някои хора(предимно някои) се занимават с неща, които може да са по-скоро вредни, отколкото полезни, независимо от това какво си мислят те?
Или ще кажете, че щом на вас ви харесва, е ок? Дали е така?
Мисля че в тази тема става въпрос за много сериозни неща и лекомисленост и своеволия може да имат изключителни вредни последствия, и то за много хора, щото я четат много хора тази тема.
Извинявам се за стреса, който съм причинил, но по добре да се казват нещата такива, каквито са!

Ако човек има проблеми или трудности, според мен най-добре да се изследват причините и да се търси вътрешно решение/трансформиране. Ако нещо не ни се дава, може да има много сериозна причина за това. Може би, за да научим нещо или за да платим нещо от миналото.
Желания може да има различни, важно е какъв е Пътя на човека и доколко той го следва в съответствие с Божията Воля.

Последна редакция: пн, 06 дек 2010, 16:50 от Vox populi

# 287
  • Мнения: 385
Според мен трябва да направите съзнателни процедури за защита и пречистване с подходящи методи

Може ли малко повече инфо? Как да разбера какъв метод е подходящ за мен и би ми помогнал?

# 288
  • София
  • Мнения: 1 724
Vox, учудена съм, че говориш в мъжки род. Това между другото.
Има два  факта, които пренебрегваш - първият е, че това е форум на хора, които смятат, че могат да променят живота си (да оставим настрана въпросът за методите). Тук споделяме доколко и как удпяваме в това . Твоята реакция - заплашително размахване на пръст за последствията, някак е в изначален конфликт на онова, което ни събира (e , не само нас, позитивното мислене не е открито от нас). От друга страна, не знам дали с идаваш сметка, че сега част от четящите чакат с трепет да им посочиш онова, което може са са си навредили. Което, поне на мен, ми изглежда доста комично: за да имаш  право да поддигаш съмнения, да ги опровергаваш или потвръждаваш, ти трябва да си Не Кой Да Е.... Извини ме, но леко се съмнявам в последното...въпреки уваженията към знанията, които , е възможно да имаш.

# 289
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Voxи,  темата стана  : Внимание !!! опасности дебнат от всякъде  Mr. Green
ЯкО  Wink Life is dangerous !



Енита
, мъж е  Simple Smile






И за финал:

"Говори за вяра!
На света му е къде по-леко без твоето невежество и съмнение.
Ако вярваш в Бога, или в човека, или в себе си, кажи го.
Ако не вярваш, скрий в мълчание своите мисли, докато дойде вярата."

Peace





# 290
  • Мнения: 65
Vox, учудена съм, че говориш в мъжки род. Това между другото.
Има два  факта, които пренебрегваш - първият е, че това е форум на хора, които смятат, че могат да променят живота си (да оставим настрана въпросът за методите). Тук споделяме доколко и как удпяваме в това . Твоята реакция - заплашително размахване на пръст за последствията, някак е в изначален конфликт на онова, което ни събира (e , не само нас, позитивното мислене не е открито от нас). От друга страна, не знам дали с идаваш сметка, че сега част от четящите чакат с трепет да им посочиш онова, което може са са си навредили. Което, поне на мен, ми изглежда доста комично: за да имаш  право да поддигаш съмнения, да ги опровергаваш или потвръждаваш, ти трябва да си Не Кой Да Е.... Извини ме, но леко се съмнявам в последното...въпреки уваженията към знанията, които , е възможно да имаш.

говоря в мъжки род, защото е така. Смятам че знания и опит имам, нo нямам намерение да ги натрапвам. По неща, които съм писал, мога да се аргументирам.  Ако някой е искал да се възползва, имал е и има възможност! 
Линковете на първа страница не съм ги слагал аз, но не смятам, че по-голямата част от тях са подходящи за следване и прилагане, въпреки че може да са много популярни свързаните с тях автори. Това не е критерий.
Съмненията са си твое право:), но дали е най-подхдящото?

Хоиен (Файен от Удзушан, умрял през 1104 г.,) веднъж попитал: „Когато по пътя си срещнеш мъдър човек, как ще проведеш с него разговор, ако не го заговориш или не отговаряш?“ - един от отговорите бил -"Ше му цапна един"  Stuck Out Tongue

и да, методите са от изключително значение.

# 291
  • Мнения: 13
Vox populi харесва ми отгорът ти. Имаш право, че понякога без да искаме и да осъзнаваме можем да "влошим" кармата си. Всяко решение, всяко действие носи последствия за нас, добри или лоши. Но все пак не трябва толкова категорично да отсъждаш кое е правилно и кое не, всеки има право на избор, учиме се от грешките си.

Може ли да ми препоръчаш "полезни" неща, духовно израстване и да обясниш как да трансформираме енергията?

Благодаря!

# 292
  • София
  • Мнения: 0
sv_harmony
Не желая да влизам в дискусии, които не са градивни.Разбирам, че защитавате някои,които от скоро много активно са във форума и вероятно има причина.А Вие си имате своята причина да го защитавате.Видях че тази защита не е само сега.На мен ми е крехка надеждата, а на Вас е крехко изложението.Анализирате кой какво е казал.Бъдете полезна с нещо, независимо какво.Дайте информация за това, което знаете и ни въведете по този начин в аргументите си.
Вашата защита ми звучи много "услужливо"
Досега няма и едно изречение на Vox, което да е позитивно.Няколко момичета му зададоха конкретни въпроси на които той не им отговори.Въпросите бяха от неговата област или поне тази за която има претенции ,че има познание.
Не желае да натрапва знанията си, а натрапва мнения.Ние бихме искали обратното.
Докажете, че наистина имате знания!
ДОСЕГА НИКАКВА ИНФОРМАЦИЯ ПО ДИСКУТИРАНИТЕ ТУК ТЕМИ.
Както и други споделиха, тук сме да си помагаме и всеки да споделя това, което знае.
След като отричаш нещо ,аргументирай се.Така е много по-достойно.

Последна редакция: пн, 06 дек 2010, 19:41 от nvesela

# 293
  • Мнения: 90
\
Моята конструктивност може да се изразява в това да предпазя някои, които тепърва навлизат в тази област, на базата на ЛИЧНИЯ си опит и знанията които имам и съм проверил лично!

Не съм сигурен дали някой от пишещите тук осъзнават какво правят въобще! И че техните "желания" не са най-важното нещо,  за да не си дават отчет за цената и последствията! Какво трябва да стане да се разбере това? Според мен не случайно някои познания са били скривани в миналото,  може би и за да предпазят някои от самите тях...
...
Или ще кажете, че щом на вас ви харесва, е ок? Дали е така?
Мисля че в тази тема става въпрос за много сериозни неща и лекомисленост и своеволия може да имат изключителни вредни последствия, и то за много хора, щото я четат много хора тази тема.
Извинявам се за стреса, който съм причинил, но по добре да се казват нещата такива, каквито са!

Ако човек има проблеми или трудности, според мен най-добре да се изследват причините и да се търси вътрешно решение/трансформиране. Ако нещо не ни се дава, може да има много сериозна причина за това. Може би, за да научим нещо или за да платим нещо от миналото.
Желания може да има различни, важно е какъв е Пътя на човека и доколко той го следва в съответствие с Божията Воля.

 Peace напълно съм съгласна с по-горното.

Темата е за положителното мислене, но ние живеем в дуален свят. Положителното носи в себе си и отрицателни елементи. Помислете за символа на доброто и злото. В доброто има малко зло и в злото има малко добро. Ако се отрича отрицателното и се втренчваме в положителната страна, това по метода на махалата е залитане в едната крайност. Ако темата е за положителното мислене, защо тогава не се приказва само за мисловната сила, а се прилагат ритуали. Не е ли това достатъчно само по себе си. Вокс приказва именно за методите, по които се постига нещо. Наистина не е случайно, че навремето знанието не е било достъпно за всички, но алчността в днешно време понякога играят лоша шега. Бях писала и преди - пълно е на пазара например с книги как да се събуди кундалини. Има и доста известни автори, които приказват за това. Но ако се поразровите ще попрочетете и защо много учители на изток НЕ препоръчват това. Разбира се кундалини е само един пример. Това се отнася и за други техники.

Според мен трябва да направите съзнателни процедури за защита и пречистване с подходящи методи

Може ли малко повече инфо? Как да разбера какъв метод е подходящ за мен и би ми помогнал?


Не съм Вокс, но ще ти отговоря накратко. Един такъв метод за защита е метода на балончето. Представящ си че си в балон, който те предпазва от външни влияния. Можеш да експериментираш с цвета и материята на балона. Както и можеш да визуализираш различни символи по повърхността на балона. Можеш да помолиш и водачите си за защита. Методите са много. Ако потърсиш из гугъл ще намериш доста повече и по-подробно обяснени. А метода който е най-подходящ за теб е този, който ти допадне най-много и на четене и на практика. Ще усетиш кой е твоя метод. За пречистването, най-лесния начин е със свещ. Или визуализиране на пламък, който изгаря това, кеото искаш да пречистиш. Отново много информация има в интернет. Мога да дам и линк към друг форум, но незнам дали е подходящо. Мога на лични да пращам, който иска.

nvesela, и на мен не ми се влиза в безмислени дискусии. Нямам никакъв интерес да защитавам някои хора. Просто не разбирам как в други, най-вече чужди форуми, различните мнения се приемат с уважение и интерес, както и предизвикват размисъл, а тук се опитват хората да се умълчат ако решат да споделят нещо различно. Човек бяга от това от кеото го е страх по принцип. Дали пък мислите за негативно влияние не предизвикват именно страх в доста потребители?

# 294
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Оххххх Thinking
И какво бе, хора, не и беше наред на темата, че и тук започнахте да си ги мерите Mr. Green

Vox, аз по принцип не чета мненията с ГМО аватар (тъпа блондинка съм и обичам да ми говорят с къси изречения) , но забелязах, че в момента на появяването ти темите замръзват. Или започват да конкурират по тон покойния ДиС.

Та с какво, викаш, ти пречим newsm78?

Рязка смяна на темата - празнично ми е, черпя!

Последна редакция: пн, 06 дек 2010, 21:31 от Делфина фон Ю.

# 295
  • Мнения: 90
Намерих и друг линк за психична защита, но пак е към форум. Ще взема да ги пусна и двата:

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=2506&st=40
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8389

Между другото http://www.beinsadouno.com/board/ е чудесен форум пълен с доста неща, които се дискутират и тук. Дано не нарушавам правилата в този форум като поствам линкове към друг форум, но ми кажете ако е така и ще ги махна. Мога да ги пратя на лични.

# 296
  • Мнения: 100
\
Моята конструктивност може да се изразява в това да предпазя някои, които тепърва навлизат в тази област, на базата на ЛИЧНИЯ си опит и знанията които имам и съм проверил лично!

Не съм сигурен дали някой от пишещите тук осъзнават какво правят въобще! И че техните "желания" не са най-важното нещо,  за да не си дават отчет за цената и последствията! Какво трябва да стане да се разбере това? Според мен не случайно някои познания са били скривани в миналото,  може би и за да предпазят някои от самите тях...
...
Или ще кажете, че щом на вас ви харесва, е ок? Дали е така?
Мисля че в тази тема става въпрос за много сериозни неща и лекомисленост и своеволия може да имат изключителни вредни последствия, и то за много хора, щото я четат много хора тази тема.
Извинявам се за стреса, който съм причинил, но по добре да се казват нещата такива, каквито са!

Ако човек има проблеми или трудности, според мен най-добре да се изследват причините и да се търси вътрешно решение/трансформиране. Ако нещо не ни се дава, може да има много сериозна причина за това. Може би, за да научим нещо или за да платим нещо от миналото.
Желания може да има различни, важно е какъв е Пътя на човека и доколко той го следва в съответствие с Божията Воля.

 Peace напълно съм съгласна с по-горното.

Темата е за положителното мислене, но ние живеем в дуален свят. Положителното носи в себе си и отрицателни елементи. Помислете за символа на доброто и злото. В доброто има малко зло и в злото има малко добро. Ако се отрича отрицателното и се втренчваме в положителната страна, това по метода на махалата е залитане в едната крайност. Ако темата е за положителното мислене, защо тогава не се приказва само за мисловната сила, а се прилагат ритуали. Не е ли това достатъчно само по себе си. Вокс приказва именно за методите, по които се постига нещо. Наистина не е случайно, че навремето знанието не е било достъпно за всички, но алчността в днешно време понякога играят лоша шега. Бях писала и преди - пълно е на пазара например с книги как да се събуди кундалини. Има и доста известни автори, които приказват за това. Но ако се поразровите ще попрочетете и защо много учители на изток НЕ препоръчват това. Разбира се кундалини е само един пример. Това се отнася и за други техники.


-----------------------------

Въпросът, Хармъни, тук не е какво се казва, а начина и тона, с който се казва. Ако погледнете назад в предишните теми, ще видите, че ползите и вредите от ритуалите са обсъждани многократно, но както се казваше едно време "в дух на приятелство и толерантност" и резултатът беше съвсем различен.

Сигурна съм, че повечето хора влизат в темата не толкова заради ритуалите, които най-вероятно или нямат време да направят или ги правят за кратко, за да се почувстват вътрешно по-добре. Те влизат в нея заради усмихнатото й, топло и уютно излъчване на спокойствие, радост и хармония и вярата и надеждата, които им дава, че все пак мисията "щастие и обич" е възможна. Което често пъти е напълно достатъчно.

Вокс, освен, че не казва нищо ново, нахлу в темата като слана в топла лятна нощ и с патриархално-наставническия си тон звучи като петел, дето за малко е изпуснал курника, пък то кокошките взели, че се разкудкудякали и добре, че е дошъл да въдвори ред. И извинявай, Вокс, но ми приличаш малко на старците, дето като видят младите да се смеят и почнат да се нервират, че "видите  ли, животът толкова тежък, а те така лекомислено гледат на него, нищо няма да стане от тях".

Да, хубаво е да има различни мнения и чрез дискусиите човек може да спечели и да се обогати много. Но това се постига с добронамерено изслушване на другия и спокойно и дружелюбно излагане на собствената теза, без да се натрапва педагогически назидателно по макаренковски, както й беше съвсем до скоро.

И не смятам, че ако някой нададе глас и се възмути от отблъскващ начин на поведение, то е защото отхвърля правото на чуждо мнение. Всеки има правото и на добро отношение, а доброто отношение е нещо, което все пак може да се научи.  Peace

Последна редакция: вт, 07 дек 2010, 00:06 от Alexa JT

# 297
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Традиция е и да се сложи най-големите люспи от шарана в портфейла - за да носи пари през цялата година. Костите пък не изхвърляме, а закопаваме в земята или пускаме в течащи води - за да се умножи семейството и да има благополучие. Някога майките използвали костта от главата на шарана (която прилича на кръст) като амулетче, което пришивали в дрехите на малките деца, за да ги пази от болести.



Линковете на първа страница не съм ги слагал аз, но не смятам, че по-голямата част от тях са подходящи за следване и прилагане, въпреки че може да са много популярни свързаните с тях автори.

Vox populi, когато отиваш на гости не критикуваш обзавеждането  на домакините, а водиш разговор на теми, за които си се събрал с тях Peace
Линковете съм слагала аз на база  дискутираното в темите  Peace Ако те дразни подредбата или визията, просто я подминавай Laughing


Дано не нарушавам правилата в този форум като поствам линкове към друг форум, но ми кажете ако е така и ще ги махна. Мога да ги пратя на лични.

sv_harmony, в тази тема винаги се е толерирало пускането на външни линкове, та дори и реклами на курсове и др., така че е излишно да се задават неуместни въпроси Peace


Ако човек има проблеми или трудности, според мен най-добре да се изследват причините и да се търси вътрешно решение/трансформиране. Ако нещо не ни се дава, може да има много сериозна причина за това. Може би, за да научим нещо или за да платим нещо от миналото.
Желания може да има различни, важно е какъв е Пътя на човека и доколко той го следва в съответствие с Божията Воля.

  202uu



Да, хубаво е да има различни мнения и чрез дискусиите човек може да спечели и да се обогати много. Но това се постига с добронамерено изслушване на другия и спокойно и дружелюбно излагане на собствената теза, без да се натрапва педагогически назидателно по макаренковски, както й беше съвсем до скоро.
И не смятам, че ако някой нададе глас и се възмути от отблъскващ начин на поведение, то е защото отхвърля правото на чуждо мнение. Всеки има правото и на добро отношение, а доброто отношение е нещо, което все пак може да се научи.
Peace
newsm74 - Споделям напълно и, за да не се повтаряме, просто го копирах Laughing

# 298
  • Мнения: 90
Дано не нарушавам правилата в този форум като поствам линкове към друг форум, но ми кажете ако е така и ще ги махна. Мога да ги пратя на лични.

sv_harmony, в тази тема винаги се е толерирало пускането на външни линкове, та дори и реклами на курсове и др., така че е излишно да се задават неуместни въпроси Peace

Има форуми където не се толерира пускането на линкове към други форуми, а не към други страници. В този случай въпроса ми е доста уместен.  Peace

Alexa JT
, явно аз възприема постовете на Вокс доста по-различно. Не намирам нито размахване на пръст, нито толкова негативизъм колкото се изговори за него. Просто стила му на изказ е различен. А и ми харесва, че споделя различна гледна точка. Надявам се да продължи да пише.

# 299
  • Мнения: 72
Два дни не съм влизала и темата е станала леко нервна. Изчетох последните няколко страници и според скромното ми мнение на сравнително скорошна сред вас, мисля, че  Vox просто се опитва до известна степен да ни предпази от сляпо прилагане на някои ритуали. Може и да разсъждавам така защото нямам голям опит, но такова е усещането ми. Според мен няма смисъл да се палим толкоз много. Нали това е най-позитивната тема в този форум. Много неща научих тук и съм много благодарна на всички, които споделят   bouquet Честно казано и на мен някои от ритуалите ми клонят към .... не ми се ще да го казвам. Но просто ги отминавам и избирам най-подходящите според мен. Това, което усещам най-близко до разбиранията ми. Така, че всеки има право на избор и няма смисъл да се влиза в излишни спорове.
Лека и спокойна на всички  Peace

Общи условия

Активация на акаунт