Всяка жена мечтае да бъде обичана

  • 11 326
  • 161
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 369
Преди време имах същите колебания- дали да остана с приятеля си, с който съм била 9 години zаедно или да премина към новата любов. В старата връzка имах обич и сигурност, но с годините представите ни zа важни неща в живота се промениха. Дълго мислих и се лутах, бяхме си много блиzки и добър тийм. Беше ми иzключително трудно да вzема решение, но не съжалявам zа иzбора си.
Но той никога не ме е обиждал дори, zа посягане съвсем да не говорим!

Тя точно затова не иска да прави секс с него, за да не забременее, случайно. Той се изнервя. Оная вечер кво си пийнал и тя нещо му се изрепчила и той й казал, да мълчи щото ще й зашие един шамар. Не че тя му е мълчала де, ама явно има ефект. Баси, кво грозно звучи   Tired
Това отношение говори zа липса на елементарно уважение към партньора. А уважението е основата на всяка хубава връzка. Щом то липсва, бих я посъветвала да го напусне, неzависимо дали има или няма друг! Тя смята ли се zа парцал, че да поzволява да се държат така с нея?

Преди няколко месеца така посъветвах една приятелка, да приключи дългогодишна връzка, в която мъжът си поzволяваше да я обижда. Тя вярваше, че той ще се промени. Преди няколко дни ми се обади, че са стигнали до полиция и той я гони с адвокат от жилището, zа което тя му е дала неофициален, но немалък zаем...

Трудно е, но ти бъди истинска приятелка и я подкрепи

# 151
  • Мнения: 142
Тази драма и след 20 години няма да се реши. Попитай приятелката ти какво би посъветвала своя пациентка или теб като нейна приятелка ако си в тази ситуация.
Има обаче момента, че някои хора обичат да бъдат жертви и затова не променят живота си, а тя май е точно такава.

# 152
  • Мнения: 702
Не е от типа "вечната жертва" със сигурност.
Просто чака момента.

И мъжът й не я пребива  Naughty Не че два шамара е по-оправдано..ама не я пребива..

# 153
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 500
Един шамар, два шамара - все си е недопустимо. Нали все пак говорим, че всяка жена мечтае да бъде обичана, а не пошляпвана.
Освен това от поведението на господина, което ти описа, аз лично си правя изводите, че да й посегне отново е въпрос на време. Но щом на нея й трябва това, за да има оправдание пред себе си, за да го напусне, нека изчака. 

# 154
  • София
  • Мнения: 12 174
Аааа, сега разбирам. Той я шамари, а тя се чуди. Това е безумие.

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Аааа, сега разбирам. Той я шамари, а тя се чуди. Това е безумие.

Явно все пак го бива в нещо, иначе коя ще търпи само шамарите ...

# 156
  • София
  • Мнения: 12 174
Аааа, сега разбирам. Той я шамари, а тя се чуди. Това е безумие.

Явно все пак го бива в нещо, иначе коя ще търпи само шамарите ...
Да не започваме темата, че е друга и е дълга.

# 157
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз доколкото разбрах става дума за 2-3 "инцидентни" шамара, не за системен побой, което не омаловажава факта. Но пък има толкова други жени, които търпят много повече.  Sad  Защо? Отговорът никога не е прост. Аз лично - ако мъжът ми ме удари - го изнасям с куфарите още на другия ден. За мен отговорът на такъв въпрос е много елементарен. Но зад едни семейни взаимоотношения седят много неща, трупани с години. Ако аз мога да режа и да хвърлям, то други не могат, не искат, страх ги е или просто семейството е висша ценност, защото какво иначе ще кажат хората... И аз имам своите "кусури" и неща, с които се примирявам, а за други вероятно са непонятни. Въпросът е къде свършва границата на разумния компромис? И кое е допустимо?

Допустимо ли е да лишиш детето си от баща, защото той те е ударил веднъж? Или това е егоизъм? Или компромис, ако не го направиш? А ако пие системно? А ако пие и шофира? А ако е пил и шофирал с детето в колата и разбираш за това в последствие? А ако залага системно и не може да спре?

В живота има толкова много ситуации, толкова много гледни точки. Чак понякога ми е смешно като се зачекнат някои хора на тема любовници и изневери. Ама това съм си аз, де.

Извинявам се, че излизам от рамките на темата.

# 158
  • София
  • Мнения: 2 217
Ох, не искам да се подигравам, но се сетих за култовата реплика отПълна лудница: "Аматьо-о-о-ор!", последвана от тупаник в муцуната и зашеметено-влюбен поглед на изреклата го... Joy hahaha
По темата: много мързеливи реакции в тази ситуация. Кой удължава съзнателно подобна агония.... Rolling Eyes

# 159
  • Мнения: 122
Парци, резонна ти е асоциацията!
Нека ти отговоря на въпроса аз, поради липса на воля от страна на авторката - мазохиста!

# 160
  • Мнения: 702
ДА ГО ДУХАТЕ  Mr. Green
Идеалните, силни, оправни, безкрупулни кучки, тук!Слезте на Земята!В интернет няма какво да да доказвате

# 161
  • Sofia
  • Мнения: 3 035
Награда.
Ключ.

Общи условия

Активация на акаунт