Подути тестиси!!!

  • 16 804
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!Моето бебе4е е на 1 месец , но  сме с подути тестиси.Педиатърката каза че е енцефалия  някои знаели какво означава и дали е опасно!Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 64
Защо не поиска информация от лекарката?

# 2
  • Мнения: 1 328
Moeто дете имаше също подути тестиси (хидроцеле), оказа се че е за операция. Ако имаш възможност го заведи на детски хирург скоро да погледне, педиатрите не са толкова вещи..
Иначе и на мен ми е интересно какво още е казала, обяснение някакво?

# 3
  • София
  • Мнения: 39 822
Най-вероятно става дума за Хидроцеле, енцефалит е друго.
Консултирайте се със специалист. МОжете да пишете ЛС на д-р Оги

# 4
  • Мнения: 6 443
И двата тестиса ли са подути?
Възможно е да е хидроцеле.
Консултирай се с уролог.

# 5
  • Мнения: 4
Благодаря на всички!!!В сряда сме на уролог.Педиатарката не ми каза от какво е? А това е хидроцеле само по оперативен път се маха !П-ката каза че е много малък и нищо не се правело на този етап!

# 6
  • Мнения: 1 328
На толкова малко бебче не съм наясно дали наистина биха направили нещо.. в общи линии хидроцелето е телесна течност, която се събира в тестисите. А те са изнесени извън тялото, за да могат да работят добре като му дойде времето.. т.е. качеството на сперматозоидите зависи от това, виреят на по-хладно и т.н. Когато обаче попада телесна течност с по-висока температура, това пречи в някакъв по-късен етап.
В Пирогов правят такива операции, до скоро се е практикувало тези операции да се извършват от уролози, но в последно време явно коремните хирурзи се занимават с това.. Разреза при операцията на моя син е на корема.
Не се притеснявай, дори на по-късен етап да се наложи операция, много бързо се възстановяват дечицата  Peace

# 7
  • Мнения: 20
Моят син имаше подут тестис, когато беше на 1 месец. Детски хирург от Пирогов му постави диагнозата хидроцеле. Водих го 3 пъти за 1 месец (незнайно защо) на консултация при същия хирург. Всеки път той казваше, че без операция няма да мине и едва ли не искаше да насрочим дата. След последното посещение подутината изчезна за 1 седмица без да съм предприемала никакви действия. Синът ми вече е на 1 година и всичко е ок.  Задължително заведи бебето при хирург, но имай едно наум за операциите, има някакъв период на изчакване, има доста инфо в нета по въпроса.

# 8
  • Мнения: 208
И на моя син му беше подут единия тестис.Отидохме на хирург,който каза че до няколко месеца сам ще спадне и да не се вкарвам във филми.Около 95% от децата с такъв проблем спада само и не се налага операция.Ако не спадне,ще го оперира(интервенцията била лека).Към 3 месец спадна от самосебеси.

# 9
  • светлата страна на Луната
  • Мнения: 67
Здравейте, най-вероятно се касае за хидроцеле! Малки сте, не се притеснявай,  в повечето  случаи се резорбират до края на първата година. Но си се консултирайте с уролог за твое успокоение! В Пирогов напр. има Детски Урологичен Кабинет в Клиниката по Урология. После кажи как е минало.  bouquet

# 10
  • Мнения: 272
И ние имахме Хидроцеле на десния тестис. Физиологичната течност слизала в тестиса през канала, през който семенника слиза в тестиса при раждането. В момента ,в който беше подут тестиса в легнало положение течността се връщаше в коремната кухина. Всъщност операцията е хирургично прекъсване на този канал. В по-ранните месеци каналът се залепял сам, а течността се абсорбирала от самосебе си, затова може да се изчака известно време, но колко само детски хирург може да каже.
В нашия случай каналът се залепял и отлепял сам и се наложи да оперираме, но на 2г и 9 месеца. Предлагаха ни изтегляне със спринцовка на течността, но детския хирург го определи като "твърде търговско" решение.

п.п. операцията е много близка на операцията за херния. Дано да се разминете без нея!

Общи условия

Активация на акаунт