Коледно настроение! - 2

  • 115 041
  • 755
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 089
моля, кажете откъде мога да купя марципан, извън метро. с децата няма да ме пуснат вътре, а в 3те часа, които имам вечерно време с гледачката, не мога да пробия дори само задръстването до и от там. или, кажете как да си направя - също става; благодаря  Hug
и за да се включа на баш сладкарска тема, да се фръцна, че освен 7те АКК (малки - в консервни кутии), вече имам и 2 дози рохлички (наталина, супер са!), още 2 забравени сладки (от хартисалите белтъци на рохличките; обаче тия ги изядохме), и за едно парти сега в четвъртък опитах рисунък върху меденка с пош. пробвах с прости фигури върху кръгла меденка - снежен човек, звезда и елхичка, и се получиха твърде добре. снимки нямам. в средата на декември ще наснимам цялата продукция и ще я остойностя по цени на 100 гр. сладки  Mr. Green

# 181
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Маик, в Метро пускат с деца още от миналата година  bouquet!

Я кажете с какво мога да заменя марципана в Звездичките с капучино на Габи newsm78, че вкусна но този от Метро хич не ни допада...

# 182
  • Мнения: 3 379
Привет момичета, много сие писали, а аз нямах лап топ няколко дни и не сьм обновявала темата, защото не мога през таблета, но днес ще се постарая от офиса да я обновя. Дори не сьм чела назад, ще ме извините.

# 183
  • Мнения: 3 089
Маик, в Метро пускат с деца още от миналата година  bouquet!
ха! това е новина за мен!аз от 5 години не ходя там, защото не пускат с деца. благодаря ти!

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
моля, кажете откъде мога да купя марципан, извън метро. с децата няма да ме пуснат вътре, а в 3те часа, които имам вечерно време с гледачката, не мога да пробия дори само задръстването до и от там. или, кажете как да си направя - също става; благодаря  Hug
и за да се включа на баш сладкарска тема, да се фръцна, че освен 7те АКК (малки - в консервни кутии), вече имам и 2 дози рохлички (наталина, супер са!), още 2 забравени сладки (от хартисалите белтъци на рохличките; обаче тия ги изядохме), и за едно парти сега в четвъртък опитах рисунък върху меденка с пош. пробвах с прости фигури върху кръгла меденка - снежен човек, звезда и елхичка, и се получиха твърде добре. снимки нямам. в средата на декември ще наснимам цялата продукция и ще я остойностя по цени на 100 гр. сладки  Mr. Green

В Метро от 1 година насам пускат с деца  Wink

# 185
  • Мнения: 385
mari eta,аз замених марципана  с ганаш.

# 186
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета! Чета ви с интерес, виждам че наблягате на кулинарните изкушения за Коледа. Аз съм леко вманиачена по коледната украса. На моето семейство това ни повдига настроението най-вече. И си имам няколко идеи за украси. Коледа е далеч, но започвам от края на ноември да поукрасявам - повече свещи, клонки и т.н. Ето малко от моите идеи :

http://mese4ka.com/2010/11/koledni-ukrasi-sas-sveshti-tchast-1/

Скоро ще има още материали. Дано да са ви в помощ. Просто в нашата къща няма вече дечица да се радват на красиви къщички, и аз и брат ми сме големи. А в моята къща сме само аз и приятеля ми..така че наблягам на тези украси тази година Simple Smile Скоро се надявам да започна и аз да майсторя къщички и елхички като вас! Simple Smile

# 187
  • Мнения: 60
Видях марципан в Карфур. Имаше и разни формички за сладки и форми за печене, но не успях много да разгледам, защото бях с бебето и трябваше да излизам вече.  Peace

# 188
  • Мнения: 899
Абе то и в нашата къща няма деца, ама това не ми пречи аз да съм инфантилна за четири  Mr. Green .

По този повод съм в голяма, тежка дилема. Вчера видях в един магазин комплект пластмасови формички за коледна къщичка - много удобно нещо изглеждат - за стени, покрив, за комин, че и с рецепта за лебкухени. Обаче аз си купих вече толкова много форми, в София си имам половин кашон и се чудя и мая, да си взема ли и тези, като си става и просто с шаблон  Thinking . Мъжът ми таи дълбоко доверие в мен, че мога да изрежа частите на една къща без каквито и да било шаблони, ама никой не му вярва  Laughing .

И да не съм съвсем оф топик, ей тази рецепта за коледни бишкоти/кантучини ме грабна много:
http://www.bbcgoodfood.com/recipes/8022/fruity-christmas-biscotti

# 189
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Добре де! Навихте ме и мен да правя линцерови сладки.   chef Ще ги мажа с дом. шипков мармалад, като му дойде времето.
Даже току що от един шкаф изрових дълбоко забравени формички
Ама после пък вие ще се потите с мен във фитнеса.  Crossing Arms

Тема за Коледни (а и не само) украси има в "Нашият дом". Peace

# 190
  • София
  • Мнения: 2 671
...
Я кажете с какво мога да заменя марципана в Звездичките с капучино на Габи newsm78, че вкусна но този от Метро хич не ни допада...
mari_eta, aз ги правя с млечния марципан на Наталина, ужасно вкусно става! (ама аз съм си пристрастена към вкуса му по принцип  Crazy )


Umbra, и аз вярвам в теб, тия формички за къщичката не ти трябват!

# 191
  • Мнения: 6 002
момичета в новата брошура на ПЛЮС /от 25.11-1.12/
има преса за сладки ,който го интересува

# 192
  • Мнения: 678
Маик, в Метро пускат с деца още от миналата година  bouquet!

Я кажете с какво мога да заменя марципана в Звездичките с капучино на Габи newsm78, че вкусна но този от Метро хич не ни допада...
аз ги слепвах с бял шоколад,тази година май пак така ще направя

# 193
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Благодаря за идеите  bouquet!
Румя, може ли линк към този млечен марципан Rolling Eyes?

# 194
  • Мнения: 305
Моя щолен втасва в момента. Замесих 1/2 доза от която искам да опека 2 щолена и искам да питам Джемма или Петя (понеже знам че вече опекоха тяхните) как е по-добре да ги пека - в кексови форми или например в една по-голяма тава разделени помежду с хартия  newsm78    Искам да ги опека наведнъж.

Общи условия

Активация на акаунт