Цвета на пода различен или еднакъв ???

  • 7 522
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 397
Имам питанка за цвета на пода, избрахме ламината и сега ще го поръчваме, защото е с доставка нямат налични. Чудя се дали да си направя на целият етаж еднакъв под по всички стаи или да е различен навсякъде. Хола и кухнята са ми в едно помещение, имам дълъг коридор и на едната му страна са всичките стаи.
Ако е един цвят мъж ми казва, че ще се слее навсякъде и като влизал щяло да му е еднакво, да ама моя довод е ок. ще е еднакво като под ама ще се раздвижи с мебели и аксесоари нали?
Притеснява ме , че ако е различен навсякъде , вратите ще са един цвят ламината различен и мебелите някакви друго цветове и си мисля, че ще стане страшна шарения от неща който по трудно се сменят.
Помагайте, че до края на седмицата трябва да поръчам ламината, за да посрещнем дай боже Коледа в новият дом  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 7 996
Аз бих избрала еднакъв под. Или поне да са в еднаква тоналност и нюанс.

# 2
  • Мнения: 8 999
На мен ми харесва повече с еднаква настилка. Дотолкова съм се вманиачила за това, че вкъщи дори и коридорът е със същия ламинат, като в хола /който е хол, кухня и трапезария/ и спалните. Само в банята и малката тоалетна е с теракот, но и той се доближава до цвета на ламината. А и никъде нямам преходни лайсни. Вратите и дограмата също са ми еднакви по стаите. В момента само дневната част е горе-долу обзаведена с мебели, които харесвам, останалите помещения ще се преработват във времето и смятам да изхвърля всичкото ПДЧ и навсякъде да има само дървени мебели. Е, може да са различни като цвят, но материалът ще е еднакъв. Стилът - също. С текстила обаче ще разнообразявам, ще има различен акцент във всяко помещение.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 397
Ами избрала съм цвят м/у светло и тъмно кафяво леко шарено като нюанс и леко релефен.
При мен също хол, кухня и трапезария е едно , меката мебел ми е цвят кафе, дограмата навсякъде е кафеникава, вратите мисля да са тъмно кафяви като меката мебел в хола и с аксесоари и стени ще разчупя еднаквият под .
Ама как да убедя половинката  newsm78
п.п. в коридора също ще е ламинат и съм предупредила всички, че преди да прекрачат входната врата ще са си събули обувките вътре кал не искам.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 996
Моят съвет е да търсиш междинен цвят - нито много светло, нито много тъмно. Ако вратите са тъмни, бих избрала по-светъл под. Също бих избрала по-семпла шарка, за да не те задължава впоследствие откъм мебели, домашен текстил и т.н.
Но това всичко е въпрос на цветови усещания и е строго индивидуално. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 8 999
п.п. в коридора също ще е ламинат и съм предупредила всички, че преди да прекрачат входната врата ще са си събули обувките вътре кал не искам.

Не се притеснявай за коридора! Все пак имам две деца-терминатори и за пет години не са съсипали ламината в коридора. Ако подсушаваш веднага, няма проблем. Моят ламинат е АС4 клас 32, също леко релефен и доста шарен - естествено има доста драскотини, но по-едрите и видими /защото повечето се сливат с цвета на шарката/ ги мацвам с тъмно кафяв лак за дърво и повече не ги виждам.
Като си избираш ламината, опипай повърхността на мострата с ръце, ама хубаво, а после гледай от различни ъгли дали си личат много отпечатъците. На нашия нищо не му личи, въпреки че ходим боси, но на една приятелка, която си взе същия като моя, но с по-равномерен и малко по-тъмен цвят, ужасно се виждат петната. Колкото по-светъл и по-шарен е ламината, толкова по-малко ще си личат отпечатъци.
Нямам по-подходящи снимки в момента, но тук се вижда малко от пода:
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2098/780702021138660310612899 … QjYhKDaLRxIgu.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2231/196967736418174567651289 … JSqfwS6LIiYdS.JPG

И нашият е от Спейс.

# 6
  • Мнения: 1 569
И аз се чудя ТОЧНО това и гледам има такава тема  Laughing При нас в хола с кухн. бокс и в антрето ще е бял гранитогрес. В спалнята за сега сме харесали тъмничък ламинат, а в магазина ми препоръчаха за детската светъл, тъй като е западна стая (без много слънчице) и по този начин  ще има повече обем и светлина. Но аз попитах точно как би изглеждало в 3 помещения три различни цвята настилка? Тя вика 'някои хора пък търсят точо този ефект'. Малко ми е странно и май съм по-навита, ако в нашата спалня държа да е средно тъмен ламинат/паркет, същото да е и в детската... Някак си ми е по-семпло, изчистено. Какво мислите?  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 4 397
baibibi нещо като първата снимка съм харесала, нещо средно кафяво, точно защото четох темите и това се препоръчва за да не лични много всяка прашинка, макар, че аз по принцип съм лудичка и всеки ден минавам с прахосмукачката, ама и ние сега сме доста народ, а аз обичам да ходя боса.

Моят съвет е да търсиш междинен цвят - нито много светло, нито много тъмно.

Точно такъв цвят съм харесала, ама в нета снимките не са реални за да ви покажа. Вратите мисля да са тъмно кафяви като дограмата.
Ами два дена висях в Спейс и това писах в другата тема , че съм очарована от отношението в магазина, мацката каза, че това което съм харесала е "Ролс Ройса " на ламинатите, каквото и да значи това  Laughing
Сега едната ми приятелка каза различни подове, другата каза еднакви  Mr. Green , клоня и аз към еднаквите ама да видим как ще убедя мъжкото тяло  Thinking

# 8
  • Мнения: 8 999
baibibi нещо като първата снимка съм харесала, нещо средно кафяво, точно защото четох темите и това се препоръчва за да не лични много всяка прашинка, макар, че аз по принцип съм лудичка и всеки ден минавам с прахосмукачката, ама и ние сега сме доста народ, а аз обичам да ходя боса.

То и на двете снимки е един и същ ламинат, ама не знам защо така различен като цвят се показа. На тая с коша се вижда и вратата, ама на снимката изглежда съвсем различно, отколкото е в действителност.
За чистенето - няма спор, не може само да изглежда чисто, просто трябва ежедневно поддържане и това е. Но аз имах предвид, че не му личат петната от босите крака /те също оставят доста често мазни отпечатъци като пръстите на ръцете/, а това е голямо предимство, защото не се налага да се мие всеки ден. Иначе и аз минавам с прахосмукачка, ако не всеки ден, то поне през ден. Боклучки винаги се събират - косми, трохи, какво ли не пада върху пода.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 773
Нашите стаи са с еднакъв цвят ламинат. На мен ми харесва повече от другия вариант. Виждала съм с различни цветове, ами наистина си е шарения. Това е моето мнение де  Peace

# 10
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 337
Моето мнение е цветът на ламината да е светъл. В различните помещения може да е различен като текстура и нюанс, но задължително светъл. По тъмния праха веднага си личи. На коридора не бих сложила ламинат. И аз като теб не обичам контрастите, но така, отсичайки помещенията едно от друго чрез коридора, няма да е толкова дразнещо. 

# 11
  • Варна
  • Мнения: 957
За новия апартамент избрахме еднакъв ламинат за всички помещения (без мокрите), АС3, но WG, релефен,шарен, като този на baibibi. Много светъл ламинат също не бих избрала пак - личи всяка мръсотийка, всеки косъм, а на много гладките - и като повърхност, и като визия, личат отпечатъците.

# 12
  • Мнения: 54
При нас във всяка отделна стая подовата настилка е различна. Т.е. в двете спални и в кухнята /която е и хол и трапезария/ е ламинат, и то различен цвят. Не мисля, че е шарения или грозно, защото все пак всяко помещение си е отделено с врата.
А за коридор мисля, че е по-подходящо гранитогрес, а не ламинат. Все пак входна врата, обувки, токчета, вода, кал..
Успех в избора!  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 4 397
На коридора не бих сложила ламинат.

Защо , НЕ би си сложила ламинат в коридора ?

А за коридор мисля, че е по-подходящо гранитогрес, а не ламинат. Все пак входна врата, обувки, токчета, вода, кал..

Малко по напред писах, че съм предупредила цялото домачадие, че ще се събуват пред външната врата и там ще има шкаф за обувки и там ще си паркират калните маратонки  Mr. Green

Ментова доволна ли си от резултата, не ти ли се сливат помещенията , защото това е довода на мъж ми  Tired

# 14
  • Варна
  • Мнения: 957
Не знам още, ламинатът е купен, но не е сложен. Но аз търся тъкмо този ефект - да се сливат помещенията. И преходни лайсни искам да си спестя, но майстори ме убеждават, че не можело.

Общи условия

Активация на акаунт