Необходим ли е аспиратор?

  • 5 933
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Някой използва ли наистина абсорбатор (не аспиратор), т.е. само да пречиства въздуха, без да го изхвърля навън? Ще ни се наложи да минем от аспиратор на абсорбатор поради смяна на квартирата и искам да знам дали наистина вършат работа. Едно време имахме от онези, комунистическите, които вдигаха потресаваща олелия с нулев полезен ефект, и съм предубедена заради тях. Много ми се иска някой от опит да каже, че наистина вършат работа, дори и да не са толкова ефективни, колкото аспираторите.
Въпрос номер две, някаква идея колко често трябва да се сменя активният въглен, и колко горе-долу струва удоволствието, независимо за кой модел?
По въпроса с почистването, покрай избора на нов забелязах, че новите и абсорбатори, и аспиратори са предвидени решетките им да се почистват в миялната без предварителна обработка (разбира се, ако се почистват що-годе редовно). Обичам електроуредите да се грижат един за друг  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 399
Да, алуминиеви са. Аз ги пръскам и пускам миалната. Не ги оставям да се киснат особенно. До сега не се е променил цвета. Правя го от 3 год.
В миялната слага ли се таблетка, освен Меглиото с което са напръскани.

# 32
  • Мнения: 15 379
Да, алуминиеви са. Аз ги пръскам и пускам миалната. Не ги оставям да се киснат особенно. До сега не се е променил цвета. Правя го от 3 год.
В миялната слага ли се таблетка, освен Меглиото с което са напръскани.

Естествено.
Моето мнение е, че е препоръчително Меглио-то да бъде предварително изплакнато от филтрите и чак тогава да бъдат пуснати да се мият машинно.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 073

Естествено.
Моето мнение е, че е препоръчително Меглио-то да бъде предварително изплакнато от филтрите и чак тогава да бъдат пуснати да се мият машинно.


 Peace Пръскам, изчаквам 5-10мин, изплаквам под течаща вода и слагам в миалната. Разбира се, слагам си таблетка а и  машината не мие само филтрите  Wink. Пускам ги  с тави и тенджери на по-висок градус.




# 34
  • Мнения: 399
Питам, защото на мен таблетките са ми съсипали няколко алуминиеви неща. Да не ми фръкнат и филтрите на абсорбатора.

# 35
  • Мнения: 3 826
само зимата го включвам , през останалото време - отворен прозорец , не понасям шума

# 36
  • Мнения: 15 379
Питам, защото на мен таблетките са ми съсипали няколко алуминиеви неща. Да не ми фръкнат и филтрите на абсорбатора.

По принцип за миене на алуминиеви съдове трябва да се използват специални препарати.
На филтрите обаче нищо няма да им стане.

# 37
  • Мнения: 399
Благодаря, престраших се. Ще пробвам, иначе аз търкам с четката, което е много трудоемко.

Общи условия

Активация на акаунт