Подсъзнанието може всичко 32 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 81 383
  • 730
  •   2
Отговори
# 180
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Малко неделен смях от мен с пожелание за хубав  ден Heart Eyes

Alexander Simov - Слънцето бляска като погледа на фолкпевица пред годежен пръстен, даден й от банкер, небето се синее като коктейл на плажа в Малибу, а вятърът подухва, но леко като млада стажантка в Белия дом...Как да ти се работи в такава неделя? Simple Smile

# 181
  • София
  • Мнения: 2 840
Ей, направих си и аз виртуална карта. Разгеле! Друго си е да цъкаш на компютъра, вместо да си играеш на труд и творчество с ножичка и лепило.

Портретът на циганката го гледа, гледам, но не виждам никакви други лица Thinking

Споделям: Снощи реших да чекна в нета изображения на чудотворни икони, попаднах на една"Призри на смирение". Всичко прекрасно, хубава икона, зареждаща. Обаче оттам тръгнах да видя какво,аджеба, е смирението според нашата Църква. Е, четох, четох...и накрая си казах, че просто няма начин да е чак толкова брутално това изискване. Че то синтезирано излиза да се радваш да си беден, грозен, жалък, да търсиш обидите и унижението съвсем съзнателно, да не се харесваш изобщо, да мислиш за себе си като за нищожество...
Направо ми изглежда абсурдно Бог, който ни е създал по свой образ и подобие да очаква подобно нещо от нас. То грозна работа, направо. Продължавам да мисля по въпроса, но имам усещането, че това са някакви твърде остарели тълкувания, думи на отци, канонизирани и т.п., но не и действоителното Божие желания.
Мисля си, че да се смириш значи да приемеш с радост и балгодарност това, което си, това, което имаш, но да мечтаеш и да се молиш за това, което сърцето ти желае. Без гордост, без честолюбие, без зли намерения... Нещо такова...а не да живееш с мисълта, че си нищожество. Прочетох безумни неща, като - ако се погледнеш в огледалото и се харесаш, това е от лукавия, веднага трябва да се разкаеш и да си кажеш колко си грозен и ужасен, за да не се възгордяващ, щото гордостта е смъртен грях.
Честно, мисля да спра да чета подобни неща, щото са в противоречие с личните ми светоусещания. Ако Църквата мисли, че по този начин може да привлече миряни и да бъде утеха и радост за хората, то хич не виждам как ще стане тая работа.

Нищо чудно, че хората се обръщат много повече към източните религии, а вярващи като мен са хора, които не са чели преди всички тези неща и са си живели с идеята, че БОг е любов и всеопрощение...

# 182
  • Бургас
  • Мнения: 620
Дами от първата тема ли  трябва да започна да ви  чета  като за начало имам само книгата Подсъзнанието може всичко


 Peace

# 183
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
КЛОНКА,  bouquet за споделеното!

Дами от първата тема ли  трябва да започна да ви  чета  като за начало имам само книгата Подсъзнанието може всичко
 Peace
Добре дошла! Hug
Ако започнеш да четеш от първата тема, има опасност да се пенсионираш, четейки Wink
Сериозно - информацията е необятна. На 1 страница е изнесено всичко важно в синтезиран вид. Ако не знаеш какво търсиш, цъкаш напосоки и четеш. Възможно е прочетеното да не ти допадне. Не се насилвай да го харесаш, започни друго. Когато попаднах тук и аз имах само "Подсъзнанието". Така и не го дочетох, не е моята книга. За сметка на това пък открих техники и книги, които ми "говорят".

# 184
  • Universe
  • Мнения: 1 556
КЛОНКА,      202uu Според мен, Бог е и винаги е бил любов, а останалото е човешка направа, за да се държи масата в подчинение Peace

Ако започнеш да четеш от първата тема, има опасност да се пенсионираш, четейки Wink

 smile3532

gicka, влез в играта, ползвайки интуицията си и 1-ва страница newsm10

А,бе, хора, какво ви стана с това картоправене   smile3506 Отивам да творя - колективната енергия е заразителна Peace На това му викам горене на лисчета   smile3534


П.П. На 14 ноември са Коледните заговезни, когато за последен път се яде блажно. От следващия ден, 15 ноември, започват Коледните пости, които траят до Бъдни вечер на 24 декември включително, или до Рождество Христово на следващия ден – 25 декември. - http://www.dar-center.com/article/?article=1378

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 15:04 от lenny_pld

# 185
  • Мнения: 440
Момичета помагайте SadНякъде бъркам,но не знам къде.Прочетох Подсъзнанието може всичко,Излекувай живота си,сега чета Законът за привличането,на 6 тема съм/започнах всичко отначало/,пиша всичко по интересно в една тетрадка,но страховете ми са същите ,промяна няма.Страх ме е да оставам сама.Вчера се наложи да остана в нас сама за около час и всичките страхове ми се върнаха отново,даже не можах да си наложа да мисля за хубави неща и положителни утвърждения.Главата ми бучеше,получих силно сърцебиене,оставих входната врата отворена - в момента в който детето ми се прибра аз се почувствах добре.Днес бях в една приятелка на кафе и видях че съм си забравила чантичката с хапчета /никъде не излизам без тях/- докато детето ми го донесе бях разтреперана цялата,в момента в който изпих едно хапче валериан се почуствах добре,а то едва ли е започнало да действа в първата минута.Значи подсъзнанието не ми е наред,някъде бъркам,но къде?.И какви утвърждения да казвам ,за да се излекувам от този страх от самотата.

# 186
  • Universe
  • Мнения: 1 556
svetli333, като начало нещо много елементарно и бързодействащо Hug Heart Eyes Peace

Как да избегнем сграбчването на страха

Когато сте обзети от страх, тревога или фобия, почукването по точката на меридиана на тройния енергетизатор, който управлява реакциите за борба или бягство, може да облекчи състоянието ви:

1. Започнете да почуквате върху гърба на ръката си, по средата на разстоянието между китката и пръстите, около мястото, където се съединяват костите на безименния пръст и кутрето. Почуквайте около една минута.

2. Ако все още ви е страх, започнете да почуквате и по другата ръка.

Дори при дълготрайна фобия постоянното използване на тази техника започва да променя установения енергиен модел.




Много добре действа техниката. Тези, които ползват ТЕС, също знаят за тази точка. Те й казват Gammut.


И попей малко - http://vbox7.com/play:9eb23266

# 187
  • Мнения: 1 346
Клонка засягаш тема, която и на мен никак не ми е безразлична и много се радвам, че я повдигна.Като всеки българин, роден тук би трябвало да съм православна християнка, но аз не приемам сама за себе си това определение, всяка религия ми е чужда. Аз съм християнка, която вярва че Бог ни е дарил със ВСИЧКО, дал ни е цялата свобода, здраве, радост и всичко необходимо така лесно и достъпно чрез делото на кръста, т.е жертвата на единственият си син Исус. Това с две думи, всички останали ограничения, които се опитват да насадят религиите не разбирам, и дори не се занимавам да оборвам, че те край нямат. Също така Бог чрез духът си ни води в сърцата всеги миг, ето го изворът на смелостта-за по-кратко аз това наричам интуиция.
Не са ми приятни и нападките, че знанието за силата на мисълта е атеистично, който настоява на това, според мен,ограничава сам себе си като прекрасно божие създание. Отдавна съм се отказала да търся формули за това кое вярно и кое не, опитвам всичко, което имам желание да опитам и да направя, носи ли ми радост значи всичко е ок.

svetli333
нито си първата нито последната, която изпитва панически страхове от нещо си. Ето на мен какво ми е помогнало - Насочвай вниманието си към неща, които те правят щастлива, така ще мултиплицираш щастливите моменти. Примерно когато си сама вместо да трепериш от страх опитай се да поработиш върху нещо, което ще донесе радост примерно на детето ти, да кажем да му приготвиш специална изненада, така ще ангажираш ума си с изненадата и ще виждаш само усмивката на детето вместо страховити сцени. ТЕС също ми е помагал не веднъж, опитай както те е посъветвала Лени! Успех!

# 188
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
не успявам да си съхраня картата на компютъра Thinking
Като направиш картата, отляво долу имаш линкове - последният е "сохрани карту", т.е. запази картата, като го натиснеш, изчакай, ще се отвори нова страница с готовата ти карта, отдолу излизаха два линка, единият е - в твоя компютър - по спомени. Изчакай, става бавно.

Линковете отляво са интересни, може да:
поставиш дата достижения целей - дата на достигане на целите
скрыть/показать текст - да скриеш или покажеш текста
очистить карту - да изчистиш картата (предполагам, ако искаш да почнеш отначало)
изменить фон - да смениш фона
вставить свое фото - да сложиш своя снимка от компютъра (става бавно!)
сохранить карту - да запазиш картата (в компютъра и не помня къде още)

Клонка, и аз като Лени смятам, че е добре да се подхожда избирателно. Да не забравяме, че светите писания, в какъвто вид ги имаме днес, са променяни многократно от хора, не винаги с най-чисти намерения. Организираната религия винаги си е имала и стремежа да властва над умовете на хората, затова и колкото по-покорни, толкова по-добре.

За мен, освен че Бог е Любов, е вярно и това, че сме създадени по подобие на Твореца - т.е. ако сме творци и имаме смелостта да мечтаем и да изпълняваме мечтите си, тогава сме най-близо до божественото си предназначение.

Между другото, точно тази страна на нещата си има много тълкувания и в самите църкви. Аз ходя тук в една местна църква (няма православна наоколо) - те са вид протестантски, има най-различни, но повечето са на Church of Scotland, т.е. Шотландска църква, както има отделна Church of England, която май наричаме Англиканска църква - при тях нещата са по-различни, поне видимо е така.

Ходим на църква, защото ни харесва това, което прави църковното общество - изцяло насочено към помощ на обществото, както в Шотландия, така и в чужбина - напр., тази година се събират пари за кладенци в Перу (ако не се лъжа), eдин от които струва 2000 лири и се изпращат хора лично да проследят дали парите са се употребили точно за това. Както беше Амазонския проект - купуват се кораб и се изпращат лекари и един зъболекар, оборудвани с кабинети и лекарства и практически обслужват хората там. Отплеснах се. Та... когато отидеш на служба в църквата, в която ходим, няма да чуеш неща, които да те карат да се чувстваш малък и нищожен. Макар и едната от молитвите да е за признаване на греховете и покаяние, всичко е много меко и с разбиране и съчувствие. Свещеникът организира цялата служба така, че след нея си излизаш с усмивка, окрилен и вдъхновен да правиш добро и "да носиш светлината". Точно затова избрахме и него и тази църква, всъщност... Аз също имам доста по-различен начин на приемане на Бога в нас, но ми харесва да отделям всяка неделя по час и нещо, като се моля и размишлявам над нещата.  От време на време свещениците си гостуват едни на други или просто се заместват, когато излизат в отпуск. Има и точно от този тип, който цитираш - гневно издигат глас срещу грешника в нас - предизвикват усмивка у мен, пък и у доста хора около мен. Но като цяло, всички се стараят да окуражават доброто у нас, да ни стимулират, въпреки грешките, да се изправим отново и да продължим да творим добро.  Явно разбират, че иначе биха отблъснали хората.  Един от тях, обаче, който вече е пенсиониран, отиде дори по-далече, като намекна, че има прераждане - във вид на въпрос - нещо от рода на - дали няма един ден, след смъртта си, да имаме възможността точно като Христос да се върнем и да видим/направим... и т.н. Лично аз останах поразена, не само от това, че си позволява да говори за това в църква - мислех, че за всички тях това е ерес.

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 17:55 от *Мила*

# 189
  • Мнения: 440
Благодаря ви момичета Peace
Вдъхвате ми кураж,че ще успея да се преборя с тези страхове.Лошото е ,че приятелят ми започна да ме смята за луда и по никакъв начин не ми помага - той е на 300 km от мен и откакто започна този ад ,аз се страхувам и да пътувам сама.Вземам детето винаги с мен когато тръгна,но зная че това не е решение.Трябва да го преодолея,надявам се да стане по-скоро.Ще споделям с вас как вървят нещата при мен.
Цяло лято родителите ми бяха на село и не мога да ви опиша какви комбинации съм правила през деня,за да не остана сама - добре че поне едната ми комшийка ме разбира и се опитва да ми помага - стигаше ми да знам че си е в тях,за да се чувствам малко по-добре.Оххх,да не се оплаквам,а да действам

# 190
  • Universe
  • Мнения: 1 556
svetli333, като начало що не смениш подписа си  newsm78

Например Wink





Или ти си намери нещо подходящо Peace 

/"Животът е път, а не спирка. Всеки от нас го извървява сам, без значение кого среща. Самотата не е страшна, опасен е само страхът от нея." Л.Филипова/

Ако си от Пв - готова съм на среща с теб  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 19:12 от lenny_pld

# 191
  • Бургас
  • Мнения: 620
Побърках се  гледам чета кое по напред  може би да си сменя снимката на аватара  Simple Smile

# 192
  • София
  • Мнения: 2 840
Светли, тук всичко е техника за самопомощ. В товя случай е добре да се консултираш и с терапевт. Но не се подлагай на някакви медикаментозни лечения, ако кризите ти могат да бъдат овлядявани и по друг начин. Пробвай с психолог, не се хвърляй на психиатри, те са способни да влудят и здрав човек Mr. Green

Мила, исках нещо да напиша, но докато творях този пост, свърших куп неща, проведох 5 разговора и вече не помня... Crazy
Ще прочета пак горе и ще пиша. ooooh!

# 193
  • Мнения: 440
lenny_pldа,благодаря,много си права - трябва да е нещо позитивно Peace

От Русе съм,иначе с удоволствие бих се срещнала с теб Simple Smile

# 194
  • Мнения: 440
Да знаете за добър психолог в Русе Peace

Общи условия

Активация на акаунт