АВГУСТинче елхата украсява, готви се подаръци да получава...тема № 24

  • 26 571
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 67
Здравейте, мамчета!

Нашите зъби взеха да никнат като гъби, вече имаме цели 5 броя  Laughing
Поли, ще чакаме гости по Коледа  Hug Непременно ще се видим, ако идвате насам. Ние най-много до Сандански да отидем, иначе сме си тук. Успех с дупченето на ушите, дано е ОК този път. Бързо оздравяване на всички.
Ра_ив, браво на Тедо, големи постижения. Той си е направо готов за батко Simple Smile
Хари, 11 кг, браво на Софи, аз преди малко претеглих Венцислава 8,500  Embarassed Кога ли ще порасне това дете, чудя се вече ...
Алегория,  Hug за Теди и за теб
Лиде, аз да си кажа за д-р Алексиев: преди 6 години бях много впечатлена при прегледа на Олег, сега с Венцислава - с ченгел му вадех думите от устата. То добре, че всичко си беше наред, ама можеше и маааалко по-обяснителен да бъде. Успех в борбата с бюрокрацията и дано за Макси всичко бъде наред.
Мариелка, Фликс, честито прохождане, да слушат крачетата и да водят децата на хубави места
Амбишъс, как сте вие със Савана, свикнахте ли с новото темпо вече?
Бърборанке, много пораснала изглежда Анди на последните сники
Фликс, честит рожден ден! Много радост от мъжете вкъщи!

Лека и поспалива на всички!

# 46
  • Мнения: 1 569
Консултацията се отложи за утре сутрин, ще слагаме и Превенар... После за малко вкъщи да стегна багажа и отпрашваме за Канзас да се поглезим при свеки поне за седмица.  Simple Smile

Жули, да тамън това бях написала, че си върши работите на новото приспособление. Wink

Дани, Хари
, няма нищо, просто вече и на мен не ми се пише както преди. Пак дълго издържах в доста активно писане, даже твърде дълго.  Joy Но все пак си имаме скайповете, ако ви залипсвам. Wink Дани щеше да ми пращаш пак онази рецепта с тиквата, но сигурно мъжът ти е забравил да ти предаде или просто си забравила.  Laughing

Рени, честити ви цели 5 зъба. Simple Smile

Силви, звучи сякаш имате много интересни играчки.  Simple Smile Това блокче за рисуване определено звучи добре.

Магаре, ей какви са тези обриви? Я бързо да се оправя детенце!! Аз също бих я завела на лекар, че с тези интимни части нали знаеш как все страдаме от проблеми. Hug За съвет относно поведението при док - хммм, не мога да помогна. Просто май трябва да търпиш рева колкото да я прегледат и да чакаш да отмине и този период.  newsm78

Всичко хубаво, хубавици!  Hug

# 47
  • Мнения: 338
Добро утро....
Хайде по кафе

# 48
  • Мнения: 145
Добро утро!

първо на Фликс, на патерица ...много здраве, щастие , късмет, мъже, шестици от тотото, лимузини пълни с шоколади и камиони с пържени картофи!

Можете да ме поздравите-вече цял месец изкарах без подкрепата на НОИ , заради нашата счетоводителка...надявам се тези дни на постъпления...

Яна, много хубаво, че Андеа върши разни работи на тази седалка...аз пък подозирам, че нашето гърне ни е малко...
А за да се научат децата, трябва постоянно да си слагаме, така ли...брей как случи това дете на майка...
Вчера правих мляко с ориз и качамак...второто много го хареса, но първото - изобще...Явно сме обречени на следобедните закуска да мааме филиите и това си е...
Лиде, гласувах за Макси естествено!

Силве, мерсаж за колажа предварително...
Забравих какво ще пища, айде отивам да ударя един език на апартамента, че идва родата на мъжо...супер...докато свеки е тук, ще си взема дипломата от университета, че от кога е готова...
Асе, кафето с мъж го пием...коригирай се, че да ти видим вкуса.. Wink

# 49
  • Мнения: 105
Привет момичета!
Ивуша-поздрави от мен:)но и аз се нуждая от поздрави!Моята щетоводителка също е объркала някакви документи и познай-два месеца без майченство и уж този петък чакам приходи,но жената от НОЙ била в почивка.Честито!направо съм бясна идеми да отида и всички да ги #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Явно си мислят,че детето ми като събира кестени може и да ги яде....
Браво на дечицата който си вършат работата на гърнето ние не сядаме дори и за секунда на него и незнам.Но и аз не съм много постоянна Whistling
Я споделете с какво ще се топлите зимата.Ние ще сме на дърва и много ме е страх малкия да не се изгори.Онзи ден майка ми запалила една свещ и Митко се изгори.Според майками така нямало да ходи до печката Shockedи сега постоянно съм подир него дане взема да се лепне.
Още неможем да свикнем със смяната на часа и сега спим,после до аптеката да купим нещо против настинка,за кухнята и вкъщи......
чао за сега Wink

# 50
  • Мнения: 1 569
Малко отчет преди да тръгнем. Бяхме на консултация - 11,180кг и 85см - на мама голяяямото пораснало момиче  Heart Eyes Сложиха ни Превенара, еми няма такъв рев.  Shocked Нали вече осъзнават какво става и така не беше ревала никога при посещение при лекарката, че май дори и вкъщи по какъвто и да е повод. На всичкото отгоре сутринта се случи нещото, от което много ме е страх през последните дни - прищипах й ръката на вратата на банята. Sad Точно там си сложила ръката и аз бързам да затворя, че да не влезне при къпещия се баща да се оморки и в последния момента поглеждам натам, тя изплаква, аз се шашкам и ужассс  Cry Слава Богу, че все пак погледнах и сравнително бързо реагирах!!!!  Praynig Майко какво можеше да се случи...  ooooh! Cry Cry Много внимавайте с вратите, ама много!!! Та днес два пъти ми се скъса сърцето за детенцето ми. Поне повече Превенар нямаме. Чак края на януари Пентаксим, при това вече бил безплатен и за нас.  Thinking

Между другото малко инфо, дадено ми от педи за Синфлорикса - пуснали го безплатен по ЗК, защото бил по-некачествен от Превенара (за инфо Синфлориксът беше 170лв, Превенара е 140лв). Давал много странични реакции и за това го пуснали него, а по-качественият, по думите й, Превенар си остава 140лв. Каза, че много родители, ня чиито деца се полагало Синфлирикс, искали да си платят за Превенар.  Thinking Разбира се не знам вярно ли е всичко това, но реших да го споделя, тъй като тук мисля има няколко мами, слагали една от двете ваксини.

Ивуша, хич не я слагам постоянно на WC. Все още доста си пишкаме в пампата, особено нощем. Тя постоянно се налива с вода и няма как нон стоп да висим на тоалетната  ooooh! Laughing Случва се и номер 2 да направи в пампата (макар и доста рядко). Просто нямам кръст и нерви да я слагам достатъчно, че да махнем папмпата още сега - нямам такива амбиции и вероятно това би станало най-рано пролетта.  Mr. Green Моля те сподели къде води Дари на т-р и на каква постановка? Аз имам слабост към кукления т-р, понеже съм играла доста години, а и театърът като цяло вкъщи е на почит.

Рибке, ние сме с конвекторни печки. Имаме и климатици, но рядко ги ползваме, защото печките вършат страхотна работа. Имаме и локално парно (нали сме в къща), но го пускаме само през 10-те най-студени зимни дни. Peace

Накрая една молба
: моля който случааайно пази брой на в-к УИКЕНД, излезнал на 21 ОКТ, да ми го запази.  Praynig Бях пратила снимка на Анди, но мислех, че няма да я публикуват по-рано от тогава следващия брой, но явно в последния мом. са я вмъкнали, а аз тогава не си купих вестника. Sad

Хубав ви ден и до скоро надявам се.

# 51
  • Мнения: 72
Добро утро и от нас  Nature Sun With Face

Рибке-ние сме с камина на дърва и аз от лятото съм се зачудила какво да правим,рових се из разни сайтове и намерих една решетка,която естествено в БГ я няма,но пък за радост бащата и чичото на мъжо излязоха много сръчни и я направиха като гледаха от снимката на сайта.Ето и снимката от сайта http://www.napravisam.bg/forum/files/2291004_256.jpg,а в нашия албум,качих снимка за колажа с Али която се е хванала за нашата решетка и може да я видиш.Излезе ни към 50 лв заради материалите.Но да ти кажа сега съм много спокойна,аз тези от сорта на че като се попари малко или да бутаме печката докато още не е много гореща, за да види че ще се опари и да не ходи там,хич не ги разбирам.Просто на такова малко дете,колкото и да му обясняваш и да разбере,винаги може да стане беля пази Боже, особено както сега Али прохожда,залита насам натам,може да се спъне и да се лепне там ooooh!,ужас дано не се случва на никой,но и аз за себе си не бих я оставила сама в стаята с камината ако нямаше решетка Peace.Ако искаш нещо да питаш за решетката не се притеснявай да ми пишеш Grinning,дано намерите и за вас най-доброто решение Hug

Янче-стегна ли багажа Grinning,хайде че да ходим да се препичаме дружно на площада Laughing и да си лафим.Ние отпрашваме натам.Браво на голямото момиченце,пък за прищипването и плакането при доки,дано бързо забрави и да си е пак весела.

Чао засега момичета Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 22
Добро утро и от нас Simple Smile

И ние сега се връщаме от ваксина- сложихме Приорикс. Алекс изплака, но си мисля, че беше от страх, а не от болка. Малко ми беше притеснено, защото знаех, че е болезнена. Педи каза, че не давала реакции, може евентуално да се появи обрив м/у 7- 10 тия ден, но щял да мине от самосебе си.

Янче, милата Анди  Hug. Да я гушнеш от нас  Hug. И Алекс вече си плаче като отидем на лекар. Сигурно заради това, че напоследък много му се събраха. А пък като тръгне да му гледа гърлото става война  ooooh! И мен много ме е страх да не си прищипе ръцете на някоя врата, още повече, че понякога нарочно си ги слага там. Но понякога колкото и да внимаваме стават инциденти.
 За Синфлорикса- ние я слагахме тази ваксина. Нашата педиатърка пък ми каза обратното, че тя била по- качествената ваксина и затова е по- добре да сложим нея. При нас не е имало никакви реакции, надявам се и занапред да е така  Peace

Ивуше, много неприятно това с майчинството. Дано ти оправят всичко и нямаш повече забавяния  Hug

За отоплението- ще се греем с климатици  Peace


Почти не съм чела назад, после ако имам време ще седна пак да прочета по- подробно, че Алекс в момента ме дърпа за ръцете и иска да ми вземе клавиатурата  Joy Joy

П.С: Янче, ние го имаме последния брой  Peace. Сега даже отидох да погледна и я видях малката сладка Панда  Peace

# 53
  • Мнения: 439
Включвам се набързо да попитам някои дали знае в какъв срок се подават документите в НОИ, ако ползваш втората година от майчинството?

Чакам го Павката да стане и отиваме за кухнята и на площадката на игра.
Слънчев ден!

представяте ли си едни малки ръчички в боички?

# 54
  • Мнения: 12
pepejeansтова с документите го направих аз съвсем сама в НОИ ходих няколко пъти до там винаги бяха супер любезни(което за мен беше супер странно, но аз винаги бях с Кубрат и те вместо да се цупят се радваха на детето) трябва да се подадат месец след като вече ти е изтекла първата година.трябват сумати и документи които аз даже почти не попълних , но пак нямаше проблем.всички документи може да си ги изпринтиш от нета(Приложение 3 към чл.5-2 бр. Опис на документите нещо такова беше, Приложение 8 към чл.11, ал.1 Придружително писмо + печат на фирмата и два подписа от работодателя на нужните места).Поразрови се в майчино счетоводство ако не съм обяснила много добре , но общо взето това е. трябва да са ти платени здравните за август и успех ти желая.Много е неприятно , но за съжаление ми се наложи да се справя сама.даже вече имам и майчинство, което ме радва  bowuu
Благодаря за отговорите за ваксина, мен вече мн. ме изстрах от ваксини даже ще се почудя още малко дали ще позволя да  му я бият  Thinking

Последна редакция: вт, 02 ное 2010, 17:15 от skypetia

# 55
  • София
  • Мнения: 791
pepejeans ами ходих на онзи хомеопат от аптеката в Младост 1 А. Тои изписа на малката сироп Киетюд за неспокоен сън и Остеоциезин за по-бързо избиване на кътниците,каза да го давам,докато пробият. Факте,че за 1 седмица 3-ия кътник изби ,а сега чакам и последния,не знам дали е от хапчетата или от самосебе си,иначе снощи спахме,да чукна на дърво! Иначе и на мен даде разни работа ,но едното лекарство няма да го пия,в упътването не е за това,за което ми е изписано, а и не е хомеопатично,другите две- хомеопатични си ги смуча,но в крайна  сметка си ползвам лекарството от Джи пи то,че нещата се влошиха.
 Другото ,което ми направи впечатление  е че не смята ,че Туята е необходима като превенция при ваксиниране и ми написа за всяка ваксина какво хомеопатично се дава!
Освен това аз направих пчелно млечице на Силви за апетит,но пък той каза друго,не трябвало да се смесва с мед, а да са дава по зрънце,непосредствето преди хранене. А сега,кое е крив и  кой прав, той или д-р Михалов? Естествено ние сме си злояди,също добави ,че от Киетюда Силви ще прояде и ще качи 1 кг за месец, нищо подобно не виждам към момента!
   От цялата работа най-се радвам,че тази седмица ще водим Силви на гости на бабите и ще им я оставим за известно време. Не знам вие,но аз вече съм откачила,тотално изнервена и преуморена съм. Просто искам да си отдъхна от детето,понякога ме влудява,колкото и да си я обичам!
Бабите са супер щастливи,само да не им разкаже играта малката и да ни звъннат да си я прибираме по-рано Grinning

# 56
  • Мнения: 145
Да ви се изкажа...не само , че стои празна, тая мръсница - дебитната ми карта...ами и изтекла...И ние айде леви леви с г-н Божидар чак до ЦУМ да си вземем новата...Въх...Капнах...Той ако ходи е в обратна посока и ми беше по-лесно и бързо да го нося...има-няма 13 кила...кеф...сега врещи и не ще да спи...а, и още нямам превод...ех, животът е прекрасен...важното е да сме здрави, а то който трябва ще си получи...мамутите!  Hug

Яна, ходихме в т-р София, но не съм особено впечатлена от постановката...Дари беше, но аз и мъжът ми не...е , мъжът ми не е критерий...тъй като и Народния дремна веднъж..

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Здравейте!  Hug

Ивуше, натежало ти е Филенцето...  Grinning И моята дебитна карта е изтекла преди 2 месеца, ама аз трябва да ходя чак до Белите Брези, за да си взема новата. Е няма как да стане в скоро време, та затова винаги от банката си тегля парите, пък и ми е по-сигурно, че няма да ми точат от картата, както слушам напред-назад ...

Бърби, сега вече ни минахте не само по ръст, но и по кг.  Grinning Пораснала Пандата...  Laughing Приятно изкарване в Канзас! И аз се зачудвам дали да не хукнем нанякъде със Софи ...  Thinking

Днес се видяхме с Преслава и Бубичка, та ги понащраках малките.

Я кажете какви четки за зъби сте купили на децата?

# 58
  • Мнения: 145
Хари, нашата четка е на някаква известна марка , ама забравих  newsm78...детска и малка...вече е черна, така че и ние сме за нова...вече и втората паста за зъби свършва, така че и това трябва да купувам...

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 2
Благодаря на всички за поздравите   bouquet Празнувахме по семейно при моите родители,а и сестра ми с приятеля си бе там.Сега организирам тайно празнуване в събота с приятелите,защото мъжа ми е рожденик в неделя.Бяхме решили тази година да не черпим,но пропуснахме и миналата,а това е последния рожден ден с 2-ка отпред и реших да го изненадам  Simple Smile

Искам специално да се обърна към Гануша: Не съм Зюмбюлка,а Роза-моля,моля...А това са Карамфил и Зюмбюл (кума и съпруга от ляво на дясно,на по-малко години и повече ракия):

Лиде,гласувах за Макс.
Трейси,страхотни снимки-то просто няма какво друго да се каже.Блога ти го сейвнах,някой слънчев ден ще пробвам някоя рецепта,когато ми оставят време за готвене  Laughing
Магаре,много неприятно това с обрива.И Марти след боледуванията много плаче от лекари,надявам се,че бързо ще го израстат.
Ивушке,Рибке: КАкви са тези вашите счетоводители #2gunfire Пожелавам скорошни попълнения по сметките ама от тотото,че то от НОИ е капка в океана.
Хари,четката за зъбки ни е на Аквафреш за възраст над 6 месеца ако не се лъжа,но не съм я срещала на много места.От както я взехем Мартин си мие зъбките както Ивуша все описва.

Общи условия

Активация на акаунт