Коледни рецепти

  • 13 524
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 238
Мога и да не стигна до продукта на труда си, но поне ще обогатя езиковия си запас. Давайте рецепти на езиците с който ще хапване коледните си творения Mr. Green Wink. Аз ако дам на холандски, или ще останете с празна трапеза по Коледа или ще бягате до денонощния Mr. Green, може пьк немскоразбиращите и говорящи да разберат newsm78

Е, при добро желание може и да следва превод след рецептата Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

1 евро на дума официална тарифа Mr. Green, за приятели има промоция - 0.75 цента Wink
А кредитна карта приемаш ли?

# 16
  • Мнения: 1 854
recetas Valencia

 давам Ви испански рецепти от нашата област Валенсия.


ех, отвори ми се сайт "cocina vino", това червено вино ли ще рече?Така е червен и на грьцки, само вино е друга дума. Сега започвам да се задьлбочавам аз в езика Grinning

# 17
  • Мнения: 4 212
къде ровиш из вината ти бе Mr. Green ами яденета с вино ще ре4е това.   chef

# 18
  • Мнения: 1 854
Мога и да не стигна до продукта на труда си, но поне ще обогатя езиковия си запас. Давайте рецепти на езиците с който ще хапване коледните си творения Mr. Green Wink. Аз ако дам на холандски, или ще останете с празна трапеза по Коледа или ще бягате до денонощния Mr. Green, може пьк немскоразбиращите и говорящи да разберат newsm78

Е, при добро желание може и да следва превод след рецептата Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

1 евро на дума официална тарифа Mr. Green, за приятели има промоция - 0.75 цента Wink
А кредитна карта приемаш ли?


Приемам дори и готови Коледни изделия Grinning

# 19
  • Мнения: 2 825
recetas Valencia

 давам Ви испански рецепти от нашата област Валенсия.

Абе Теичка, при вас паея за примеро и паея за сегундо.... само дето при десертите не я открих  Mr. Green Wink
Те вече трябва да са с дръпнати очи испанците при вас.... от толкова много ориз  Mr. Green Mr. Green

# 20
  • Мнения: 6 390
и тази и тази  Laughing
специално за мама В  Hug Wink Grinning

# 21
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Може ли "италиянките" да ми дадат типично итал. коледни рецепти, моля? Praynig

# 22
  • Мнения: 1 017
и тази и тази  Laughing
специално за мама В  Hug Wink Grinning

  love001

аз пък се замислих за тука6ни коледни рецепти... newsm78 6те трябва да намеря не6то да ви пейстна   bouquet Hug

# 23
  • Мнения: 6 390
хайде да разкажем на кратко какво се яде по вашия край за коледа  Wink

аз започвам с чешко  Grinning
та тук за КОЛЕДА най традиционното е да се хапва ШАРАН с картофена салата  Grinning
две седмици преди КОЛЕДА буквално на всяка улица се слагат едни басейнчета пълни с ШАРАНЧЕТА  Wink и почват да се извиват луди опашки пред тях, избираш си шаранчето и или си го носиш жив и си го гледаш във ваната няколко дена,седмици, или те на място го .....  Rolling Eyes и си ги слагаш във фризера например и го готвиш за бъдни вечер
за тези който не ядът риба, в последните години се прави шницелчета, или пък и двете, а също има супа от боб, леща кой каквато предпочита, колкото бобчета в тенджерата например, толкова парички в джобчето Laughing а и хората си носят лИУспи от шаран в портмонентата, или под възглавниците за щастие и късмет  Grinning
Друго .... че се реже ябълка напреки на половина, и ако е 5 ъглова звездичка вътре или и повече /става въпрос семките да изглеждат като звезда/ значи голям късмет през годината  Grinning
Друго не се сещам
но след вашите разкази пък може и още нещо да се сетя  Wink Grinning

# 24
  • Мнения: 235
Много добро предложение, Еli_cz!!!

Ето и за малко и за Франция...

Тук Коледното меню е изключително богато - неслучайно им се носи славата на франсетата, че са големи чревоугодници  Simple Smile  chef  chef

Така, значи започват винаги с нещо морско - стриди или миди St Jacques.

Следва парче гъши дроб (пастет или цял, на тиган ) придружен от някаква сладка гарнитура (сладко от смокини, лук, червени боровинки...).

След това идва ред на основното, което е най-често нещо пернато. 
Може да петел, пуйка, дива патица с кестени, ябълки...  Ако не е птица, ще е някакъв дивеч със сос.

След основното е ред на сиренето - поне 4 вида.

За десерт приготвят един вид руло - La Buche de Noel, който може да е от тесто, а може и да е от сладолед. Много различни вариaции има.

Всичко това се полива с поне 2-3 вида вино и много, мно-o-o-o-го шампанско!!!

А, да! по време на празниците се консумират и огромни количества шоколадови бонбони   Simple Smile

Последна редакция: пт, 25 ное 2005, 16:31 от Mika

# 25
  • Мнения: 1 238
Цитат
боб, леща кой каквато предпочита,
Охаааа...да идвам в Чехия да празнувам тогава!

За Дания

Значи тук традиционните ястия са 2 и се готвят всяка година по абсолютно един и същ начин! Това е загължително за всяка къща!

Първо се започва с едно предиястийце- това е филийка черен хляб, върху която има парченце маринирана херинга и от горе колелце лук. Херингата може да се маринира по 100 начина, та според вкуса...
После идва манджорето...
Представлява печено свинско на фурна, от горе е с кожата, та като се изпече тя става една такава хрупкава и датчаните обожават да си я хрупат. Поднася се резен месо, 2 варени катрофа, малко варен грах или моркови, червено зеле, което е сварено със захар, оцет и сироп от един вид боровинки или нещо такова..., кафяв сос(приготвя се от сока от печеното месо, който е в тавата, като се сгъсти с брашно) Освен това за това ястие поднасят и конфитюр(не е майтап, наистина се слага по една лъжичка конфитюр на чинията), а също и варени ябълки и сушени сливи, които са билио накиснати предварително във вода.
Другото ястие е печена патка. Тя се поднася със почти същата гарнитура.
Десерта е мляко с ориз, объркано във сметана и бадеми, поднесено със черешов сос.
Това е в датско.
Който харесва-харева, който не- да си сърба боба Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green(вегита кат мен например Joy Joy Joy)
Забравих да кажа, че освен варените картофи има и картофки, които са варени и после запържени на тигана със захар, така че стават карамелизирани...
Исках да ви покажа и снимки, но гугала ми отказва нещо...Ако мога по-късно ще покажа!

# 26
  • Мнения: 6 390
 tornerosse ,
давай снимките  Grinning
 аз си мислих че тука са странни, ама франсето и датчаните съвсем ме ошашавиха  Crazy #Crazy Laughing Laughing Laughing

# 27
  • Мнения: 6 390
като си се ровя по темата, намерих две теми с коледни гозби  Laughing
та да не ги загубя, ей тук ви ги слагам, за майстор готвачките  Laughing Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11452.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10463.0;all

# 28
  • Мнения: 2 452
и тази и тази  Laughing
специално за мама В  Hug Wink Grinning

  love001

аз пък се замислих за тука6ни коледни рецепти... newsm78 6те трябва да намеря не6то да ви пейстна   bouquet Hug

Да ти помогна ли? По традиция, във Финландия се приготвя свински бут за Коледа, както и няколко вида "касероли", които ще ви спестя, защото едва ли някои ще изяви желание да ги опита. Sick
Ето малко специфични рецепти:

(1) Едно от нещата, които се правят за Коледа е "гльоги" - във всички северни страни се прави; става въпрос за виното с подправки - миналата година го коментирахме и разменяхме рецепти;

(2) Коледна салата  "розсоли" - прави се с печено или сварено червено цвекло, което се нарязва на кубчета; добавят се 1 сварен картоф и 1 морков, малка гл. лук, също нарязани на кубчета, както и 1 ситно нарязана кисела краставичка. Смесват се и се застройват с малко олио, оцет и сол. Отделно се смесва разбитата сметана със сока от цвеклото, докато добие розов цвят. Сервират се заедно, като се консумира салатата с разбитата сметана.

3) пудинг с ориз - приготвя се обикновен пудинг с ориз (или мляко с ориз), като в съда се поставя едно белено бадемче; на когото се падне бадемчето е късметът за следващата година;

4) коледни курабийки от многолистно тесто (йоулутортут): Купува се многолистно тесто и се разточва, като след това се нарязва на квадрати. Всеки квадрат се разрязва от ъгъла към центъра, като в центъра се поставя сладко от сини сливи; след това крайчетата се завиват навътре, докато се получи ето това (виж картинка). Пече се в умерена фурна.

Мамо В; май ти откраднах темата; извинявай. Embarassed

# 29
Някой да е мераклия за арабски рецепти Joy. Одма му пускам рецептите Joy

 hahaha мога и табличка с арабските букви да приложа hahaha

Общи условия

Активация на акаунт