Синфлорикс?

  • 3 884
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 175
Привет мили мами Simple Smile Педи ни съветва да поставим тази ваксина, но някак не беше много убедителна защо ... аз се притеснявам дали ще се приеме добре от малката и дали изобщо има смисъл от нея?! Изчетох доста, но се обърках още повече и затова реших директно да ви попитам: първо наистина ли е по здравна каса и само за родените след 01.2010г ли е (малката е родена 10.2009г)  и второ да дадете инфо как се е понесло от вашите деца и пази ли ги наистина от посочените заболявания?!
Благодаря Ви предварително и желая хубава есен на всички! Hug

# 1
  • Мнения: 9 487
Да, от 01.01.2010г Синфлорикс (и Пентаксим) влезнаха в задължителния им. календар и са задължителни за всички деца родени след тази дата.
Понеже и аз се чудех на времето, доста почетох, и в крайна сметка сме поставили на големия ни син Превенар (2006г нямаше все още синфлорикс на бг пазара), и Хаврикс 720 (тя е п/в хепатит А).
Станични реакции не е имало от никоя Peace
Сега, на бебо поставяме Синфлорикс, а като навърши 1г най-вероятно също ще имунизираме п/в хепатитА. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 175
Да разбирам, че ваксината е по каса за деца родени след 1. 2010г, а не че ваксината е по каса изцяло след тази дата за всички деца?! Peace

# 3
  • Мнения: 9 487
"На безплатна имунизация с ваксина срещу пневмококови инфекции с търговско наименование Synflorix /Синфлорикс/ подлежат абсолютно всички деца родени от м. януари 2010 г.

За децата, които до момента са имунизирани по желание срещу заплащане с другата пневмококова ваксина - Prevenar /Превенар/, имунизационният курс трябва да се завърши със същата ваксина, тъй като двете ваксини не са взаимозаменяеми."

http://www.mh.government.bg/Articles.aspx?lang=bg-BG&pageid= … mp;articleid=2500

# 4
  • Мнения: 334
И аз си задавам същите въпроси, тъй като предстои и при нас. Но е от лекари чувам разнопосочни мнения и съм съвсем объркана. Дали предпазва от нещо, с което имунната система на детето и сама може да се пребори? Или пък е по-малкото зло в сравнение с антибиотиците?

# 5
  • София
  • Мнения: 175
Мила, аз за сега ще я отложа ... така ни посъветва НЕ личната лекарка  Rolling Eyes Каза, че каквото трябва организмът ще си преболедува и трябва да се изгради имунитет по естествен начин ... с ваксините само изнежваме имунната система ... Понеже по принцип съм против ваксините като цяло решавам да караме на задължителните, пък дано постъпвам правилно! Praynig
Успех на вас, каквото и да решиш! Peace

# 6
  • Мнения: 4 753
Да, от 01.01.2010г Синфлорикс (и Пентаксим) влезнаха в задължителния им. календар и са задължителни за всички деца родени след тази дата.


Синфлорикс и Пентаксим НЕ са задължителни, а безплатни... От 01.04.2010 г. са задължителни имунизациите срещу хемофилус инфлуенце тип В и пневмококови инфекции...

# 7
  • София
  • Мнения: 175
Мила Stelt77, можеш ли да дадеш съвет как да процедирам с мойта щерка - има всички ваксини задължителни за възрастта с Пентаксим (не по каса) ... Предстои на 1г и 1м ваксина и след това се колабея дали да сложим Синфлорикс, или друга за изредените от теб неща ...
Благодаря ти предварително! Хубав уикенд! Hug

# 8
  • Мнения: 445
И аз да питам нещо. Щяхме да го слагаме по желани на 8 и 9 месеца, но по ред причини го отложихме. Сега педиатърката ми дава зор да го слагаме, но детето е болно и тя каза на 10.11. - първи прием и след месец втори. Обаче нали по схемата е втората ваксинация на 11 месеца най-много, а тя ще е на 11.5 тогава. Ами ако пак се разболее и го отложим втория схемата отива по дяволите. Не е ли по-добре да чакаме след годинката и да го сложим по другата схема?

# 9
  • Мнения: 4 753
Мила Stelt77, можеш ли да дадеш съвет как да процедирам с мойта щерка - има всички ваксини задължителни за възрастта с Пентаксим (не по каса) ... Предстои на 1г и 1м ваксина и след това се колабея дали да сложим Синфлорикс, или друга за изредените от теб неща ...
Благодаря ти предварително! Хубав уикенд! Hug

Аз въобще не ваксинирам детето си, дори и задължителните не поставям...  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 175
Мда, досетих се от подписа ти! Peace Извини ме, ако съм ти досадила в такъв случай и ще те послучам поне за избирателните ваксини! Rolling Eyes Благодаря ти и ти желая всичко най-добро! Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт